Ви се случила некоја натприродна работа?

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
black angel напиша:
najcudno do sega mi bese (pak jas so ova) mojata telepatija duri se isplasiv!
Na kakva telepatija mislis pokonkretno - "telefonska" ili telepatija koga si so nekoj, zboruvas so nego i pred kutriot da kaze nesto ti veke mu gi vadis recenicite od usta :))) ????
 
Член од
25 август 2006
Мислења
336
Поени од реакции
6
Сонував еден сон кога имав 4-5 години ама и ден денес се сеќавам на него затоа што се работеше за нешто многу чудно...
Сонував како со мајка ми одиме негде на гости(сосем непознати луѓе и место)...влегуваме во станот и јас почнувам да лебдам до таванот.Тогаш чувствувам смртен страв затоа што викам по мајка ми ама никој не ме слуша...и лебдењето неможам да го контролирам и лебдам накај прозорецот во дневната соба.Од кога излегов низ прозорот полека се спуштив на земја т.е. веднаш седнав на една клупа на која седеа цигани.Почнав да плачам и циганката што седеше до мене ме праша што ми е и јас и кажав дека ја барам мајка ми и она извади онаква топка(научна фантастика) и во топката ми ја покажа мајка ми како спие.Во истиот момент од огромен страв ги отворив очите и пред мене беше мајка ми...спиеше во потполно иста положба како што ја видов во топката.
 
Член од
18 март 2007
Мислења
84
Поени од реакции
0
многу пати на одмор во охрид, навечер после 12 сум глеал светла на небо како се движат, али не по некој одреден пат, забегуваат лево десно, во круг и таке :)
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
mr.me напиша:
многу пати на одмор во охрид, навечер после 12 сум глеал светла на небо како се движат, али не по некој одреден пат, забегуваат лево десно, во круг и таке :)

Како бе бате јас цел живот гледам над Охрид никако ништо да видам ...
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Незнам дали не памтам вакви работи, или не ми се случуваат. На чудни работи мислам, од било која форма. Сепак мислам дека не ги памтам...
 
Член од
4 февруари 2007
Мислења
1.640
Поени од реакции
16
Fortune напиша:
Муабетов бе! Како може да си ја отворам сама вратата без да знам? Каков телевизор какви бакрачи.

Не ме зафркавај жити се`. Кај ме потсети на ситуацијата, се ежам кога ќе ми текне.
Moze si sonuvala.postojat relani sonovi,mislis deka se desavaat svarno ustvari sonuvas...neznam so da ti kazam dr

Stanuem sabajle da jadam.I jadam jadam i nozot so koj mackav go staviv na masa,do mene.I taman go go zemam nozov leta na drugata strana na masata.Ne mi se veruva ejjjjjjj.Go gleam nozot deka leta...i tuka pocnuvam da se smeam.Kutrata ja neznaev so da praam.Si se zgaziv od smeenje vazno,inace svarno vrska neam so se desi.:pos2:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
mr.me напиша:
многу пати на одмор во охрид, навечер после 12 сум глеал светла на небо како се движат, али не по некој одреден пат, забегуваат лево десно, во круг и таке :)
И во Битола вакво нешто сум видел... Кога ке имам испиено 7-8 вотки... Се дешава.

Мајтап настрана. Не сум имал такви работи до сега и некако ми се незамисливи... А верувам дека се дешаваат...
 

rich_bitch1

~DARLING~
Член од
15 март 2007
Мислења
744
Поени од реакции
5
pa ne znam kolku e cudno ova ali aj da napisam nesto i jas..imam narakvica zemena od manastir i ja nosam obavezno sekoj den na levata raka.nekolku veceri pored mi se slucuva da ja izvadam bidejki mi smeta koga spijam i naredniot koga se budam mi se naoga na desnata strana.vo pocetokot milsev deka nesvesno moze sum ja prefrila vo tekot na nokta sto znam jas,ali ova se slucuva veke 7-8 pati,i veke ne smeam da ja vadam
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
ivaa напиша:
Moze si sonuvala.postojat relani sonovi,mislis deka se desavaat svarno ustvari sonuvas...neznam so da ti kazam dr

Stanuem sabajle da jadam.I jadam jadam i nozot so koj mackav go staviv na masa,do mene.I taman go go zemam nozov leta na drugata strana na masata.Ne mi se veruva ejjjjjjj.Go gleam nozot deka leta...i tuka pocnuvam da se smeam.Kutrata ja neznaev so da praam.Si se zgaziv od smeenje vazno,inace svarno vrska neam so se desi.:pos2:
Зема преголема доза, можеби?:smir:

Не верувам во никакви чудни работи. Премногу ми е бабинско-деветинско :pos:

Ќе поверувам кога ќе ми се случи на мене.Дотгаш сум скептик.
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
ivaa напиша:
Moze si sonuvala.postojat relani sonovi,mislis deka se desavaat svarno ustvari sonuvas...neznam so da ti kazam dr

Stanuem sabajle da jadam.I jadam jadam i nozot so koj mackav go staviv na masa,do mene.I taman go go zemam nozov leta na drugata strana na masata.Ne mi se veruva ejjjjjjj.Go gleam nozot deka leta...i tuka pocnuvam da se smeam.Kutrata ja neznaev so da praam.Si se zgaziv od smeenje vazno,inace svarno vrska neam so se desi.:pos2:
те имаат прелажано со магнет некој ти го тргал од под маса:)
 

ReCoN

Единица за Специјални Операции
Член од
24 март 2007
Мислења
60
Поени од реакции
1
Минатото лето,една топла ноќ како и секој ден си легнав да спијам(во мојот кревет), а утредента се разбудив на тераса:ija:.А за да се стигне од мојата соба треба да се симнам преку скалите,да пројдам низ дневната па да идам на тераса.А најчудното од се е што кога се разбудив во рака држев папуча:lud: и бев легнат на земја.И до ден денес не знам што се случило:star:.
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
mr.me напиша:
многу пати на одмор во охрид, навечер после 12 сум глеал светла на небо како се движат, али не по некој одреден пат, забегуваат лево десно, во круг и таке :)
Leleeeeeee ej zimi se zivo i jas imam videno poveke pati taka nesto. Ama jas go imam gledano to ko zvezda da imat i taja da setat levco desno na sekade. Znam deka e nevozmozno ama... Abe na site sum kazuval nikoj ne vereuval i vtoriot pat ko im pokazav duri bea so mene(drugarite) so otvorena usta ostanaja i bea malku otpojke :ija: hehe, ne se zafrkavam go imam videno.
P.S. Ne be kon 00:00 negde 22-23.
 

rustyblades

Stiff Upper Lip
Член од
19 февруари 2007
Мислења
611
Поени од реакции
35
Aj ako sakate objasnete mi go ova:
Koa bev pomal, imav neso kako figurki demoni. Eden crn drug crven, I jas dete kako dete si igrav so niv, na toj crveniot mu nacrtav vratovrska i go sarav i go zagubiv... Crniot go cuvav. PO nekoe vreme pod krevetot go najdov crveniot ama bese NOV! Mi bese cudno no si prodolziv...Najcudntot bese so go najdov i toj saraniot...pa sea imav 3 a imav 2...kako toa?
 

BlAcK_MamBa

:: Living by my own rules ::
Член од
25 март 2007
Мислења
431
Поени од реакции
5
da e takvi raboti se desavaat ama 100% ima nekoe logicno objasnuvanje. mozebi pred oci ni e , samo nie sakame malku da si pofantazirame. I kako sto veli narodot: Od vlakno, fortoma pravime
 

BlAcK_MamBa

:: Living by my own rules ::
Член од
25 март 2007
Мислења
431
Поени од реакции
5
toa so zvezdata moze da se posebni proektori koi proizveduvaat "tocki" na svetlina vo vozduhot i toa se gleda taka. abe opticka varka. i koga se dvizat, taka izgleda.

MISLAM DEK AEDEN TAKOV IMA na metropol hotelot

a ne velam deka oi nesto drugo ne moze da bide.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom