Ви се случила некоја натприродна работа?

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Ех сеа не ме ебавај. Све е у ред со мене и дома кај мене иако не ја исклучувам можноста сепак да има дух зашто .... ај нема да ми верувате...
 

TheBestTipster

Избраниот
Член од
8 март 2008
Мислења
2.387
Поени од реакции
97
Ех сеа не ме ебавај. Све е у ред со мене и дома кај мене иако не ја исклучувам можноста сепак да има дух зашто .... ај нема да ми верувате...
Е сега нема да спијам поради неизвесност цела ноќ .. ај за да имам добар сон .. молим ти се доикажисе ..:smir:
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Ми се случи... Лани во летниот камп кај што бев... Се собравме во една соба (кој по кревети, кој по земја, кој стоеше) и почнавме да си муабетиме... И почнавме за духови да збориме, дали постојат или не... И една другарка вика: Што ви е бе луѓе? Какви духови? Не постојат духови бе ај не заебавајте! И светлото од надвор што беше се изгаси и се упали.... И сите такви се гледаме меѓу себе некоја да не се заебавала... Никој не призна... И ај некако пројде тоа... Али, после тоа, секоја вечер едно девојче (од друга соба) стануваше навечер, одеше до ќошот во собата и вриштеше... И ја будеа и кога ќе се освестеше не знаеше што се случува... И се повтори тоа неколку пати... После и го сменија креветот и престана... Многу чудно...

Ех сеа не ме ебавај. Све е у ред со мене и дома кај мене иако не ја исклучувам можноста сепак да има дух зашто .... ај нема да ми верувате...
Ајде и јас сакам да знам :)
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
Tispster mislev deka me zaebavas, ama sega koga kazuvas deka si ozbilen me stavas vo misli. Sto mi trebase da pisam, sega sum poveke isplasen. Ama jas nemam macka i nema sto da me izgrebe. A i toa za duhot sto go kaza big kiss e laga. Ne veruvam jas vo takvi raboti.
 
Член од
9 јули 2008
Мислења
1
Поени од реакции
0
Неверојатен настан

Верувале или не. Во мојот дом пред извесно време седејќи со моите гости се случи нешто чудно. Во едно од перничината случајно со гостите напипавме нешто цврсто, го искинавме перничето и во него најдовме стара пожолтена коска. Многу чудно и неверојатно од каде се најде таа коска. Помисливме најразлични работи, се плашам и ве молам помогнете ми.
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Пред некој ден коа си се враќав дома околу 1 глеам покрај мене девојче мало , вртам ја накај дома го глеам си искача од врата истото девојче , се качуем по скали пак истото девојче ме разминува :tapp:...

**Напомена: НЕ бев на никакви дроги нити алкохол .... :)
 

*princess*

..SiMpLy GorGeOuS..
Член од
17 февруари 2008
Мислења
747
Поени од реакции
21
со коската незнам што ќе да е, но има секакви луѓе, можно е некој злонамерен да ви ја подметнал, а со девојчево незнам мислам дека се е до психата, можеби ако имаш гледано некој хорор пред тоа, друго незнам што да помислам....:smir:
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Ако сакате да прочитате за чудни работи еве ви моја вистинска сторија...ја има и во темата за Куќи со духови ама јаде еве ја и тука....

1. Мој другар пред 7-8 год. (сега има 21), отишол во Ѓорче кај некои пријатели сам.Се стемнило и другаров (тогаш помало дете) сакал да остане во куќата кај луѓево да не се враќа по темница сам дома.Луѓево рекле дека не е проблем во останувањето, но имало еден проблем.Често им се појавувале непознати силуети на луѓе и нормално ги плашеле, е сега затоа што детево е мало, може да се исплаши, а овие отрпнале веќе на тоа. Другаров рекол дека не е проблем, можел да остане.Уште еднаш луѓево го предупредиле, но овој си останал на своето.Пеки...Дошло касна ноќ веќе и сите спиеле, а другар ми спиел со некој од газдите заедно. И наеднаш слушнал како нешто чкрипи, и се движи во собата, му паднало чудно. Ја прашал особата до него, што се случува. И оваа му рекла, сега што и да правиш, немој случајно да си ги отворил очите.И овој се стресол целиот, ама не г држел газот и скришно малце ги отворил очите, и видел десетина силуети околу креветот како ги гледаат нив двајца како лежат...

2. Овде во главна улога сме јас и непознат пријател кој залутал во мојата соба. 2006год. во Охрид на одмор, другаров(не тој од предходната случка)
, го слушам крчи како топ, а јас полека се расонувам во сред ноќ и сакав да го затворам прозорот над мене. Полека отварам очи, значи бев свесен, не спиев и како што лежам, гледам пред мене стои помалку нејасна силуета на постара жена и ме гледа.Се се случуваше за 10сек. и си реков во себе, немој случајно сега да те фати паника. Се свртев на другата страна и заспав. И утредента ми беше страв да го прашам газдата дали има умрено некој во куќата....
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Ма друже и ја мислев дека ми требаат цвикери ама видот ми е одличен . Иначе на македонски форум да не кажеш што ти се десило ... :)
Иначе немав нити малце земано дрога , нит алкохол.
А уште помалце имам гледано хорор .
А нео_вмастер што па к** има врска Аниме со ова ???

Најверојатно психата си поигравала....
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
544
Можда вакви работи ми изгледаа смешни... До 2:32 оваа ноќ.
Си седев на компјутеров, на кајгана, од еднаш некој женски глас ми повторуваше се исто... Не разбрав што беше, позади мене како да беше.
Се завртев и пак ми зборуваше. Си мислев телевизорот сам се уклучил.
Се исплашив, прво мислев ми се причинува, ама после сфатив дека не е така.
Се усрав од страв, исклучив и кајгана и компјутерот, отидов на тоа место демек од кое доаѓаше гласот и немаше ништо.

Ама како сум се исплашил да знаете...
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.630
Поени од реакции
11.230
Се усра од страв, а исклучи и комп. и телевизор?
Јас кога сум усран од страв уклучувам се, сите светла, компјутер, плејстејшн.. :):)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
544
Се усра од страв, а исклучи и комп. и телевизор?
Јас кога сум усран од страв уклучувам се, сите светла, компјутер, плејстејшн.. :):)
Епа јас исклучив, во паника бев. :|
Не знаев ни јас што правам.
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
:nesum:
Можда вакви работи ми изгледаа смешни... До 2:32 оваа ноќ.
Си седев на компјутеров, на кајгана, од еднаш некој женски глас ми повторуваше се исто... Не разбрав што беше, позади мене како да беше.
Се завртев и пак ми зборуваше. Си мислев телевизорот сам се уклучил.
Се исплашив, прво мислев ми се причинува, ама после сфатив дека не е така.
Се усрав од страв, исклучив и кајгана и компјутерот, отидов на тоа место демек од кое доаѓаше гласот и немаше ништо.

Ама како сум се исплашил да знаете...
И со тебе друже си игра психата :nesvest: ...
Мене сред медитација ми се има случено да слушнам гласови кој повторуваа нешто , ама ништо не разбрав се преплашив и ја прекинав медитациајта !
:nesum:
 

The_Grim

Acid Nightmare
Член од
22 ноември 2005
Мислења
1.501
Поени од реакции
24
А некој вака муда да имаше, па да слушне поубаво што зборуваат или да се соочи со нештото...досега ми се нема случено нешто такво...а баш сакам....да видам шо е толку страшно...
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Не е прашањето дали имаш муда да слушнеш . Туку неможеш едноставно ... Како шепот е , неможеш да разбереш што зборат...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom