Ви се случила некоја натприродна работа?

Член од
15 јули 2007
Мислења
105
Поени од реакции
3
Цитатов е малце од поодамна само морам да го искоментирам. Мислам дека збориш за куќата од Црниче - таа што ја викаат проколнатата куќа . Премногу е језиво , бевме пред некоја недела со 3 другари таму , влеговме и беше шок невиден . Незнам неможам да опишам некое чуство гадно , само што не се усравме у гаќи :)
Откако ја разгледавме куќата идеме до првите комшии тука до куќата , звониме на врата и се претставивме као некој новинари од некое списание :):):) i почнавме да ја прашуеме тетката за куќата ништо посебно не ни кажа само ни рече дека е проколната од некои турци кои порано живееле во неа и ни рече дека секоја година во јануари се слушало гласови од бунарот кој е одма до куќата .... Језиво . Има повеќе верзии за тоа што се десило внатре ...

се извинувам за оффтопикот :smir:

Ke sakas da gi napises verziite za toa sto se desilo vo kukata :smir: :wink: .Bas me zaiteresira !
 

PxFxCx

Јужни Фронт
Член од
15 септември 2007
Мислења
452
Поени од реакции
4
Напишано од TheChosen
Epa vaka :
Bev na odmor vo Srbija pred 3-4 godini , kaj eden od moite bratucedi , toj zivee vo kuka koja e stara okolu 150 god . a prvobitno bila izgradena od evrejsko semejstvo . Koga bila vtorata svetska vojna toa semejstvo bilo ubieno ( del od nego ) , a ostanatite bile odneseni vo logorite .
E sega , bratuced mi , mi velese deka vo taa kuka se desavaat nekoi cudni raboti ?! Mi rece deka na pocetokot ne mozel da spie , po celi noki sedel buden i smrznat od strav , postojano nekoj mu cukal na vratata od sobata , a koga ja otvaral , nemalo nikoj .Bratuced mi e edinec , znaci nema brat ili sestra , a vo kukata , koja e od 2 sprata ziveat toj i negovite roditeli ,a spalnite im se gore na vtoriot sprat .
Pokraj kucanjeto na vratata , rece deka slusal i kikotenje , smeenje i mnogu cesto raboti koj mu stojat vo sobata bile premestuvani od edno na drugo mesto .
E sega , koga toj mi go kaza ova , mojata prva reakcija bese : :pos2: :pos2: , cevece nekoj se ladi na tvoja smetka , ednostavno ne mozev da poveruvam vo ona sto toj go zborese :), mene mi izgledase kako od filmovite ,togas imav okolu 17-18 godini , i retko bev seriozen .
Edno leto , otidov na letuvanje vo Kraguevac , tamu zivee bratuced mi , i seuste ne mu veruvav , no edna vecer ostanavme jas i toj vo kukata , starite odidoa vo prosetka , a i nie se spremavme za izleguvanje , jas vlegov da se istusiram , a bratuced mi otide do prodavnica da si kupi cigari , i povtorno me predupredi , deka ako nesto cudno mi se desi , da ne se plasam , oti nemalo da bidam povreden i sl. Jas mu nasmevnav onaka so neveruvanje i vlegov vo tusot , a toj izleze . E sega ova sto mi se sluci , ne mozam da si go opisam , nitu sum videl nesto sl vo mojot zivot :
Koga izlegov od tusat otidov vo sobata na bratuced mi , da se oblecam , koga nekoj zakuca na vratata od sobata koja e na vtoriot sprat , ne na vleznata vrata !! Jas pomislis deka toj se vratil i onaka lagano si ja otvoriv vratata i se iznenadiv koga vidov deka nema nikoj !!. Prvo nesto sto si pomisliv e , ovoj si mava majtap so mene , saka da me uplasi , pa neli i prikazni za duhovi mi razkazuvase , i pocnav da vikam da izleze da ne se krie , oti znam deka e toj , e sega otkoga viknav da izleze , vo krajot od hodnikot se pojavi bledo - sina , skoro bela , siueta na covek !!!! Jas se stapisav od strav , ova sto go gledav pred mene , znaes deka ne e covek , se pojavi od nikade !!! od cist vozduh !!. sega , jas stojam taka , stapisan od strav i i toj stoi i me gleda , mu se se gledase nos , oci , i drugo sto ima na liceto , no izgledase kako slika , ne mrdase , nemase grimasi .Posle sokot se sovzemav i trk vo sobata , ja zemav gitarata n abratuced mi da se branam :nesvest: :kesa: , posto bev usran od strav . Koga vlegov vo sobata , go slusnav i smeenjeto , ne bese onaka krvnicki smeenje , tuku kikotenje , ne bese jako tuku so ogled na toa deka se "figurata" se naogase na 4 metra od sobata , a jas vo nea vo gitarata vo raka i ceka da vlese i da pocnam da mavam :) , no posle smeenjeto ne se sluci nisto , ja snema figurata , nemase glasovi , nemase kucanje po vratite , nisto , bese stama !! Posle nekolku min se vratio i bratuced mi i koga me vide celiot rastresen i bled ( racete mi se tresea nekontrolirano ) , prvo nesto sto me prase bese : I ti li go vide ?:vozbud:
Posle ova desavanje ne se sekavam na nekoj raboti , prilicno golem sok bese toa za mene , dva godini se budev vo krevetot , celiot ispoten a srceto mi cukase 200 vo minuta , sega , fala bogu , nemam posledici , se stabilizirav , ali taa slucka nema da ja zaboravam do krajot na zivotot !
Inaku da spomnam deka pred mojota "sredba" , ne veruvav vo duhovi , vampiri , nitu pak vo Gospod i sl , sega imam drugo mislenje , veruvam deka postoi zadgroben zivot , no seuste ne veruvam deka ima Bog ( off-topic) .Podocna razbrav deka vo taa kuka bil ubien mazot na taa familija , a negovite deca i zena bile deportirani vo logorite na nacistite !!!
Lele go citam ova i ja ostaviv da mi se otvara onaa igrata so tepalkite i vika megjuvreme dodeka se otvori ( bidejki imam prilicno slab intenet ) stignav do onoj del so kucanjeto na vratata i odednas koga mi skuca toa tepalkata od igrata se usrav ej padnav od stolot :nesvest:
 

-Trance-HCI

Трансер до срж...
Член од
18 ноември 2007
Мислења
145
Поени од реакции
16
Mene mi se imet desavano pojke vakvi misteri, ama lud edna ja zapamtiv za cel zivot....... Imav 5 godini i se banjam vo ohridsko ezero (poso sum od ohrid ;)) i lud naednas gledam kako sprema mene idat silueta od covek pod voda ama covekov bese bel i proziren i lud jas ne bev svesen so se desavat i skoknav od voda i od togas cel mesec ne bev vlezen vo voda.... bese tolku jezivo, epten, to "cudoto" bese covek proziren i bel so race isrpuzeni nakaj mene doagase i mi dojde do noze i naednas ama naednas otsecno nagore zamina.. jas lud samo so ne se usrav vo mene.......
 

oBi_VaN

Is the man!
Член од
11 ноември 2007
Мислења
756
Поени од реакции
21
Abe taa kukata u crniche sto ja zborite.... Ne da nema nisto u nejze nego aj....
Pred nekoja godina imashe 2 narkomani sto ziveea tamu preku zimo ama i niv gi izbrkaa ovie od sosednive kuki, policija im vikaa non stop. Inace tamu sum vlegol 200 pati, u sekoe vreme :) u maalo mi e kukata :) A prikazni ima sto i edna, deka lugeto zaginale, deka umrele od bolesti sto gi dobile koa se preselile, deka se samoubile.... i kakvi ne, ama samo edna rabota sto moze da bide nekako prifatliva e deka moze da ima nekoi podzemni vodi poso ne za drugo stvarno ima bunar do kukata, pa i od tamu tie podzemnite vodi. Drugo nesto deka tamu se sluchilo mi e poslabo verojatno.
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Ај вака, не сум суеверен но нешто се случува деновиве.
Сонувам работи, бројки и разни глупости на кои не им обрнував внимание. Се будам сред ноќ... работите се случуваат следниот ден.

Број ***, регистрација на кола која ќе ме чукнеше. понеделникот.
Број ***, дел од број на мобилен телефон на девојче. вторник.
Број **, број на поени на колоквиум на факс. денес
...

Совети, трикови?
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
мене ми се дешава некој настан или муабет со некој кога ќе се случе мене да ми биде тоа познато
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Хммм често и мен ми се случува истото баш онака Дежа - Ву.
 
E

`EsCaPe`

Гостин
ми се случи еднаш..шетавме со една другарка..а така градов беше празен..нешо празник беше.и сега одиме јас и она по една уличка и позади нас тројца машки...и нас страв ни падна и сеа глеам јас во една куќа наспроти нас , во дворот , две баби така кафе пијат..и и велам на другарка ми..ај да одиме до кај бабине , демек да ги зазбориме нешто , за овие машкиве да си заминат..и другарка ми ми вели : кај кој баби ма ? ..и јас и велам : онде ма во дворон ..и се врти другарка ми гледа..прави една фаца зачудена и ја викам Што ти е ? и она ништо не одговара , ќути..и фрлам јас поглед пак кај бабите во дворот и глеам само една жена така стои..и и велам на другарка ми : кај отиде другата баба ?и девојчево ми вели : па од прееска е една жена , тоа сакав да ти кажам..и јас така зачудена..останав без коментар..дека бев МН сигурна дека има две жени во дворот..и така :)
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Ај вака, не сум суеверен но нешто се случува деновиве.
Сонувам работи, бројки и разни глупости на кои не им обрнував внимание. Се будам сред ноќ... работите се случуваат следниот ден.

Број ***, регистрација на кола која ќе ме чукнеше. понеделникот.
Број ***, дел од број на мобилен телефон на девојче. вторник.
Број **, број на поени на колоквиум на факс. денес
...

Совети, трикови?
Не си требал да кажеш !!!!
ебаго.
совети нема ...
НЕ СИ ТРЕБАЛО ДА КАЖЕШ!
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Јас нонстоп го гледам бројот 12:21 . Секаде го гледам. Во задачи, на часовник, во компјутерски игри. Стварно чудно. Чекам што ќе се случи на Декември 21 (=
 

Ајверсон

Confessions*
Член од
4 август 2007
Мислења
3.116
Поени од реакции
5
Јас нонстоп го гледам бројот 12:21 . Секаде го гледам. Во задачи, на часовник, во компјутерски игри. Стварно чудно. Чекам што ќе се случи на Декември 21 (=
Пиши да видиме дали ќе си жив :vozbud: :vozbud:

онтипк - не баш. . . само кога седам навечер до касно у фотеЉата , нели сите спијат, тишина невидена.. . и имам ептен големо претчуство дека има некој зад мене.. .ептен језиво... ама јбг , така е кога обожавам хорори :wink:
 

USB

Unforgiven
Член од
11 мај 2007
Мислења
241
Поени од реакции
0
Пиши да видиме дали ќе си жив :vozbud: :vozbud:

онтипк - не баш. . . само кога седам навечер до касно у фотеЉата , нели сите спијат, тишина невидена.. . и имам ептен големо претчуство дека има некој зад мене.. .ептен језиво... ама јбг , така е кога обожавам хорори :wink:
]

:vozbud: i mene toa mi se desava koga nema nikoj ili koga site spijat (ewe sega koga pisam mi e strav i osekam kako da ima nekoj zad mene:nesvest:)Ama toa se slucuva se poveke nokno vreme , a inace mene mi se slucuvalo i densko vreme :uvo:. A najmnogu mi se slucuva koga e ladno (odnosno vo mojata soba e sekogash ladno oti nema parno ...)I sega sedam pred pc pisuvam ili pocekuvam nekoj clip da se downaldira i osekam zad mene kako na vratot (zadniot del od vratot pod tilot)nekakvo STUDENILO kako nekoj da me cepka so ladni race od zad ili nekoj duh nezno te miluva :vozbud:.Sepak e mnogu jezivo cuvstvoto ...:nesum:
 

USB

Unforgiven
Член од
11 мај 2007
Мислења
241
Поени од реакции
0
I koga sum veke tuka uste nesto . Odam do kujna da se napijam voda ... Zemam casa i se fakam za rackata(da pustam voda)I odednas pocnaa da izleguvat iskri od mojata raka i rackata...No refleksot e najbiten neli i odma ja trgnav rakata duri i zvuk dade nekako:nesvest:.No cudo e i so posle toa nemase struja vo kujnata :(. A dolgo se cudev da ne e od eden stek(za struja) so go ima blizu do cesmata, no sepak ne prsnav voda toa bese pred da pustam vodata da tece , ili pa sum imal visok energija so vikat :),ili pak sum nosel stuja so mene oti pred toa sedev na pc edno 2 saata bez da stanam :)... No kako i da e mene mi e mnogu cudno ...Aj ako znae nekoj neka mi objasni so se desava :S
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
ја едно време (пред 6 години) имав електрицитет во раката и кога ќе допрев некој осеќаше се пецкање кај мене не толку ама кај другио многу повеќе бар така ми е кажал
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Прегревање - прекумерно загревање на дланките што јас не го осеќам обично кога допирам / фатам некого за рака.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom