Ви се случила некоја натприродна работа?

a n g e l c e

^ Poison Girl ^
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.202
Поени од реакции
5
еве една случка кој ми се случи сега во блиското минато хахаха

Јас лежам во мојот кревет се обидувам да заспијам, а надовр имаше невреме.така лежејки размислував за мојот скоро починат кум неколку солзи ми потекоа и завртена со лицето кон ѕидот гледам нешто ми свети се завртувам кон другиот кревет кај што ми стоеше мобилниот тој свети го земам и погледнувам позадината сменета а часот беше точно 00.00 велам ај ништо не е пак лежам и понеколку секунди полека ми се отвараат ролетните само на едниот прозорец леле умрев од страх
 
Член од
17 јуни 2007
Мислења
26
Поени од реакции
0
ste slusnale li za belata nevesta ili za popot sto mu porasnala raka?
maz i zena stotuku se zele gi udira voz. teloto na mazot go naogaat a na devojkata samo nozete. vikaat deka teloto na devojkata se pojavuva na prugata vo volkovo bez noze itn itn......
 

Fallen`Angel

Im Gotham's Reckoning
Член од
26 мај 2007
Мислења
5.658
Поени од реакции
75
pa edna zima 3-4 godini , sedevme edna vecer u maalo 4-5 luge ... i neso muabet si praime ova ona ... posle nekoe vreme zemavme pivo da pieme ... pieme pieme ... se nacukavme , i neznaeme so da praime ... i eden vika aj da ideme belji da praime ... i nie site ajde ... ideme kaj edna trafika ... vikame aj da ja ograbime ... ali bese negde 12 vecer i zatvorena bese ... i zima eden stava krpa na stakloto (za da ne se slusne zvukot) i pocinja da mava so shipka ... mava mava ali ne se krsi ... i taka edno 15 minuti mava mava i pak nisto ... i nekoj ne videl od zgradata tuka i prijavil u policija ... i edniot od nas vika "begajte marica ide" ...ne zbrkaa toa dzandarite i site fativme da begame so 200 na saat ... begame begame ... i edno vreme im izbegavme i prestanaa da ne brkaat ... i posle nekoe vreme krienje , trgnavme pak nakaj maalo ... i koa gleam se izbacuva tatko mi pred mene ... leleeee .. so ke praam ako doznae so sme praele ... i doagja do mene i mi ja stava rakata na ramo i me trese i mi vika "ajde sine" ... go gleam cudno i vikam so ajde be tato ... on pak mi go trese ramoto i vika ajde be ajde sine ... vikam tato so ti e be ? .... i me trese uste pojako i mi vika "ajde be sine stanuvaj treba u skolo da ides" .....


:pos:
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.375
Поени од реакции
25.139
Fallen`Angel напиша:
pa edna zima 3-4 godini , sedevme edna vecer u maalo 4-5 luge ... i neso muabet si praime ova ona ... posle nekoe vreme zemavme pivo da pieme ... pieme pieme ... se nacukavme , i neznaeme so da praime ... i eden vika aj da ideme belji da praime ... i nie site ajde ... ideme kaj edna trafika ... vikame aj da ja ograbime ... ali bese negde 12 vecer i zatvorena bese ... i zima eden stava krpa na stakloto (za da ne se slusne zvukot) i pocinja da mava so shipka ... mava mava ali ne se krsi ... i taka edno 15 minuti mava mava i pak nisto ... i nekoj ne videl od zgradata tuka i prijavil u policija ... i edniot od nas vika "begajte marica ide" ...ne zbrkaa toa dzandarite i site fativme da begame so 200 na saat ... begame begame ... i edno vreme im izbegavme i prestanaa da ne brkaat ... i posle nekoe vreme krienje , trgnavme pak nakaj maalo ... i koa gleam se izbacuva tatko mi pred mene ... leleeee .. so ke praam ako doznae so sme praele ... i doagja do mene i mi ja stava rakata na ramo i me trese i mi vika "ajde sine" ... go gleam cudno i vikam so ajde be tato ... on pak mi go trese ramoto i vika ajde be ajde sine ... vikam tato so ti e be ? .... i me trese uste pojako i mi vika "ajde be sine stanuvaj treba u skolo da ides" .....
Многу чудно бе брат ме остави цела вечер да мислам.
 
Член од
17 јуни 2007
Мислења
8
Поени од реакции
0
Знаете ли како се прават нерасчистени мисте.Ете вака- Имало некој албанец сто си одгледувал лубеници на некоја нива..ама татко ми и друството нонстоп му иделе да му крадат и овој приметувал посо крадела АПЛА многу...И чоеков видел невидел си рекол ај ке останам во колиба и земал некоја воздушна пушка и дремел таму.И овие по обичај како секоја вечер отишле да јадат лубеници..али со ке видат се разочарале ово колиба па и светло си донел.И биделе невидел мора да смислат несто.Земале една љуљашка и еден чарсаф ама некоја боја накај золта,и му го стаиле чаршафот на едниот го качиле на љуљашката и го заљуљале најсилно со може и почнале крици да испустаат а посо дрвото било далеку од колибата осве светлиот чаршаф нисо не се глеало.И овој коа чул звуци и коа видел..абе се усрар фатил магла да го нема.Децаава се проѕуриле од смеење.Еј колку забавна работа :eek:lee:
 

ZOKiPOKi

Човек од збор!
Член од
25 мај 2006
Мислења
81
Поени од реакции
6
Абе еве малце филозофија:
Се е можно, а ништо не е невозможно. Се се случува со причина (да ти ебам... ја големиот филозоф :))
али ми имаат казувано луѓе, кои лекуваат болести, јаки и тешки болести дека на некои места во светот, а има многу места... има енергија, незнам каква енергија, е таа енергија најверојатно е многу јака на некои места, а би рекол на површината на Македонија... сите чудни работи се случувале во Скопје, Битола, Гевгелија. Има многу примери, а еден доказ за тоа е шо дискусијава веќе трае 2 години... значи чудни работи се случуваат секојдневно, кај вас дома, кај комшиите, на улиците, во планините... Можеби ги приметуваме, а можеби и не... Некогаш ќе ни изгледаат многу чудни, а некогаш едноставни и обични, а кога тие се возвишени и комплицирани, а сепак не се... сеа вие одлучете си дали верувате во силите или не ваш избор, само знам дека јас верувам...

животот е чудо, сам по себе....
 
Член од
4 февруари 2007
Мислења
1.640
Поени од реакции
16
Идам ја со една другарка у вегера да јадеме.И си се качувам горе и си седнувам на маса.До нас седеа две жени,целите со алки и облечени у црно.Коа не загледаа 2те,ја викам овие ке не тепаат.Таа едната почна да ми се смее:raz:.Ја онака ги глеам и си продужуем да си јадам:icon_roll.И глеам некоја жена излага од веце и иде накај мене.Огрооооооооооооооооооооомна беше(ја повисока жена у живот неам видено).И таа ми се смееше(бог да чува све лезбејчишта).И онака 3те се загледаа у нас(не ѕјапаа 10 минути).Ама почудно чуство у живот не сум осетила,цела се препотив коа ги гледав.И по некое време станаа и си отидоа.Ја се свртев неможев да ги гледам,а другарка ми ке гледаше и таа високата и мафна со рака(ко демек ај пак ке се видиме).:lud:
Може се пукнавте од смеа али само ја и другарка ми си осетивме.И до ден денес не открив со беа тие(или беа од некоја секта или врска неам):toe:
 

Vikuska

I know the pieces fit...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
879
Поени од реакции
7
jas ne veruvam vo gledaci gataci i t.n. ama pred nekoja godina na zafrkancija pojdovme kaj edna gledacka na kafe. zenava ne znam sto se ne mi pogodi: deka doma sme imale krazba( a nikoj ne znaese), deka sme renovirale pred toa, mi rece nekoj od tvoite bliski da se pazi od soobrakajka i brat mi potoa kaza deka za malku ke se isprevrtele. mi kaza za doma koj kako e so zdravjeto i se bese vistina. mi pogodi sto mi se slucuva vo zivotot, ama ne vo smisla imas sredba, razgovor, bla bla bla, tuku epten konkretni raboti. e aj sega?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
105
Поени од реакции
3
Epa vaka :
Bev na odmor vo Srbija pred 3-4 godini , kaj eden od moite bratucedi , toj zivee vo kuka koja e stara okolu 150 god . a prvobitno bila izgradena od evrejsko semejstvo . Koga bila vtorata svetska vojna toa semejstvo bilo ubieno ( del od nego ) , a ostanatite bile odneseni vo logorite .
E sega , bratuced mi , mi velese deka vo taa kuka se desavaat nekoi cudni raboti ?! Mi rece deka na pocetokot ne mozel da spie , po celi noki sedel buden i smrznat od strav , postojano nekoj mu cukal na vratata od sobata , a koga ja otvaral , nemalo nikoj .Bratuced mi e edinec , znaci nema brat ili sestra , a vo kukata , koja e od 2 sprata ziveat toj i negovite roditeli ,a spalnite im se gore na vtoriot sprat .
Pokraj kucanjeto na vratata , rece deka slusal i kikotenje , smeenje i mnogu cesto raboti koj mu stojat vo sobata bile premestuvani od edno na drugo mesto .
E sega , koga toj mi go kaza ova , mojata prva reakcija bese : :pos2: :pos2: , cevece nekoj se ladi na tvoja smetka , ednostavno ne mozev da poveruvam vo ona sto toj go zborese :), mene mi izgledase kako od filmovite ,togas imav okolu 17-18 godini , i retko bev seriozen .
Edno leto , otidov na letuvanje vo Kraguevac , tamu zivee bratuced mi , i seuste ne mu veruvav , no edna vecer ostanavme jas i toj vo kukata , starite odidoa vo prosetka , a i nie se spremavme za izleguvanje , jas vlegov da se istusiram , a bratuced mi otide do prodavnica da si kupi cigari , i povtorno me predupredi , deka ako nesto cudno mi se desi , da ne se plasam , oti nemalo da bidam povreden i sl. Jas mu nasmevnav onaka so neveruvanje i vlegov vo tusot , a toj izleze . E sega ova sto mi se sluci , ne mozam da si go opisam , nitu sum videl nesto sl vo mojot zivot :
Koga izlegov od tusat otidov vo sobata na bratuced mi , da se oblecam , koga nekoj zakuca na vratata od sobata koja e na vtoriot sprat , ne na vleznata vrata !! Jas pomislis deka toj se vratil i onaka lagano si ja otvoriv vratata i se iznenadiv koga vidov deka nema nikoj !!. Prvo nesto sto si pomisliv e , ovoj si mava majtap so mene , saka da me uplasi , pa neli i prikazni za duhovi mi razkazuvase , i pocnav da vikam da izleze da ne se krie , oti znam deka e toj , e sega otkoga viknav da izleze , vo krajot od hodnikot se pojavi bledo - sina , skoro bela , siueta na covek !!!! Jas se stapisav od strav , ova sto go gledav pred mene , znaes deka ne e covek , se pojavi od nikade !!! od cist vozduh !!. sega , jas stojam taka , stapisan od strav i i toj stoi i me gleda , mu se se gledase nos , oci , i drugo sto ima na liceto , no izgledase kako slika , ne mrdase , nemase grimasi .Posle sokot se sovzemav i trk vo sobata , ja zemav gitarata n abratuced mi da se branam :nesvest: :kesa: , posto bev usran od strav . Koga vlegov vo sobata , go slusnav i smeenjeto , ne bese onaka krvnicki smeenje , tuku kikotenje , ne bese jako tuku so ogled na toa deka se "figurata" se naogase na 4 metra od sobata , a jas vo nea vo gitarata vo raka i ceka da vlese i da pocnam da mavam :) , no posle smeenjeto ne se sluci nisto , ja snema figurata , nemase glasovi , nemase kucanje po vratite , nisto , bese stama !! Posle nekolku min se vratio i bratuced mi i koga me vide celiot rastresen i bled ( racete mi se tresea nekontrolirano ) , prvo nesto sto me prase bese : I ti li go vide ?:vozbud:
Posle ova desavanje ne se sekavam na nekoj raboti , prilicno golem sok bese toa za mene , dva godini se budev vo krevetot , celiot ispoten a srceto mi cukase 200 vo minuta , sega , fala bogu , nemam posledici , se stabilizirav , ali taa slucka nema da ja zaboravam do krajot na zivotot !
Inaku da spomnam deka pred mojota "sredba" , ne veruvav vo duhovi , vampiri , nitu pak vo Gospod i sl , sega imam drugo mislenje , veruvam deka postoi zadgroben zivot , no seuste ne veruvam deka ima Bog ( off-topic) .Podocna razbrav deka vo taa kuka bil ubien mazot na taa familija , a negovite deca i zena bile deportirani vo logorite na nacistite !!!
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.639
Поени од реакции
3.261
Мене ова лето ми се случи малце чудна работа иако е дежаву.......Бев кај тетка ми во Крушево, и така една ноќ коа си легнав да спијам слушам како некој по скали оди горе долу.....и така неколку пати и ај си викам станал некој до WC да оди, ама тоа 10 мин.....и викам дај да видам шо е ова...станувам се темница во ходникот жива душа нема...станувам другиот ден ги прашувам сите да не станваше некој од вас вчера... и тие сите ми викаат не бе... и јас :vozbud:
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
259
Поени од реакции
4
Malce e manijacka rabotava ali spagja pod chudna ili ne...neznam kako i da e:
Se vrakjam od igrachnica (deshavkava se sluchuva pred 5-6 godini koga se pukase kanter mnogu :)). se vrakjam od kanter vo moja naselba i si idam sam. nakaj 12-1 saat navecer i edna kola ide poleka so mene ko da me sledi. idam 20tina metri vrtam desno i ona vrti desno, odam i se vrtam kon nea, vnatre nemozam da vidam nisho. gledam samo 2-3 glavi i zamagleno (zima beshe). i odam taka i zabrzuvam tempo i vrtam levo i shprint. Kolava se kachuva na trotoar i po treva vozi po mene:vozbud:. jas trcham i vlaganje vo prviot vlez na prvata zgrada. kolava podzastana pred vlezot. se kachuvam na 2ri sprat i chekam nekoj da vleze vo vlezot. Chekav dobri 20tina minuti nema nikoj. Iskacham poleka i fakjanje churta nakaj doma....
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.596
Поени од реакции
13.281
Malce e manijacka rabotava ali spagja pod chudna ili ne...neznam kako i da e:
Se vrakjam od igrachnica (deshavkava se sluchuva pred 5-6 godini koga se pukase kanter mnogu :)). se vrakjam od kanter vo moja naselba i si idam sam. nakaj 12-1 saat navecer i edna kola ide poleka so mene ko da me sledi. idam 20tina metri vrtam desno i ona vrti desno, odam i se vrtam kon nea, vnatre nemozam da vidam nisho. gledam samo 2-3 glavi i zamagleno (zima beshe). i odam taka i zabrzuvam tempo i vrtam levo i shprint. Kolava se kachuva na trotoar i po treva vozi po mene:vozbud:. jas trcham i vlaganje vo prviot vlez na prvata zgrada. kolava podzastana pred vlezot. se kachuvam na 2ri sprat i chekam nekoj da vleze vo vlezot. Chekav dobri 20tina minuti nema nikoj. Iskacham poleka i fakjanje churta nakaj doma....
:icon_eek:

if it's true ...
 

Зрното

Еден е Зизу.
Член од
17 септември 2007
Мислења
1.526
Поени од реакции
634
Epa vaka :
Bev na odmor vo Srbija pred 3-4 godini , kaj eden od moite bratucedi , toj zivee vo kuka koja e stara okolu 150 god . a prvobitno bila izgradena od evrejsko semejstvo . Koga bila vtorata svetska vojna toa semejstvo bilo ubieno ( del od nego ) , a ostanatite bile odneseni vo logorite .
E sega , bratuced mi , mi velese deka vo taa kuka se desavaat nekoi cudni raboti ?! Mi rece deka na pocetokot ne mozel da spie , po celi noki sedel buden i smrznat od strav , postojano nekoj mu cukal na vratata od sobata , a koga ja otvaral , nemalo nikoj .Bratuced mi e edinec , znaci nema brat ili sestra , a vo kukata , koja e od 2 sprata ziveat toj i negovite roditeli ,a spalnite im se gore na vtoriot sprat .
Pokraj kucanjeto na vratata , rece deka slusal i kikotenje , smeenje i mnogu cesto raboti koj mu stojat vo sobata bile premestuvani od edno na drugo mesto .
E sega , koga toj mi go kaza ova , mojata prva reakcija bese : :pos2: :pos2: , cevece nekoj se ladi na tvoja smetka , ednostavno ne mozev da poveruvam vo ona sto toj go zborese :), mene mi izgledase kako od filmovite ,togas imav okolu 17-18 godini , i retko bev seriozen .
Edno leto , otidov na letuvanje vo Kraguevac , tamu zivee bratuced mi , i seuste ne mu veruvav , no edna vecer ostanavme jas i toj vo kukata , starite odidoa vo prosetka , a i nie se spremavme za izleguvanje , jas vlegov da se istusiram , a bratuced mi otide do prodavnica da si kupi cigari , i povtorno me predupredi , deka ako nesto cudno mi se desi , da ne se plasam , oti nemalo da bidam povreden i sl. Jas mu nasmevnav onaka so neveruvanje i vlegov vo tusot , a toj izleze . E sega ova sto mi se sluci , ne mozam da si go opisam , nitu sum videl nesto sl vo mojot zivot :
Koga izlegov od tusat otidov vo sobata na bratuced mi , da se oblecam , koga nekoj zakuca na vratata od sobata koja e na vtoriot sprat , ne na vleznata vrata !! Jas pomislis deka toj se vratil i onaka lagano si ja otvoriv vratata i se iznenadiv koga vidov deka nema nikoj !!. Prvo nesto sto si pomisliv e , ovoj si mava majtap so mene , saka da me uplasi , pa neli i prikazni za duhovi mi razkazuvase , i pocnav da vikam da izleze da ne se krie , oti znam deka e toj , e sega otkoga viknav da izleze , vo krajot od hodnikot se pojavi bledo - sina , skoro bela , siueta na covek !!!! Jas se stapisav od strav , ova sto go gledav pred mene , znaes deka ne e covek , se pojavi od nikade !!! od cist vozduh !!. sega , jas stojam taka , stapisan od strav i i toj stoi i me gleda , mu se se gledase nos , oci , i drugo sto ima na liceto , no izgledase kako slika , ne mrdase , nemase grimasi .Posle sokot se sovzemav i trk vo sobata , ja zemav gitarata n abratuced mi da se branam :nesvest: :kesa: , posto bev usran od strav . Koga vlegov vo sobata , go slusnav i smeenjeto , ne bese onaka krvnicki smeenje , tuku kikotenje , ne bese jako tuku so ogled na toa deka se "figurata" se naogase na 4 metra od sobata , a jas vo nea vo gitarata vo raka i ceka da vlese i da pocnam da mavam :) , no posle smeenjeto ne se sluci nisto , ja snema figurata , nemase glasovi , nemase kucanje po vratite , nisto , bese stama !! Posle nekolku min se vratio i bratuced mi i koga me vide celiot rastresen i bled ( racete mi se tresea nekontrolirano ) , prvo nesto sto me prase bese : I ti li go vide ?:vozbud:
Posle ova desavanje ne se sekavam na nekoj raboti , prilicno golem sok bese toa za mene , dva godini se budev vo krevetot , celiot ispoten a srceto mi cukase 200 vo minuta , sega , fala bogu , nemam posledici , se stabilizirav , ali taa slucka nema da ja zaboravam do krajot na zivotot !
Inaku da spomnam deka pred mojota "sredba" , ne veruvav vo duhovi , vampiri , nitu pak vo Gospod i sl , sega imam drugo mislenje , veruvam deka postoi zadgroben zivot , no seuste ne veruvam deka ima Bog ( off-topic) .Podocna razbrav deka vo taa kuka bil ubien mazot na taa familija , a negovite deca i zena bile deportirani vo logorite na nacistite !!!
i mozi sea ce ti tekni da pojdis uste ednas kaj bratuced ti :) dobra slucka jas bi umrel na mesto pa jas ce gi plasev posle vo kujcata
 

LoveAshlee

I dont have a plan..thats the point
Член од
27 мај 2007
Мислења
475
Поени од реакции
2
Памтам како вчера да беше. Минатото лето... Не баш лето, ама пред крај на школска година. Имаше гоооолема забава, по повод, нели... Крајот. Петок.
Завршивме со часови тој ден, па со другарка ми се шлаевме по град, и на крај ни текна да одиме заедно, па ќе спијам кај неа. Добро...
Отидовме, после два саата сите беа пијани, а ја у тоа време не бев по алкохолот.
Шо знам шо праевме, нешто зборевме... И дојде на тема Куќата. Е од тоа место сите беа... Онака, фасцинирани! Ај да одиме, па да одиме! Како бе ќе одиме... Пешки бе, саат време од овде е! Е ај добро, ќе одиме...
Куќата е... Нешто НЕНОРМАЛНО! Огромна е, стара преку 70 години, има приземје, спрат, поткровје и подрум.
Нејсе, прозорите се испокршени, а на тие од приземјето има и решетки. И кровот е баш како на замок, што уствари и ја прави страшна, не нешто друго. :) И нормално, шприцеви, кондоми, шишиња... Бог знае што се` се собирало таму.
И така ние, пијани и мошне гласни, стоиме пред влезот, ја гледаме, и иде прашањето... КОЈ? :)
- Пер ај, твоја идеја беше, влагај!
- Не бе пер шо ти е, ќе ми излезе нешо, бегај таму...!
А, у меѓувреме публикава ги зеза, као ми се причини нешо ондека, леле што тресна така, духови има, го слушна ова, проколната е и слично...
Пооооола саат! И на крај се убедивме некако, влеговме! :vozbud:
Разрушена е цела, подот е од дрво, нема даска што не крцка, све е со стакло, од плафонот паѓаат парчиња, по ѕидовите неколку слоја тапети се одлепиле... Шо уште не! А, црна темница! Со џебна светилка од привезок нешто као се гледа, па со упаљач... Ама пак ништо.
Во ходникот имаше скали за накај поткровјето. И идеме накај скалите полека, а долг ходник, од другата страна е влезната врата... И ете ти од таму, преку ходникот се слуша нешто... И онака две три секунди тишина... Се отвора вратата (колку морбидно крцка само), и одеднаш - светло! Право у очи!
Е тука нема размислување, дел од секунда е тоа, се разбегаа сите кој кај стигна... Ја у соседната соба со еден другар... И се слушаат чекори, се движи светлото... Имаше некој, очигледно. После тоа се убедувавме дали бил дух. :pos:
Кој и да беше, го помина ходникот и си излезе. Веројатно комшија кој сме го разбудиле. Барем вратата ја чувме. За тоа време ја разгледував собата, а овој другар ми мислам најпијан од сите беше, почна да пее. Да пее, да се дере... Викаше нешто, ја пробував да излезам, и му викам ајде бе, отворив, и овој онака... Ид....! И толку беше. Од "идам" - "ид"...! Не знам што се` ми помина низ глава додека не се појави пак - од земја. Имало дупка во подот и дечкото успеал да ја погоди...:lool: Пак ме преплашија другиве кога влегоа во собата. Едвај не` нашле, ги бркал "духот" бла бла...:lool: Ама добро, беа пијани па ни сами не знаеа шо зборат...:)
Сеа шо ќе праиме, горе ќе идеме... Ајдее... Поткровјето има дупка на таванот, собира човек... Ај маса, па стол, па да видиме каков е погледот... И овој откачениов, не му беше доста што пропадна у подот, сеа и горе главата да ја пикне! И се симнува... _
- Мене не ми е добро. Па сигурно нема да му биде кога е камен!
- Не, има нешто горе! Мислевме дека измислува или лаже, нормално... Каде е тоа горе?! Излзе надвор до пола од кровот практично кажано... Шо може да видел, ѕвезди?!
Се симнавме, тргнавме да си одиме, и будалиов...
- Абе ја забораив да ви кажам, имаше нешто таму!
- Знаеме, ај сеа да си одиме..
- Ама имаше!
- Абе мрдај ајде!
- Ама не разбирате... ДОЛУ!
- Каде долу бе?!
- Кај што паднав!
- Колку испи?
- Добро бе не ми верувај, сакаш да се вратиме да видите?!
- И што виде?
- Се смееше...
- Што ти е бре тебе?! Кој се смеел?
- Па тоа...
- КОЕ?
- Ај остајте ме на раат, дај да се губиме од местово...!



Си отидовме после тоа. Тој ден толку убаво ми почна, а истата вечер претрпев таков страв... Свашта. И ден денес дечково одбива да зборува за било што поврзано со тоа. А јас не верувам дека видел било што, мислам дека му се причинувале работи, најискрено. Дека беше страшно - беше, и колку и да пишувам нема да ја доловам атмосферата, ама беше... Ужас. :)
Инаку, Д. ми е прв другар, сме правеле муабет, ама не му се зборува... И размислуваме да се вратиме еднаш, само ја и он. Преку ден. :)
Цитатов е малце од поодамна само морам да го искоментирам. Мислам дека збориш за куќата од Црниче - таа што ја викаат проколнатата куќа . Премногу е језиво , бевме пред некоја недела со 3 другари таму , влеговме и беше шок невиден . Незнам неможам да опишам некое чуство гадно , само што не се усравме у гаќи :)
Откако ја разгледавме куќата идеме до првите комшии тука до куќата , звониме на врата и се претставивме као некој новинари од некое списание :):):) i почнавме да ја прашуеме тетката за куќата ништо посебно не ни кажа само ни рече дека е проколната од некои турци кои порано живееле во неа и ни рече дека секоја година во јануари се слушало гласови од бунарот кој е одма до куќата .... Језиво . Има повеќе верзии за тоа што се десило внатре ...

се извинувам за оффтопикот :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom