Ви се случила некоја натприродна работа?

A

AnFem

Гостин
Мене лично не ми се десило ништо чудно (бар јас што би перцепирал нешто за чудно), ама на еден мој другар му се има десено. Имено другаров имал напорна вечер си легнал, и после 9 саати спиење (во 12 саат попладне) се буди, станува и гледа бледа сенка пред него што му вика „Јас не се родив, за да се родиш ти“. Сега приказнава што лично он ми ја има кажано незнам дали е вистинита, ама ме наежи страшно.:вонзем::вонзем::вонзем:
Енергијата на некој исфрустриран сперматозоид :icon_lol:
 
С

Само Човек

Гостин
Астрално тело? Како тоа? Кај да се информирам подетално?
за почеток почни да читаш источна литература. Можеш и искуствата на оливер фокс да ги читаш али тој објаснува само за сонот. Парапсиохологија читај. Не можам да ти наведам автори ,според она што го напиша АКО е вистина ќе дојдат правилните книги до тебе. Само треба да посакаш.,исто ко шо посака да ги мрднеш чашите
 

KilerBee

Русалка
Член од
13 април 2011
Мислења
57
Поени од реакции
85
за почеток почни да читаш источна литература. Можеш и искуствата на оливер фокс да ги читаш али тој објаснува само за сонот. Парапсиохологија читај. Не можам да ти наведам автори ,според она што го напиша АКО е вистина ќе дојдат правилните книги до тебе. Само треба да посакаш.,исто ко шо посака да ги мрднеш чашите[.
Друц, јас не посакав, сами се мрднаа, немам телекинеза :D Али нешто што досега само стигнало до мене е дипломата по книжевност, самообразованието по етнологија, антропологија и симболизам, и мноооогу религии на кои сум се обидела да верувам - НИШТО. Единствено нешто кое ми падна од небо и почнав да го практикувам е документчево што ќе го прикачам подолу и сфатив дека успева, но со голема мака и концентрација
 

Attachments

С

Само Човек

Гостин
Друц, јас не посакав, сами се мрднаа, немам телекинеза :D Али нешто што досега само стигнало до мене е дипломата по книжевност, самообразованието по етнологија, антропологија и симболизам, и мноооогу религии на кои сум се обидела да верувам - НИШТО. Единствено нешто кое ми падна од небо и почнав да го практикувам е документчево што ќе го прикачам подолу и сфатив дека успева, но со голема мака и концентрација
остави религиите . Добра е книгава. Не си свесна за твоите желби . Затоа реков читај источна литература, мистици.. Научи прво да бидеш овде и сега . Не мисли леле ќе го мрднам ли ова. Најважно ВОЉА .

пс: да беше лесно сите ќе го правевме
 
Член од
5 август 2008
Мислења
558
Поени од реакции
180
nebi veruval deka nekoj vo 4 nasabajle bi se dvizel na gradbi koj od koja povisoka.i nesum rasprasal ai nesum slusnal deka ima nekoj kaj nas i nee toa pari brat toa e rizicna rabota sekoj odniv rizikuva zasto ako toj otstrani nekoj od dziniite rizikuva da istiot se prefrli kaj nego ike mora da bide dobro obucek za da moze da go kontrolira.pazi vo Bosna ima lugje sto odat da se obucat vo Arabija za taa rabota i mora da bidat duhovno ama i telesno silni zasto ako nekoj od niv vleze kaj nekogo i koga ke mu dojdat negovite 5minuti bidi siguren deka ni 20 lugje neke mozat da go soprat kegi frla kako vreki so kompiri.ai zavisi kakov e dziniot vo nego zasto i tie se deleni kako lugjevo loshi-dobri vernici-nevernici.neznam dali veruvate ama sepak ve predupreduvam
Што се тоа dzinii? Објасни подетално, те молам.
 

Santiago

Cocalero
Член од
4 јуни 2012
Мислења
97
Поени од реакции
31
auffff...sega se najezhif...mene ova mi se deshuvalo skoro sasfim isto ali na plekovi od grazha, onija limeni ti teknue? ja bef u grat so drushvo i parkiram u grazha i iskacham i odjednash pochinja lupanje tak-tak-tak...i posle plekot pochna da vibrira kao zhif choek u nego da ima, neznam dali i kaj tebe vaka bilo. otpochetak malce potiho i postepeno se sjachava. sum umiral od straf. inako i ja si veruvam u magija i crna i bela a i u drugi boi ako ima. takvi nadbozhni sili ne se zaebancija. aj pozdraf
hahaha... kje se onesvestam...ahahaha :D
 

Пропалица

Мртов/а
Член од
25 јуни 2011
Мислења
2.866
Поени од реакции
1.406
auffff...sega se najezhif...mene ova mi se deshuvalo skoro sasfim isto ali na plekovi od grazha, onija limeni ti teknue? ja bef u grat so drushvo i parkiram u grazha i iskacham i odjednash pochinja lupanje tak-tak-tak...i posle plekot pochna da vibrira kao zhif choek u nego da ima, neznam dali i kaj tebe vaka bilo. otpochetak malce potiho i postepeno se sjachava. sum umiral od straf. inako i ja si veruvam u magija i crna i bela a i u drugi boi ako ima. takvi nadbozhni sili ne se zaebancija. aj pozdraf
шо бара сестра ти таму на плекот
 
Член од
1 јуни 2012
Мислења
277
Поени од реакции
31
S

Sheldon Cooper

Гостин
Луѓе помагаjте, на другар вечерва му се случи нешто страшно. Се разбудил во 4 саатот и видел дека некои работи у собата му се разместени, куферот бил симнат од плакарот со се некои кутии и продолжниот кабел не бил на истото место. Неговите и брат му спиеле. Пред малку ми кажа што му се случило и преплашен е. Што може да го предизвикало тоа?
 
M

Muranyi

Гостин
Се мислев дали да го споделам моето искуство,зашто и јас се сомневам понекогаш во мојот здрав разум во врска со тоа што ми се случи пред 5 години:)
Имено летото 2007 година,јуни месец бев излезен во град и се вратив рано сабајле,околу 4,4 ипол.Дома беше само сестра ми,моите беа трета смена на работа.Сестра ми спие во соба посебно одделена од мојата,треба да ја поминам нејзината за да влезам во мојата.Влегов,само што легнав и почна да се слуша како некој дише баш позади мене.Станав од креветот,дишењето се префрли повторно позади мене,овојпат на другиот крај на собата(мала ми е собата,можеби 6 квадрати).Ме фати малку страв,излегов од соба мислејќи дека дишењето е од сестра ми.но не таа мирно си спиеше.Повторно влегов во мојата соба и повторно дишењето се слушаше,како некој да вдишува на нос а да издишува на уста.Сега сето тоа убаво се слушаше и се чувствуваше присуство нечие во собата(морници ме лазат пишувајќи).Инаку,на форумов,на истава тема на 51 страна има пишано два слични поста на мојот,пробав да ги контактирам дечките преку ПП но не ми вратија,можеби не се активни.Од страв,се преместив во собата на моите и не знам како заспав.Дента,бев втора смена на работа и кога се вратив дома,мајка ми ми вика во стил-Абе сестра ти синоќа се плашела,зошто си ја оставил сама,цела вечер и се слушало како некој да дише во твојата соба.Тука крвта ми се смрзна.Но ајде,помина и тоа,едноставно не сакавме да навлегуваме што се случило.
Помина една недела,моите отидоа на одмор,јас останав сам дома.Вториот ден ја викнав девојка ми,цел ден седеше кај мене.Дента дојде баба ми,баба ко баба ни направи ручек-4 батачиња и ги остави во тенџере на рингла(мислам беа динстани).Баба си замина,јас и девојка ми не ги ни пробавме батаците,отидовме до едно кафанче и памтам си земавме скара за ручек.Помина денот,вечерта излеговме во Колосеум.Излеговме од станот точно во 11 ипол,седевме во дискотеката до кај 2 ипол и си тргнавме накај дома.Па пат(живеам на Битпазар) и велам на девојка ми дека ми се јаде и дали сака да одиме до фурна Чаир да каснеме нешто.Таа ми кажа демек што ќе одиме,има дома баба ти што спремаше денес,ќе јадеме да не се фрла храната.И ок,решивме дома да јадеме.Отклучувам бравата,ја отварам вратата и на самото влегување се осети мирис на готвено месо во ходникот.Кујната ми е одма до ходник,влагам во кујна и што да видам-во 3 саат навечер ринглата кај што беше тенџерето уклучена на најјако,батаците си се крчкаат како да се пуштени пред 2 минути.Значи теоретски шанси нема да сме ја уклучиле ринглата дента или пред излегување,а и да сме ја уклучиле нема шанси во временско растојание од 3 часа батаците да не изгорат или да не се јагленосаат,дури и ќе се запалеа.Но не тие беа супер,си се крчкаа како некој да ги пуштил пред 2 минути.Вечерта не спиев дома од страв:)Ден денес не знам што беше тоа,знам мајка ми палеше темјани и слични(за мене)глупости и оттогаш не се повторија случките.
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
2.746
Поени од реакции
1.288
не знам ама некојпат имам силно чувство дека некој има во куќата кога сум сам......што ли е - сугестија,страв,варка некоја во мозокот ми се случува - не можам да утврдам......
 

Kajgana Shop

На врв Bottom