Ви се случила некоја натприродна работа?

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Чудна работа хм.Вака имав брадавици на раце и на нозе,многу ми беа раширени и ми сметаа во секојдневниот живот и работа.Во близината кај што живеам има еден гроб кој што е многу стар,и многу луѓе кажуваа дека се оди на тој гроб се прави одреден ритуал,се мие со вода,па потоа брадавиците исчезнуваат.дури и чичко ми се понуди како сведок за исцелителната моќ на тој гроб.Е се га мајка ми(како мајка)почна премногу дај да појдиме ова она гробот гробот да ти ебам гробот.Се согласив само да ми се тргнат од главата,отидовме ден недела пред изгрејсонце дрн мрн брн и за неколку дена ги снема брадавиците од рацете и од нозете.Инаку јас сум логичар тип на човек ама свесен сум дека некои работи во овој свет не можам да си ги објаснам и ова нешто не можам да го објаснам.Ако некој има сличен проблем можи да ми пиши во пп,ништо не гарантирам ама човек можи да проба толку.
 
Член од
2 август 2008
Мислења
743
Поени од реакции
460
Чудна работа хм.Вака имав брадавици на раце и на нозе,многу ми беа раширени и ми сметаа во секојдневниот живот и работа.Во близината кај што живеам има еден гроб кој што е многу стар,и многу луѓе кажуваа дека се оди на тој гроб се прави одреден ритуал,се мие со вода,па потоа брадавиците исчезнуваат.дури и чичко ми се понуди како сведок за исцелителната моќ на тој гроб.Е се га мајка ми(како мајка)почна премногу дај да појдиме ова она гробот гробот да ти ебам гробот.Се согласив само да ми се тргнат од главата,отидовме ден недела пред изгрејсонце дрн мрн брн и за неколку дена ги снема брадавиците од рацете и од нозете.Инаку јас сум логичар тип на човек ама свесен сум дека некои работи во овој свет не можам да си ги објаснам и ова нешто не можам да го објаснам.Ако некој има сличен проблем можи да ми пиши во пп,ништо не гарантирам ама човек можи да проба толку.
Во Прилеп?Кај базата на Дени такси... ? И јас одев исто така како тебе ама не ми поминаа ... на мајка ми и на брат ми им поминале ...мене не... и така си се влечкам една година секој вторник Ск на Дерматологија да ми ги горат со течен азот затоа што во прилеп нема боци...
 
Член од
9 април 2008
Мислења
790
Поени од реакции
357
Дечки сабајле и на мене ми се случи Sleep Paralysis , се разбудив но неможев да мрднам 30 секунди и неможев да ги отворам очите. бев свесен дека ми се случило Sleep Paralysis ја собрав целата сила и пакнеможев да станам. Едноставно страшна работа. Не дај боже да ви се случи тоа и на вас.
 

Jebo F@kic

†The Eba4ot†™
Член од
1 јануари 2008
Мислења
133
Поени од реакции
0
Вчера бев на гости со моите и си дојдов касно дома. Кога влегов во дневната никој не му се доближи на компјутерот и тој сам се упали, а бев сигурен дека кога излегов тој беше изгасен. :raz: Незнам што беше тоа и многу ме сецна. :nesvest:

Несакам веке да ми се случи нешто слично!!!
 
Член од
27 август 2007
Мислења
129
Поени од реакции
6
минатото лето некаде околу 6 саат сабајлето ме разбудија пискотици од жена... прибидејќи живеам блиску до автопатот мислев дека имала некоја сообраќајка и не обрнав внимание... пробав да заспијам... ама кога заспав ја сонував жената како вика, како изгледа.. кај стои... се ама баш се... се разбудив.. и си помислив дека сонувам.. бев до купатило се измив.. но кога си помислив дека беше само сон продолжив да ја слушам жената како вика и како се доближува се поблиску и поблиску.. викаше нешто како : повеќе... не ја разбирав баш добро ама тоа го слушнав.. легнав пак и наеднаш осетив како таа жена стои позади мене и ми шепоти.. почнав да викам многу гласно... собрав стила и отидов кај мајками и таткоми во спална... интересно беше што спалната е одма до мојата соба и вратите беа отворени... мајками и таткоми не беа слушнале никакво врескање од никаква жена а воедно не ме слушнале ни мене како викам.. иако беа будни... воопшто незнам што се случуваше тогаш.. ама нејќам пак да ми се случи сега затоа што уште го памтам ликот на таа жена...
 

VaZzilL

Сантино Џеновезе
Член од
23 април 2007
Мислења
921
Поени од реакции
39
Чудна работа хм.Вака имав брадавици на раце и на нозе,многу ми беа раширени и ми сметаа во секојдневниот живот и работа.Во близината кај што живеам има еден гроб кој што е многу стар,и многу луѓе кажуваа дека се оди на тој гроб се прави одреден ритуал,се мие со вода,па потоа брадавиците исчезнуваат.дури и чичко ми се понуди како сведок за исцелителната моќ на тој гроб.Е се га мајка ми(како мајка)почна премногу дај да појдиме ова она гробот гробот да ти ебам гробот.Се согласив само да ми се тргнат од главата,отидовме ден недела пред изгрејсонце дрн мрн брн и за неколку дена ги снема брадавиците од рацете и од нозете.Инаку јас сум логичар тип на човек ама свесен сум дека некои работи во овој свет не можам да си ги објаснам и ова нешто не можам да го објаснам.Ако некој има сличен проблем можи да ми пиши во пп,ништо не гарантирам ама човек можи да проба толку.
Тоа е моќта на потсвеста. Значи кога ќе си всадиш нешто во потсвеста дека тоа ќе се исполни и силно веруваш во тоа, потсвеста ја исполнува желбата. Исто и за постот со девојката што ги сонувала своите баба и дедо. Таа тие 2 недели постојано мислела на тоа што го сонвувала и на некој начин верувала во тоа. Прочитајте ја книгата Моќта на потсвеста од Џозеф Марфи, во неа се опишани повеќе вакви случаи а и има добри совети како правилно да ја користите моќта на потсвеста.
 

Sk girl

Not Perfect
Член од
6 јули 2008
Мислења
431
Поени од реакции
15
Тоа е моќта на потсвеста. Значи кога ќе си всадиш нешто во потсвеста дека тоа ќе се исполни и силно веруваш во тоа, потсвеста ја исполнува желбата. Исто и за постот со девојката што ги сонувала своите баба и дедо. Таа тие 2 недели постојано мислела на тоа што го сонвувала и на некој начин верувала во тоа. Прочитајте ја книгата Моќта на потсвеста од Џозеф Марфи, во неа се опишани повеќе вакви случаи а и има добри совети како правилно да ја користите моќта на потсвеста.
Ok da do nekade si vo pravo bidejki stvarno bese isplaseno devojceto.No sepak pri jadenje ne i bilo nisto tuku bas od bonbona da se ugusis a plus bonbonata e takva lizgava i se tie raboti.Ne e samo potsvesta vo prasanje veruvaj.Si ima nekoi cudni raboti, a i plus se se sluci na cuden nacin ama toa e.I na kraj kraeva kako i da e, bez razlika poradi toa sto se slucilo bitno e so sea devojceto e ok,zivo i zdravo:icon_lol: i milo mi e poradi toa.Pozdravce:smir:
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Кај мене во продавница има едни двајца браќа ни носат роба еднаш неделно,и доаѓаат можеби една година,тој едниот од браќата има сила некоја и кога прави муабет со некој нон-стоп ждрига,тогаш гледа нешто,предвидува,баш денеска беа и седнаа на кафе кај нас и седев тука и слушав што правеа муабет со моите!
Тетка ми еден период пред 2-3 месеци беше многу потресена,во депресија беше падната,ама беше атеист,и овој 2-3 пати и викаше да иде во СВ.Петка да однесе крпа не знам каква и ќе и поминело,тетка ми не отиде и нормално уште и беше лошо,и не знам после 1 месец сосема случајно проаѓала случајно и отишла оставила тоа! Сварно чудна работа ништо не и е и од тогаш навака пости секој петок,претходно се смееше на мајка ми дека пости,и во петокот мајка ми ја прашува ќе пиеш нес?Не постам и вика:nesum:
Сварно има моќ човекот,и јас не верувам многу многу у вакви ствари ама и на мене еднаш ми има кажано и се беше у право!
 

gancevski111

Sweet Talker ............
Член од
31 август 2008
Мислења
16
Поени од реакции
1
Најдете го на нет филмот The secret и се ќе ви биде јасно...... Она што можеш самиот да си го направиш друг неможе :kesa:
 
Член од
25 март 2008
Мислења
28
Поени од реакции
2
Најдете го на нет филмот The secret и се ќе ви биде јасно...... Она што можеш самиот да си го направиш друг неможе :kesa:
Одлично искомбиниран документарец и филм, мн јасно се кажува за "законот на привлекување" (law of attraction), но ова не треба да значи дека ако посакуваш нешто , на пр љубов, од некого дека истата ке биде возвратена од истата личност. но крај краева таја ке ти биде возвратена , но една погресна мисла еден погрешен испуштен импулс од твојот мозок и БуууМ ништо од тоа затоа имајте верба во себе и никогаш не отстапувајте од она што го сакате боретесе за тоа и и ќе потигнете се што сакате !
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
мене пред едно 3-4 месеци ми се има десено језиво...МНОГУ ЈЕЗИВО -.-
седам ја на Pc во 3 саат сабајле и вратата е малце полево од pC-то и да глеаш во комп ќе видиш кој ќе помине покрај вратата ... и таков ја си седам и глеам поминува човек (ја мислев татко ми) .... и таков станувам идам да го прашам требаше нешто и кога глеам татко ми позади мене спие хрчи ... т.е нема шанси да станал и да се вратил пошо тоа беше во интервал од 10 сек... неможам да си го објаснам ова до ден денес....
Се дешаваат халуцинации, поготово у 3 сабајле пред Компјутер. :) Ми се има десено вака 2-3 пати , и знам дека е време за спиење коа ќе се деси некад ова :pos2:
 
Член од
27 август 2007
Мислења
129
Поени од реакции
6
Се дешаваат халуцинации, поготово у 3 сабајле пред Компјутер. :) Ми се има десено вака 2-3 пати , и знам дека е време за спиење коа ќе се деси некад ова :pos2:
абе добро е ако видиш само еден човек... ама ако видиш толпа луѓе.. е тогаш сигурно треба да си легнеш! :pos2:
 
Член од
25 март 2008
Мислења
28
Поени од реакции
2
Во мојата соба се слуша постојано и рамномерно чукање и тоа секогаш се слуша околу 2-2 ипол часот пополноќ, и секоја вечер во тоа време гасам музика и секоја вечер се слушаат истите тапи удари кои доаѓаат од таванот.Моите ми рекоја дека има гулаби но така една вечер додека лежев одеднаш се слушна силен звук како истрел и јас најпрво помислив дека греалицата прегорела но утредента таа си работеше и сеуште нз што се случи....
 

Kika-17

Trouble maker
Член од
21 декември 2008
Мислења
240
Поени од реакции
5
Ве молам помогнете ми да ја дешифрирам оваа случка...Вака...Еден ден кога бев на школо си купив баничка и пола ја изедов и повеќе не ми се јадеше и ја фрлив.Кога си дојдов од школо вечерта легнав да спијам но некако не ме фаќаше сон и седев во темна соба со отворени очи и бев замислена и случајно погледнав накај вратата и некоја бела силуета ми покажа крст и јас се исплашив.Утредента кога случката им ја кажав на повеќе луге ми велеа дека тоа било затоа што преку дента сум фрлила леб без да му се извинам на господ бидејќи го фрлам лебот,а за господ тоа е нешто свето!!!....но не знам ако можете да ми кажете вие?! ПОМОШ?????? :toe::raz::cuc::icon_ques:shok::icon_frow ????????
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
Ве молам помогнете ми да ја дешифрирам оваа случка...Вака...Еден ден кога бев на школо си купив баничка и пола ја изедов и повеќе не ми се јадеше и ја фрлив.Кога си дојдов од школо вечерта легнав да спијам но некако не ме фаќаше сон и седев во темна соба со отворени очи и бев замислена и случајно погледнав накај вратата и некоја бела силуета ми покажа крст и јас се исплашив.Утредента кога случката им ја кажав на повеќе луге ми велеа дека тоа било затоа што преку дента сум фрлила леб без да му се извинам на господ бидејќи го фрлам лебот,а за господ тоа е нешто свето!!!....но не знам ако можете да ми кажете вие?! ПОМОШ?????? :toe::raz::cuc::icon_ques:shok::icon_frow ????????
a да не лажиш случајно...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom