Ви се случила некоја натприродна работа?

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Баш денес ми се случи чудна работа...
Легнав да спијам кај мене во соба а се разбудив во кујна, незнам дали е месечарење ама до сега никогаш ми се нема десено тоа.
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
Mi se ima deseno i za vreme na veligdenskiot post da stanuvam od spienje.E sea ke si recete deka ova e mesecarenje no e e samo toa...Nikogas dr pat ne stanuvam osven togas...E sea fintata e so koa stanuvam znaci ne stanuvam tuku taka tuku stanuvam poradi nekoi glasovi koi so mi zboruvaat neso i na primer mi kazuvaat so da napraam.
U mojata soba nad mojot krevet imase edna mn ubava slika kako branovi kako udiraat vo karpi i vo pozadina kako izgrejsonce.I koa spiev edna vecer za vreme na postot stanuvam od spienje poradi istite glasovi koi so togas znam deka mi vikaa da ja skrsam slikata-ednsotavno da ja stavam na krevet i da legnam vrz nea...Jas nesvesna si ja staiv pod mene legnav nad nea i se skrsi mislam ne ona parcinja staklo tuku akko da e napuknato stakloto...Posle ladnokrvno samo ja zemav i ja staiv na strana i prodolziv da spijam.Utredenta me budi majka mi i mi vika dete kaj e slikata?I odma se setiv so mi se desilo i i kazav i poso toa ne mi bese prv pat za vreme na post da mi se desava takva trabota posle otidov vo crkva i se rasprasav so kako i mi rekoa deka toa bile kao nekoi losi duhovi ili demoni koi so sakale da mi go rasipat postot.Malce mi bese cudno ama posle mi kazaa deka toa bilo stvarno taka zaso koa sum bila svesna sum se pazela da ne go prekrsam postot a vaka spijam i praam gluposti...I znam deka togas popot mi rece da prestanam so postot zaso postev celi 6 nedeli no ne go prekinav i toa prestana.No nikogas ne se znae moze pak koa ke postam da stanam i da praam nekoja glupost...
Ajde raskazi uste nekoja slucka ako imas vakva misteriozna. Bidejki mnogu mi se interesni ovie prikazni. Pozdrav.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Mi se ima deseno i za vreme na veligdenskiot post da stanuvam od spienje.E sea ke si recete deka ova e mesecarenje no e e samo toa...Nikogas dr pat ne stanuvam osven togas...E sea fintata e so koa stanuvam znaci ne stanuvam tuku taka tuku stanuvam poradi nekoi glasovi koi so mi zboruvaat neso i na primer mi kazuvaat so da napraam.
U mojata soba nad mojot krevet imase edna mn ubava slika kako branovi kako udiraat vo karpi i vo pozadina kako izgrejsonce.I koa spiev edna vecer za vreme na postot stanuvam od spienje poradi istite glasovi koi so togas znam deka mi vikaa da ja skrsam slikata-ednsotavno da ja stavam na krevet i da legnam vrz nea...Jas nesvesna si ja staiv pod mene legnav nad nea i se skrsi mislam ne ona parcinja staklo tuku akko da e napuknato stakloto...Posle ladnokrvno samo ja zemav i ja staiv na strana i prodolziv da spijam.Utredenta me budi majka mi i mi vika dete kaj e slikata?I odma se setiv so mi se desilo i i kazav i poso toa ne mi bese prv pat za vreme na post da mi se desava takva trabota posle otidov vo crkva i se rasprasav so kako i mi rekoa deka toa bile kao nekoi losi duhovi ili demoni koi so sakale da mi go rasipat postot.Malce mi bese cudno ama posle mi kazaa deka toa bilo stvarno taka zaso koa sum bila svesna sum se pazela da ne go prekrsam postot a vaka spijam i praam gluposti...I znam deka togas popot mi rece da prestanam so postot zaso postev celi 6 nedeli no ne go prekinav i toa prestana.No nikogas ne se znae moze pak koa ke postam da stanam i da praam nekoja glupost...
Дискутабилно е дали се тоа лоши духови... ќе продолжам подоцна повеќе :)
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.543
Поени од реакции
42
Сабајлево пазете што ми се случува. Си сонувам јас некој сон, нешто ко у стилот сум бил некаде и дека, некој ми пратил порака и пазете во истиот момент откако ми помина тоа низ мисли, ме разбуди телефонот со музиката за пристигната порака :? :? :? :? :? :?
Тоа и се има случено на една другарка.Сонувала дека и пратиле порака и ја прочитала пораката и продолжила да спие.Кога се разбудила на тел.имала порака,непрочитана ос истата содржина.Ај сега објасни?!
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
На една многу чудна случка се сеќавам и никако да си ја објаснам......
Во село Папрадиште,под Солунска Глава,бев со другар и неговите родители на одмор.Мислам дека беше тоа пред околу 6 години.Вечерта легнавме да спиеме и пошто беа брачни кревети,не знам како беше,испадна јас да спијам со таткото на другарот во кревет.Креветот во ќоше,јас во ќоше,таткото на другарот на слободната страна од креветот.Единствен начин јас да станам од креветот е да поминам преку таткото на другарот,кој спие премногу лесно,на најмал шум се буди.
Си легнав јас,на стомак,покриен со 2 ќебиња до врат,цел склопчен,ладно беше надвор.Накај 5 саат сабајле како да ми залади,се будам и гледам ситуација-двете ќебиња под мене,здиплени цели,како да е наместен креветот после спиење,јас врз нив си лежам на грб,прав како пушка.Гледав 10-ина секунди,се чудев што се случило и кога тргнав да се покријам,се разбуди таткото на другарот,ме виде и ми рече-што си се отскрил бе будала еден,грч ладно е надвор.........
Се покрив,продолжив да спијам и се чудам до ден денес како можело тоа да се случи:uvo:
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
мене 16124778 пати ми се има десено да сум будна замисли и да ми стигне смс(знам дека звучи невероватно ама :toe:) и ја читам пораката и излагам од пораки и guess wat?!?! пак ми се појавува пораката:toe:
духови ќе да се,ме зезаат:tapp:
Добро де тоа се вика телепатија, а инаку се разбира чуството е језиво. Колку пати сум сонувал дека нешто ќе се случи наредниот ден и тоа навистина се случува.
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
515
Поени од реакции
22
Луѓе можно ли е?
Имено, на едно девојче, блиска другарка, на секој роденден точно на денот кога е родена и излегуваат 2 црвени шарки нешто како лузна на левата рака, изгледа како да си ги сечела вените :vozbud: нешто во облик на крст. Мислам WoooooooW !
Тоа не е само оваа година ( пред 3 дена и бев на роденден ). Секоја година исто.
Што би можело да биде тоа?
Има посетено попови, гледачки, бајачки нема конкретен одговор. :toe:
 

Sk girl

Not Perfect
Член од
6 јули 2008
Мислења
431
Поени од реакции
15
Луѓе можно ли е?
Имено, на едно девојче, блиска другарка, на секој роденден точно на денот кога е родена и излегуваат 2 црвени шарки нешто како лузна на левата рака, изгледа како да си ги сечела вените :vozbud: нешто во облик на крст. Мислам WoooooooW !
Тоа не е само оваа година ( пред 3 дена и бев на роденден ). Секоја година исто.
Што би можело да биде тоа?
Има посетено попови, гледачки, бајачки нема конкретен одговор. :toe:
Imase edno vreme pred edno 5-6 godini isti vakvi raboti na televizija, kako na edna zena i se pojauvuvaat za nejziniot rodenden ili pak za nekoj praznik kako crveni krugovi na racete kako Isus sto gi imal koga go raspnale.I bas znam deka koa slusav za toa deka toa se narekuva STIGMA a toa neso znaci kao deka gospod e so tebe, deka na eden nacin si dopren od Gospod...barem tolku znam pa sea mozno e istoto da e i so drugarka ti-ama poima si neam...
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Абе сонував дека сум примил порака, и одма после неколку секунди ме разбуди звукот на пораката.... не е тоа дека околината влијае на сонот
И мене ми се има десено истото.Не е чудно.Али од сите приказни се ежам и затоа сега ламбите сите ги запалив и си пуштив песни на скрос гласно.
 
E

elence*$

Гостин
На една многу чудна случка се сеќавам и никако да си ја објаснам......
Во село Папрадиште,под Солунска Глава,бев со другар и неговите родители на одмор.Мислам дека беше тоа пред околу 6 години.Вечерта легнавме да спиеме и пошто беа брачни кревети,не знам како беше,испадна јас да спијам со таткото на другарот во кревет.Креветот во ќоше,јас во ќоше,таткото на другарот на слободната страна од креветот.Единствен начин јас да станам од креветот е да поминам преку таткото на другарот,кој спие премногу лесно,на најмал шум се буди.
Си легнав јас,на стомак,покриен со 2 ќебиња до врат,цел склопчен,ладно беше надвор.Накај 5 саат сабајле како да ми залади,се будам и гледам ситуација-двете ќебиња под мене,здиплени цели,како да е наместен креветот после спиење,јас врз нив си лежам на грб,прав како пушка.Гледав 10-ина секунди,се чудев што се случило и кога тргнав да се покријам,се разбуди таткото на другарот,ме виде и ми рече-што си се отскрил бе будала еден,грч ладно е надвор.........
Се покрив,продолжив да спијам и се чудам до ден денес како можело тоа да се случи:uvo:
ОМГ ако ова е ЧУДНА работа,значи јас сум фрик, зш секоја вечер ми се случува ова :uvo:
едноставно, спиеш, се превртуваш и многу е нормално да завршиш над ќебињата:smir:

мене лично досега не ми се случила некоја ваква чудна работа... а баш би сакала да ми се случи па да ви поверувам во „приказниве“ што ги раскажувате :toe:
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
ОМГ ако ова е ЧУДНА работа,значи јас сум фрик, зш секоја вечер ми се случува ова :uvo:
едноставно, спиеш, се превртуваш и многу е нормално да завршиш над ќебињата:smir:

мене лично досега не ми се случила некоја ваква чудна работа... а баш би сакала да ми се случи па да ви поверувам во „приказниве“ што ги раскажувате :toe:
Значи-немав простор за вртење,од човекот што спиеше до мене,и не е можно само од вртење ќебињата да ти се здиплат под тебе:smir:
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
93
Поени од реакции
5
Си ги здиплил во сон не тоа ништо не се секаваш зошто е било во сон, а јас дома кога легнам да спијам се некој нешто ми зборува слушам разни гласови ама незнам што ке да е а и не е биттно SWEET DREAMS !!!! :helou:
 

Sk girl

Not Perfect
Член од
6 јули 2008
Мислења
431
Поени од реакции
15
Sinoka mi se sluci cudno rabota. Se vrakam doma od izleguvanje, legnav da spijam i sabajle koga se budam se budam cel izduen na liceto kako nekoj da me utepal tepajki a nema vrska. Koga se vidov vo ogledalo se isplasiv samiot od sebesi. I uste sum takov sega pocna da mi pominuva veke.
Abe niso nema uzivaj...moze i dodeka si spiel da te kasnalo neso-pajak ili bilo so i zatoa si potecen a i sam kaza deka gotovo ti pominuva a moze i da e od spienjeto od kaj znaes...ne se sekiraj niso nema...
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
18
Поени од реакции
1
Vo son se slucuvaat mnogu nesta i sonuvame sekakvi raboti,no ona sto jas go soniv bese nesto navistina cudno i neobjasnivo.
Vaka imav drugar i toa ne drugar tuku mi bese kako brat.Bev vtora smena na rabota taka da spiev do pokasno i vo sonot ja sonuvam sluckata koga za posleden pat se vidov so nego.Toa bese vo disco clubot kade sto toj rabotese kako obezbeduvanje,se sretnavme na vlezot i se pozdraviv so nego i so drugarot koj rabotese zaedno so nego i si razmenivme nekoi muabeti i se razdelivme.
Taa slucka se sluci na 1 jan 2008 god,a utre denta jas se otpatuvav vo stranstvo kade sto rabotam.I posle 12dena vo sonot se povtoruva istata slucka,se budam i si velam sto sonuvam vakvi gluposti,sto e sega ova,bezveze nekoj moment sto se slucil pred odprilika 12 dena,i posle nepolni 5minuti mi stiga poraka od devojkami vo koja pisuva deka nocta toj e ubien vo disco clubot kade sto raboti i na istoto mesto kade stose sretnavme za posledniot pat:(.nemise veruvase mislev deka seuste sonuvam i deka se e son i deka losata vest e samo nadovrzuvanje na sonot sto go soniv.No nebese taka vesta bese taa,deka nego poveke go nema i verojatno vo sonot sakal dase pozdravi za posleden pat.Ova se sluci na docekot na starata nova godina 13/01/2008.
Vecna mu slava
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
Minatoto leto mi se slucuvaa cudni raboti skoro sekoja vecer. Ke legnam da spijam i ke pocnam da slusam tugo disenje. Ke zapalam sijalica i disenjeto ke prestane. Pak ke izgasam i pak go slusam disenjeto kako nekoj da ima vo sobata so mene. Se plasev da spijam tamu, ama ne kazuvav nikomu. Taka nekolku veceri i potoa prestana disenjeto. Pozdrav.

Vo son se slucuvaat mnogu nesta i sonuvame sekakvi raboti,no ona sto jas go soniv bese nesto navistina cudno i neobjasnivo.
Vaka imav drugar i toa ne drugar tuku mi bese kako brat.Bev vtora smena na rabota taka da spiev do pokasno i vo sonot ja sonuvam sluckata koga za posleden pat se vidov so nego.Toa bese vo disco clubot kade sto toj rabotese kako obezbeduvanje,se sretnavme na vlezot i se pozdraviv so nego i so drugarot koj rabotese zaedno so nego i si razmenivme nekoi muabeti i se razdelivme.
Taa slucka se sluci na 1 jan 2008 god,a utre denta jas se otpatuvav vo stranstvo kade sto rabotam.I posle 12dena vo sonot se povtoruva istata slucka,se budam i si velam sto sonuvam vakvi gluposti,sto e sega ova,bezveze nekoj moment sto se slucil pred odprilika 12 dena,i posle nepolni 5minuti mi stiga poraka od devojkami vo koja pisuva deka nocta toj e ubien vo disco clubot kade sto raboti i na istoto mesto kade stose sretnavme za posledniot pat:(.nemise veruvase mislev deka seuste sonuvam i deka se e son i deka losata vest e samo nadovrzuvanje na sonot sto go soniv.No nebese taka vesta bese taa,deka nego poveke go nema i verojatno vo sonot sakal dase pozdravi za posleden pat.Ova se sluci na docekot na starata nova godina 13/01/2008.
Vecna mu slava
Vecna mu slava na drugar ti druze. Me naezi so sonot sto go kaza. Ova navistina cudna slucka. Tatko mi imase slicna slucka na ovaa. Vtor bratuced na tato umre pred nekolku godini. I dve godini po smrtta na bratucedot tato soni deka bratucedot saka da zeme nekoj so nego. I go kaza covekot koj saka da go zeme. Nekolku dena po sonot covekot koj trebase da umre prezivea teska soobrakajna nesreka. I minatata godina umre moj bratuced. Baba mu umre sest meseci pred nego i toj mnogu placese za baba mu. Pred da umre baba mi ja soni babata na bratucedot koja i kazala deka i bilo zal sto place Cvetko (bratucedot) po nea i taa ke go zemela so nea. Edna nedela po sonot bratucedot pocina. Vecna ti slava Cvetko.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom