Ви се случила некоја натприродна работа?

B

black angel

Гостин
jas sedam so drugarka kaj bratucetka i zimase nesto cd-inja jas celava situacija ja znam na pamet.od tocka do zapirka se.i kazuvam na drugarkami ona mi vika deza vu ama jas ne i veruvav posto nemam poim od kade go znaev seto toa!
 
Член од
27 април 2007
Мислења
8
Поени од реакции
0
spoooky:P

pa najcudnata rabota nemozam da ja kazam pod nekoi cudni pricina,ama sepak ke vi kazam nesto drugo:D
pa ednas sedevme na vecer vo eden park (damla bev samo jas!) do edna napustena stara kukja(strasno a?:)
i otidov da urinam so edno dete na prviot sprat vo kukjata,i go izvajv:) i potoa vidov eden covek so cigara kako pred mene trca i odi vo vizbata ,to deteto do mene od strav ispanici i po4na da bega ,ama jas si rekov jebiga barem da umram domocan :) a ne cekaa dolu cupinjata i ne vidoa nisto osvem deteto shto begashe .i potoa otidov da vidam sho imashe tamu vo
taa kukjata denski oti normalno temnica beshe togas, i zdogledav 666 znaci polno, kako otpecatoci na ra4e na mali deca ,kako krvishta demek na dzidot ,i na gorniot sprat imashe krleshka :vozbud:
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
61
Ova veke vo misterija preminuva....Brat mi mi ima kazuvano za ova...Na edno kampuvanje sobrani drugari vo razrushena gradba zapalile ogan, pecele meso...Sedele nekade do polovina na nokta i koga zaspale vo isto vreme site pocuvstvuvale kako nekoj da gi davi no nikoj vo toj moment ne mozel da ispushti glas...Koga toa pominalo vednash napushtile...Posle doznale deka e toa razrushen manastir...
 

Diabolical !llusion

Магец
Член од
3 август 2006
Мислења
2.238
Поени од реакции
22
Lady напиша:
Ova veke vo misterija preminuva....Brat mi mi ima kazuvano za ova...Na edno kampuvanje sobrani drugari vo razrushena gradba zapalile ogan, pecele meso...Sedele nekade do polovina na nokta i koga zaspale vo isto vreme site pocuvstvuvale kako nekoj da gi davi no nikoj vo toj moment ne mozel da ispushti glas...Koga toa pominalo vednash napushtile...Posle doznale deka e toa razrushen manastir...
ме наежи море!!
 
Член од
31 јули 2006
Мислења
2.537
Поени од реакции
700
Coca-Cola1981 напиша:
ма нозе ми се сечат коа ке ми текне на оние поминувања покрај гробиштата кај Лескоец навечер, милион пати ми се случило точно тука да ми се ресетитра радиото у кола онака на секунда да снема радио, и тоа се навечер нели после 12
ужас не виден.......башка таму кон кај црногорци околу касарната сто иљади дешавки у тие пусти темници лелеллеле срце ми застанувало на неколку пати, пребледував и шо ти не

пс ќе заборавев и башка на спање кај дечко ми тогашен си станав со модрица на врат а нокта сонував дека некој ме дави(спиев сама во соба) за да се чудам сабајлето и коа зборев со мајка му ми рече дека најверојатно некоја сенка ме давела во спање па за наредната ноќ ми дадоа нож за по кревет:toe:
auuuuu, ova vtorovo epten jezivo
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
И со нож ќе ја кољеше сенката? :)

Сенка те давела во сон... Годишно, 16 милиони луѓе низ целиот свет се жртви на давење од сенки, 5 милиони од нив умираат, а другите живеат со тешки последици. Како резултат на спиењето со нож во кревет, годишно наебуваат помеѓу 18.000 и 20.220 сенки. Телата на сенките се кремираат. Ај сега вратете се во реалноста, хелоу...! :)))
 

Fluffy

Hellraiser
Член од
6 мај 2007
Мислења
1.373
Поени од реакции
16
:blabla:da be,sonuvav kako zboruvam so majka mi na telefon,i posle nekolku saati,navistina zboruvavme i se povtori konverzacijata od sonot.Aj najdi mu kraj sea!!!
 
Член од
2 мај 2007
Мислења
10
Поени од реакции
1
navistina dobra tema, se slozuvam- razbiva monotonija. epa site pisat pa eve i jas nesto da dodadam.
Ne se sekavam dali bese nekoj znacaen datum ili ne, no se sekavam na ova mnogu zvezo kako da bilo vcera. Jas i uste 7-8 drugarki, ideme nakaj negorski banji- neznam kolku ste zapoznaeni toa ti e negde gevgelisko. Imase fudbal i otidovme da gledame. Koga seto toa zavrsi si trgnavme nakaj doma- nakaj gevgelija peski. Koga se izlaga od tamu, prema gevgelija ima dva pata, gore- glavniot pat i podolu kamen pat koj isto taka vodi kon gvg. samo sto izlegovme na kameniot pat, poodevme edno 100 metra i odnenadez napred pred nas na kratko rastojanie se pokaza krst. Luge navistina krst. se pokaza kako bleskava svetlina i za mig iscezna. Site bevme potreseni od toa, ni nikoj ne si go zede toa kako stvarnost osven jas i drugarkami mimi- najdobrata drugarka. Pomina toa sto pomina i posle nekoj den resivme da pojdeme do crkva da se rasprasame nesto poveke za toa. Popot ni dade informacija stonavistina me trogna i 10-tina dena nemozev mirno da spijam. Navodno na istoto mesto sekoja godina bas na toj den se pojavuva po nesto- pr( predhodnata god samovili i drvo od koe tecelo odnosno kapelo voda a tie se vrtele okolu i sl.) Seto toa zaradi edna strasna soobrakajna nezgoda so koli, a vo ednata kade zaginale site cetvorica- parovi- mladi decki nesto ko nas u godini... Strasno i neverojatno neli. No moze ne veruvate.. sepak sakav samo ova da go spodelam so site vas.
 
Член од
2 мај 2007
Мислења
10
Поени од реакции
1
eve i uste nesto...
vo mojata familija se veruva vo cuda. Imame kuken prijatel vo kicevo- ime ne spomenuvam- sto mu se desilo nesto navistina neverojatno. Covekot sonuval angeli sto mu rekle deka ke ostane invalid a za da se izleci treba da gleda na luge neznam kolku vreme... bar taka jas ja znam prikaznava. I se budi sabajleto i navistina nepodvizen. I pocnuva da gleda. Luge luge cekaat na red tamu. Nema veze nego muabetot e ova. U gvg imame kuka. i edno leto se sekavam bevme tamu. Baba mi e mnogu sueverna. Sekoja vecer si se moli, bez toa ne legnuva. I taka si imase ikona zakacena bas pred vratata na nejzzinata soba. Edna vecer taka mirno si se moli i ja gasne strujata i legnuva. Po1-2 min sama se pali. baba mi e bez strav. Iskaca i pak ja gasi. taka 2-3 pati. i na kraj ja ostava. Utroto na tel zvoni covekot- od kicevo i ja bara baba mi da i kaze deka toj ja gasnel strujata sakajki da i kaze nesto- den denes neznaeme sto. Potoa- tetka mi imase edno sudenje- spor so koj so god se tegnese. dva dena pred sudenjeto se javuva na covekot i mu veli- dali ke bides prisuten na sudenjeto, te molam se plasam sama- neznam sto ke bide. dobiva odgovor deka sudenjeto ke bide vo nejzina korist i dekase ke bide vo red. Na denot se slucuva bas taka kako sto rece covekot. Koga porucekta se slusnaa toj i rece- imase li do tebe saksija so cveke palma? Da rece tetka mi. Epa jas celo sudenje go pominav sedejki tamu. e aj sega od kaj covekot znaese deka imalo cveke pa bas palma i deka ke izleze vo nejzina korist? E uste ova. Si igrame so bratuced mi nesto so kocki, malecki bevme se sekavam. I koga maliot nesto mu tekna na covekov i pocnavme da go zborime. I bratucedmi naednas rece- kolku sakam da e ovde sega. ne pominaa 5 min od muabetot i ete ti zvoni tel i se javuva toj- kazete mu na milos- bratuced mi- deka celo vreme sum do nego- megu kockite so koio sto si igra a toj celo vreme me sutira haha..
neverojatno neli. ama ete toa e. Nemam pricina da lazam.
 

USB

Unforgiven
Член од
11 мај 2007
Мислења
241
Поени од реакции
0
Ej MALECKO me naezi celiow za owa prvata cudna rabota. No vistina e i jas potvrduvam ja prasav baba mi koga procitav(zatoa sto taa e od gevgelisko) i taa mi odgovori deka imalo tamu soobrakajki i zaginale lica.
 
А

Адриано

Гостин
Kaj nas u veles kazuvaat deka nad crkvata sv.pantelejmon se pojavile 7 dzudzinja(crvenkapa ja nemalo :D) i navecer vleguvale vo crkvata i gi grebele freskite bas i na zdravkin gi davaa i freskite na niv imase grebenici dlaboki kako stvarno od nokti da se..lugjeto ovie postarite vikaat deka sakale neso da ni kazat demek poradi karpata sto stoi nad crkvata koa ke padne da ne gi unisti freskite demek oni bojata ja precrtuvale na ikoni i ke gi vratele koa nanovo ke se izgradi crkvata....Ja mislam deka se dekoratori pa ne im se svigja dekorot i sakaat da praat ""PimP My Church"" :D inaku prikaznaa e vistina
 

Maryah.C

Be a bee
Член од
9 јуни 2006
Мислења
4.001
Поени од реакции
710
Не верував во овие работи до вчера...
Излеговме со другарките во чаршија..и бевме таму во една градинка...И едната другарка сакаше да ни каже нешто што и го кажало едно девојче пред два дена.И рекла демек као на еден нејзин другар на една роденденска забава дома кога славел со девојка му видел некоја жена во црно ги викнал останатите другари и тие велеле дека нема ништо..и добро било тоа и прошло и по некое време тој пак го видел истото на неговата тараса и им кажал на родителите и тие да ја упалат светилката на таа пукнала..Ок ај демек случајно.,.немало ништо..Пред два дена на таа другарка му што и кажал се таа вечер таа дошла дома и да го вклучи светлото у собата и пукнале две сијалици во исто време..Кажала и таа на нејзините и тие велеле случајно било..И вчера ми кажуваат на мене јас незнаев дали да верувам или не.. и ок не се замарав многу..и се враќам вчера дома од излегување и сама бев немаше никој и влагам у мојата соба го палам светлото и сијалицата ми пукна..среќа дедо ми беше дома и спиеше и брзо отидев и го разбудив и му реков да ми ја смени сијалицата.. земавме друга пробавме во друга соба работеше . тој ја стави во нашата соба и ја да го вклучам повторно светлото пак ми пукна.. и се јавив на сестра ми и таа дојде..кажав на моите тие велат Коенциденција било..ама ја ептен се преплашив..и уште ме држи тоа можеби стварно е случајно..но ептен ми е језиво :( се надевам нема да се повтори :nesum:

Едит:Вчера дознав дека и кај другарка ми пукнале 2 сијалици :)
 
Член од
10 јуни 2006
Мислења
118
Поени од реакции
7
PaPucaR напиша:
...колку и да има за се логично објаснување , колку и да сум ја надминал таа ситуација..незнам како би реагирал и најголемиот скептик..
мала подлога..имав врска без врска..со фина девојка..али врската ни почна безвезно..онака уште од прв ден..и сакав да заврши.(прв пат воживотот)..не навлегувам дека е деија некои работи кои тотално ми го сменија животот и..ми тежеа цела година..па и уште кога ке ми текне ме фака..по малку страв...Нее правилно но еднотавно како да сакав тој период од животот да го прескокнам да не се секавам...(немој да помислите дека животот ми е хаос и..амо со проблеми..ова се единствените работи:))
ПОмина време..од една година..едвај понекогаш ке се чуевме..девојката е супер како личност ама..ми буди лоши спомени...
..и таков..како му доага...приквечер...ролетни спуштени..си читам јас..весели работи на кајгана...постови каде се препуцавате...кога ме штрекна звучникот..звукот за нов маил(сум го оставил на мах..и ми пристигна порака на мСн..
Veke pretpostavuvate..од кого беше...
а во пораката...."Чувај се?"....вечерта бев договорен со другари да излезам, откажав...
Ја избришав пораката во истиот момент..не сакав да ја гледам.ја избрисав и од канта...
незнам некој чуден страв..се убедував дека сам си наметнувам беспотребен страв...језиво...
Сакав да излезам,да покажав дека се е случајно..но..тоа ќе ми беше како да ја предизвикувам судбината...
во sent се задржало писмото што во следниот момент го препратив..

Date: Thu, 27 Jul 2006 12:37:48 -0700 (PDT)
From: "PaPucaR" <************> Add to Address Book Add Mobile Alert
Subject: never more.....GARVANOt edgar alan PO
To: "Tanja " <*************>
Ako cujam uste ednas "cuvaj se?" vo poraka ne ti praam muabet...
NE SAKAM TOA DA MI GO PISUVAAT.
no heart filinks:
ps.ja brisam porakata od bre malku


Date: Thu, 27 Jul 2006 12:44:57 -0700 (PDT)
From: "Tanja " <************> Add to Address Book Add Mobile Alert
Yahoo! DomainKeys has confirmed that this message was sent by yahoo.com. Learn more
Subject: budalce edno...
To: <*********>

za toa ti staviv prasalnik na kraj i nasmevka
so me zaebavas sega ti :)
...............................................................................
ми се чини дека оттогаш кој и да ми каже чувај се, или варди се...се такви мисли ке ми поминуваат..шо викате треба ли да посетам психолог??н:) не сум до таа мера:)
Леле навистина целава приказна ме наежи, леле многу е морничаво. Инаку во право си што те нервира фразата „чувај се“. Фразите како чувај се, биди претпазлив, светот е опасен, и.т.н. Не носат ништо добро за никого. Тие само не предупредуваат колку светот е лош и никаков, а тоа не треба да биде случај. Затоа мислам дека овие зборови треба да ги снема од речникот на било кој нормален човек.
 
Член од
21 мај 2007
Мислења
23
Поени од реакции
2
iskreno da kazam jas veruvam vo ova zatoa sto znam poveke slucki i koga ke razmislis kako postoime nie kako postoi svetot taka postojat i tie raboti pa neli e taka?
 

^Cutie^

*Charming Princess*
Член од
22 март 2007
Мислења
869
Поени од реакции
1
Хехехехехехехехе мале не и се семј на момичката, не ли гледаш преплашена е..Душичка :(
А инче на мене ми беше ного језиво само една работа...Пред 4години умре баба ми у куќата шо живееше со нас..И за да не спие дедо сам, ојдех јас спијах со него..А и баш имааме маче дома..Секоо вечер мојто маче у исто време стануваше и одаше у дневната на тава место дека шо баба секојпат го галаше и го гледаше..Секоо вечер до 40те дена у исто време, на исто место одаше...Го немаше 1саат и после пак се враќаше кај мене да спии..Појезива работа до саа у живото не сум доживеала..И мислам оти од тава шо ми се случи почнах да верувам, оти од ка ќе умре некој духо му шете 40дена у куќата....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom