Ви се случила некоја натприродна работа?

E

`EsCaPe`

Гостин
Па сеа не знам колку е чудно ама вака ..
Летово кај мене во подрум си седев сама , слушав музика , чекав да дојде другарка ми ( често седевме кај мене во подрум зашо е средено ко соба, а и плус ладно е ) ..и на систем слушав музика и пред да заврши 1та песна си помислев дека сакам пак да почне , ама ме мрзеше да станам да ја сменам ..и пак си реков ..уф колку би сакала да почне пак песнава ..и песната завршува , почнува 2та и нешто се деси некој спој со струјата и рипна CDто и пак почна 1та песна .. ми падна смешно во моментот , затоа што ептен ми беше чудно да речам дека е случајност...
 

IvicaPunK

Старо нов член
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.084
Поени од реакции
85
УБАВЕЗНО ЧИТАЈТЕ


Иначе луѓе, стигнав до 7ма страна и стварно ме фати мрза да читам..
Што е до темава, никат не сум бил толку наежен..
Инаку познавам многу луѓе што им се имаат случено вакви работи.. Еве на пример ова јес да ми е језиво да ви го кажам, ќе ви го кажам, само мора да ми простите бидејќи на нешто не се сеќава..

Летово,(2 - 3 дена) може се сеќавате, може не, ударно на секои вести беше паѓањето на автомобил од мост во тетово(искрено не ми текнува кое село беше ама ќе прашам по дома ќе ви кажам)Автомобилот беше Амерички.. Во автомобилот беа(мислам) возачот(кој е американец и ми паѓа роднина), двајца негови другари од село Јегуноце(тетовско) и двајца од не ми текнува кое село, мислам дека беше Теарце(исто тетовско) Американецон беше дојден во македонија бидејќи е роден тука и плус да си најде жена..Значи, во возилото беа 5 души и беа во кафана во Јегуновце или Јанчиште..(не се сеќавам) И на враќање, возилото удрило во мостот и паднало(мислам дека двајца преживеаа)

Главното е што.. Едниот од Јагуновце што е(ова и го кажувала негова тетка на мајка ми) дента бил искочен надвор... Кога се враќал по пат го сретнала некоја баба(90 а може и повише години од прилика, облечена цела во црно, со шамија(како и секоја стара селанка) и со ланче со крст на неа..) и го застанала.. Му рекла.. Синко, не влагај во сопствена куќа, имаш црн конец... Детево се препчашило.. Дошло дома(не влегло) и кажало на неговите..Ама они: Влагај ајде не верувај на секакви... И вечерта се случило..


Баш би сакал да дискутирате за темава, бидејќи секат кога ќе ми го спомнат Јегуновце(имам потекло од тами, имаче од Скопје сум) се наежувам.. Што мислите вие, дали може да биде вистина, дали постојат луѓе како старицата... Јас мислам дека постојат.. Ќе ви раскажам и друга случка ваква..

Лошо е што темава е на 33 страница... И дека може многу ќе ја игнорираат.. Јас не сакав да направам нова тема, бидејќи мислев дека одма ќе ја префрлат во оваа.. Затоа ако може модератори, администратори(ако ви се свиѓа) да ја преместите во мистерии.. И мора да ми простите поради мојата " Меморија ", но да се распрашам по дома, се ќе дополнам...
 
Член од
17 февруари 2008
Мислења
4
Поени од реакции
0
Leleeeeeeeeeeeee

Lele mene taka da mi se desi ne znam sto ke napravam.Znaete nikoj ne saka da priznae deka veruva vo takvi raboti!!!No sepak stravot od duhovi i slicno na site ni raboti vo psihata,zar ne?Sepak da se pocne da se veruva treba da se oseti na svoja koza!!!Ne daj Boze:nenene:
 
Член од
17 февруари 2008
Мислења
4
Поени од реакции
0
Ej bas i jas sum po poteklo od Tetovo bas ke se rasprasam.Inace se desavaat mnogu takvi raboti tamu vo toj reon.Mi kazuvale baba mi i dedo mi
 
Член од
17 јуни 2007
Мислења
26
Поени од реакции
0
Lele mene taka da mi se desi ne znam sto ke napravam.Znaete nikoj ne saka da priznae deka veruva vo takvi raboti!!!No sepak stravot od duhovi i slicno na site ni raboti vo psihata,zar ne?Sepak da se pocne da se veruva treba da se oseti na svoja koza!!!Ne daj Boze:nenene:





епа срцка и ја после толку гледање по страничкиве за духови и такви ствари ме фати језа. веруј дека фантазијата ми работи 100 на саат после сето тоа што го видов!!!!!:vozbud:
 
Член од
23 февруари 2008
Мислења
19
Поени од реакции
1
ti dobar si.mene so mi se desavat veke podolgo vreme.pred nekolku godini bratucedka mi i jas spievme vo ist krevet vo soba so 2 vrati,so stakla.i zaspavme i posle nekoe vreme se razbudiv i osekam kako taa mi dava znaci deka nesto ja davi.ne mozese da zboruva.pocnav da ja tresam i se pomina.zaspa.jas se budev na sekoi 5 min za da proveram dali e se vo red.iskreno misle se zezat ama pak.i vo eden moment poglednav ,ne znam zosto,vo vratata i vidov maska crna silueta so sesir.posle 2 sekundi bese kaj drugata vrata i vo naredniot moment ja snema

od togas cesto mi se slucuva da krcka parketov,a nikoj ne se dvizi,sama zavesata da se mrda,duri ednas se desi i vo drustvo.bevme sobrani kaj edna drugarka doma i pocna sijalicata da se gasi.odam ja palam i po kratko vreme pak se gasi.posle nekolku gasenja-palenja prestana
 
Член од
23 февруари 2008
Мислења
3
Поени од реакции
0
lugje do sega ne sum se zamaral so takvi raboti no da vi kazam pocnav !!!!pred nekolku nedeli(2-3)jas i uste 3 drugari trebase da iskocime i sestra mi po obicaj koga ima loso precustvo ni kazuva i se desava neso loso i bas pred da iskocime ni rece citiram:Ne iskacajte ve molam ke vi se desi nesto loso.
i nie ko po obicaj i rekovme nemaj gajle nisto nema da se desi .
i okolu polnok koga se vrakavme nakaj doma napravivme teska soobrakajka vo koja sme mozele site 4 ca da pogineme .
Zatoa luge pocnete da veruvate vo vakvi raboti poso nekogas se stvarno vistiniti postojat luge koj imaat precusto za nekoi raboti i mozat da vidat mnogu raboti koi drugite ne mozat da gi vidat!!!
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.399
Поени од реакции
37
УБАВЕЗНО ЧИТАЈТЕ


Иначе луѓе, стигнав до 7ма страна и стварно ме фати мрза да читам..
Што е до темава, никат не сум бил толку наежен..
Инаку познавам многу луѓе што им се имаат случено вакви работи.. Еве на пример ова јес да ми е језиво да ви го кажам, ќе ви го кажам, само мора да ми простите бидејќи на нешто не се сеќава..

Летово,(2 - 3 дена) може се сеќавате, може не, ударно на секои вести беше паѓањето на автомобил од мост во тетово(искрено не ми текнува кое село беше ама ќе прашам по дома ќе ви кажам)Автомобилот беше Амерички.. Во автомобилот беа(мислам) возачот(кој е американец и ми паѓа роднина), двајца негови другари од село Јегуноце(тетовско) и двајца од не ми текнува кое село, мислам дека беше Теарце(исто тетовско) Американецон беше дојден во македонија бидејќи е роден тука и плус да си најде жена..Значи, во возилото беа 5 души и беа во кафана во Јегуновце или Јанчиште..(не се сеќавам) И на враќање, возилото удрило во мостот и паднало(мислам дека двајца преживеаа)

Главното е што.. Едниот од Јагуновце што е(ова и го кажувала негова тетка на мајка ми) дента бил искочен надвор... Кога се враќал по пат го сретнала некоја баба(90 а може и повише години од прилика, облечена цела во црно, со шамија(како и секоја стара селанка) и со ланче со крст на неа..) и го застанала.. Му рекла.. Синко, не влагај во сопствена куќа, имаш црн конец... Детево се препчашило.. Дошло дома(не влегло) и кажало на неговите..Ама они: Влагај ајде не верувај на секакви... И вечерта се случило..


Баш би сакал да дискутирате за темава, бидејќи секат кога ќе ми го спомнат Јегуновце(имам потекло од тами, имаче од Скопје сум) се наежувам.. Што мислите вие, дали може да биде вистина, дали постојат луѓе како старицата... Јас мислам дека постојат.. Ќе ви раскажам и друга случка ваква..

Лошо е што темава е на 33 страница... И дека може многу ќе ја игнорираат.. Јас не сакав да направам нова тема, бидејќи мислев дека одма ќе ја префрлат во оваа.. Затоа ако може модератори, администратори(ако ви се свиѓа) да ја преместите во мистерии.. И мора да ми простите поради мојата " Меморија ", но да се распрашам по дома, се ќе дополнам...


Лелеле..оваа стварно човек да се наезжи цц..ц
 
Член од
19 февруари 2008
Мислења
103
Поени од реакции
1
da. koga se preselivme edna vecer ja se budam i slusam deka nekoj maz i zena zboruvaat na francuski a od ko se rasoniv vidov deka to e radioto pa mrtva ladna si stanav i go zgasnav. tek sabajleto ko si se setiv deka predhodniot den radioto voopsto ne go ukluciv i deka ne fakam na radio francuska programa uf se naeziv. pa ima uste telefon koj sam si zavrtuva broevi, čudna svetlina nad edna zgrada blizu mojata, slusanje cudni zvuci vo mojata soba iako ne sum sama i sestrite se so mene ama znam deka covek ne moze tie zvuci da gi napravi.......... itn. ama prebolev ne mi e strav veke poso posle tolku pati ce otrpnis. pa koj ne veruva mi e gajle ja znam so vidov slusnav i osetiv. pa zato ti veruvam.
 
Член од
29 јануари 2007
Мислења
44
Поени од реакции
2
навистина ме фати језа од случките што им се имат случено на многумина од вас..сега ке ви раскажам една од баба ми..
еднаш многу одамна,уште кога баба ми била мала(некаде 16-17год) нејзините двајца браќа отишле на риболов..и така тие си рабареле и веќе почнало да се смракува..они ги оставиле трските на ѕвоно и си легнале..
наеднаш и двајцата слушнале како некој им зборува,нешто како демек ке фатат риба со едно око..и така барале да видат дали има некој,немало никој и утредента си одат дома и ги отварат рибите и внатре навистина риба со едно око...што ке кажете на ова ?

инаку и мене ми се случува дежа ву и тоа не еднаш туку многу пати..а исто така ми се случува како од некаде да доаѓа звук од некоја песна но луѓето околу мене не слушат ништо... :raz: :raz: :raz:
 
S

SSS-Stolica

Гостин
mozebi ova e malce cudno so ke vi go kazam ama to e to.Eden moj drugar ne onaka blizok ama go znam,sonuval kako se rusat Tuli napraveni od beton i drugiot den koga stanal go videl tatko mu mrtov.Koga go slusnav ova se naeziv u P.M
 
S

SSS-Stolica

Гостин
ne znam dali ste slusnale za Vecniot Kalendar.Toa bil kalendar koj ti kazuva koga ke umres baba mi mi kazuvase deka nejziniot tatko imal takov kalendar vo celo Skopje i posiroko.Toj i rekol na svojata zena deka ke ostane vdovica na mladi godini i taka bilo umrel na 44 godini.Posle toa toj kalendar bil kaj bratot na baba mi.Bama mi go videla toj kalendar i pisuvalo deka ke zivee do 67 godina a sea ima 60.Isto taka i majka mi koga bila uste devojce i go barala toj kalendar na vujna i ona i go dala od sto bila dosadna majka mi i.i videla deka ako ja prezivee 28 godina(togas bese vo bolnica majka mi)ke zivee do 38 godina a ako ja prezivee 38 godina ke zivee do 67 godina isto kako i bamba mi.Fala bogu neka cuva gospod majka mi ima sega 38 godini.CUDNO moze i vakva tema da otvoram ako znae nekoj nesto poveke za ova
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
ne znam dali ste slusnale za Vecniot Kalendar.Toa bil kalendar koj ti kazuva koga ke umres baba mi mi kazuvase deka nejziniot tatko imal takov kalendar vo celo Skopje i posiroko.Toj i rekol na svojata zena deka ke ostane vdovica na mladi godini i taka bilo umrel na 44 godini.Posle toa toj kalendar bil kaj bratot na baba mi.Bama mi go videla toj kalendar i pisuvalo deka ke zivee do 67 godina a sea ima 60.Isto taka i majka mi koga bila uste devojce i go barala toj kalendar na vujna i ona i go dala od sto bila dosadna majka mi i.i videla deka ako ja prezivee 28 godina(togas bese vo bolnica majka mi)ke zivee do 38 godina a ako ja prezivee 38 godina ke zivee do 67 godina isto kako i bamba mi.Fala bogu neka cuva gospod majka mi ima sega 38 godini.CUDNO moze i vakva tema da otvoram ako znae nekoj nesto poveke za ova
интересно е ова за календаров, ако е вистина, а може како посебна тема да се стави



а мене ми се има повеќе пати случено да си пеам песна во памет и одеднаш тој/таа до мене да е да почне на глас да ја пее таа песна
 

IvicaPunK

Старо нов член
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.084
Поени од реакции
85
ne znam dali ste slusnale za Vecniot Kalendar.Toa bil kalendar koj ti kazuva koga ke umres baba mi mi kazuvase deka nejziniot tatko imal takov kalendar vo celo Skopje i posiroko.Toj i rekol na svojata zena deka ke ostane vdovica na mladi godini i taka bilo umrel na 44 godini.Posle toa toj kalendar bil kaj bratot na baba mi.Bama mi go videla toj kalendar i pisuvalo deka ke zivee do 67 godina a sea ima 60.Isto taka i majka mi koga bila uste devojce i go barala toj kalendar na vujna i ona i go dala od sto bila dosadna majka mi i.i videla deka ako ja prezivee 28 godina(togas bese vo bolnica majka mi)ke zivee do 38 godina a ako ja prezivee 38 godina ke zivee do 67 godina isto kako i bamba mi.Fala bogu neka cuva gospod majka mi ima sega 38 godini.CUDNO moze i vakva tema da otvoram ako znae nekoj nesto poveke za ova

Молимте кажи кај можам да го најдам овој календар !!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom