Ви се случила некоја натприродна работа?

Christian Lovato

stonecold
Член од
2 април 2012
Мислења
601
Поени од реакции
272
Читав постови од Fortune во врска за сенката и да ти кажам право се наежив... П.С имам сега 15 год. и спијам во потполна темница инаку неможам да заспијам но порано пред 8-9 години пред да се преселиме во "новата" куќа ми се има десено нешто слично... спиев со мајка ми и татко ми и бев измеѓу нив :D наеднаш како во сон го слушав срцево како мн. јако ми чука... бев укочен неможев да мрднам ни да прозборам... бев свртен кон страна на мајка ми и + имаше светло... таа беше заспана и пробав да викнам "Мамоо" ама некако немав сила... и послабо од шепотење беше дури после 30-тина секунди успеав да викнам "Мамоо" и станавме, мајками ми рече дека се уплашив во сон ништо посебно -.-
Ова е Парализа во сон!Кога умот се буди а телото спие!
 
Член од
1 јануари 2012
Мислења
193
Поени од реакции
31
Значи сепак постои за се објаснување... нема некои надприродни работи... се што се случува во универзумов е природно и доколку се размисли подобро за СЕ има објаснување :) Фала Chriss (y)
 

Christian Lovato

stonecold
Член од
2 април 2012
Мислења
601
Поени од реакции
272
Значи сепак постои за се објаснување... нема некои надприродни работи... се што се случува во универзумов е природно и доколку се размисли подобро за СЕ има објаснување :) Фала Chriss (y)
Нема на што... можеш да прогуглаш за да дознаеш како да се ослободиш бргу од таа парализа(мислам дека и веќе спомнав како на форумов) под името sleep paralysis :)
 
P

puppete dolly

Гостин
hmm..повеќе пати ми се имаат десено слични вакви случки како овие што ќе ги кажам.Еднаш седев во паркот и едно мало девојче возеше точак.Ми делуваше како разгалено и немирно па искоментирав нешто од типот-леле девојчето види го..И во тој момент падна.Во истата секунда откако го реков тоа,целото се испреврти.Исто,еднаш бев излезена со другарка ми и видовме една женска шо во основно учеше во нашето училиште,а сега многу е уфилмана.Беше со дечко и,носеше штикли и многу се занесуваше во одењето.И и викам на другарка ми-леле аман види ја колку е во филм влезена...И во истиот момент и се свитка едната нога со се штиклата, и падна на сред улица,се исплетка целата.Па ајде дечко и ја крена..Ама мене многу непријатно ми падна што ја изоговарав,зошто повеќе пати ми се има десено така,да погледнам некој или нешто и да се деси некоја работа.Исто и некоја песна ќе си пеам која не е хит и не е во моментот вртена по тв или радио,па кога ќе пуштам тв или радио баш таа свири.Или пак размислувам за некој познаник,пријател или некој што не ми е баш близок,и по кратко време слушам некоја новост за него.Ете еден роднина во зимата го немав видено долго време,помислив на него,и по два дена му се јавуваат на татко ми му кажаа дека починал(не беше стар).Еднаш пак размислував за еден познаник и неговата женска,не дека се дружам со нив или имам контакт,онака ги знам луѓето покрај други не ни правам муабет со нив.Сама се чудев зошто баш на нив мислам си велев кај ми текна сеа на нив.По ден два доаѓа другарка ми и ми вика- абе тие двајца се вериле пред некој ден...се изнасмеав ама и се изначудив.Не се замарам многу со ваквите случки,било да се чиста коинциденција или било да се нешто друго.Али стварно чудно се осеќам во тие моменти
--- надополнето: 24 мај 2012 во 15:56 ---
--- надополнето: 24 мај 2012 во 16:23 ---
Jas na nekolku pati kako pomalecka sonuvav crkva.Prilicno ubava(arhitektura).Ubava atmosfera.
I minatata godina,okolu Vodici,bev so prijateli vo Kapistec vo Sv. Jovan Krstitel mislam deka se vika-Za prv pat. Dokolku ste bile,ste slusnale,znaete od prilika za koja crkva vi zboruvam.
Tuku,poentata mi bese deka se zdrviv koga vlegov vo dvorot,pocnav da im kazuvam deka sum go sonuvala i toa onie jasni sonovi,kaj sto mislis deka go zivees seto toa,duri nesi ni svesen deka sonuvas.Stvarno bev zbuneta...i uste sum.
--- надополнето: 12 февруари 2012 во 08:19 --

и мене истото ми се има десено!неможев да си поверувам...тоа беше во Бари,Италија.Кога стигнавме во гратчето и минувавме крај кејот...се шокирав..три или четири пати се имав сонувано на тоа место.се скрос скрос исто...се стаписав како е можно тоа,пробав да им раскажам на другарките ама не ме сватија сериозно можеби си мислеа се заебавам па не се ни потрудив да има објаснам убаво,можеби од тоа што бев премногу зачудена.А од Бари немав гледано ни на интернет фотографии,немав идеја како изледа...Само што го имав сонувано 3 или 4 пати местото и чувствував како да е вистина.Само што во сонот беше полно со војници,како во некое постаро време.Одејќи понатаму низ градот застанавме кај една црква св.Никола се викаше и за неа незнаев дека постои.Запалив свеќа за здравје и до ден денес се чудам...
 
Г

ГОЦ-К.О

Гостин
Не знам прикаскава дали е за тука..
Имало некој Борче од Куманово,што лечел вакви будали работи..
Млади луѓе се венчале,и било тоа свадбата шо било..Си се разотишле сите,овие си отишле у соба,си легнале..
Утредента мајка му на младоженецот рекла ај да ги разбудиме,а некој рекол,нека ги нека си поспијат уште малце,пошо вчера од свадбата сигурно се умориле..
Добро рекла мајка му на младоженецот..И ги остаиле да спијат,ама дошло 6 поручек времето,и почнале да тропаат на врата да ги разбудат,ама никој не реагирал..
Влегле внатре,овие ни дишат ни ништо..Легнати на грб и двајцата у иста положба..
И овие испаничени ни доктор ни ништо,право кај тој Борче..Како да претчувствувале нешто..
Кога отишле кај тој,он сам им рекол све..Ништо нити му кажале,нити што нити како..
Им рекол следново..
Немој да се плашите..
Ќе идете дома,кај што се подароците од свадбата ставени,ќе барате зелена бомбоњера..Ќе ја отворите бомбоњерата,и ќе најдете мртва змија навртена во круг..Кога ќе ја извадите змијата од кутијата,ќе умре тој што го направил ова..
Овие го послушале,отишле дома,нашле зелена бомбоњера,внатре мртва змија увиткана у круг,и кога ја извадиле умрел кумот..

Така нешто беше..Одамна ми ја има кажувано мајка ми.. :coffee:
 
Член од
18 ноември 2008
Мислења
6
Поени од реакции
1
веке кога сме кај темава и ја сакам да споделам со вас нешто...мн често ми се случува да ми текне на некој или нешто без никаков повод и после некое време да го слушнам тоа на тв или пак да ми спомне некој од пријателите(познаниците) околу тоа ко за белја...најинтересното е тоа што не е дежаву бидејки некогаш се случува после некој ден да се слуци нешто околу тоа .....само мојот најверен другар знае за оваа работа бидејки се плашам да ја споделам со други зошто одма ке ме направат шлаки:):)
последно нешто што ме раздрмало е витни хјустон...два дена пред да умре си ја пеев I WILL ALWAYS LOVE U nonstop од глава не ми излагаше..пред тоа со heath ledger се погоди во исти ден пред да умре да му гледам два негови филма...пред тоа малце поодамна мој мн добар другар од детство цела недела прашував по другари што прави што има ново кај него дали го видел некој зашо ми се вртеше цело време у глава..после недела дена заболе од леукемија...ако има некој што му се случува вакво нешто нека ми пише!
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Мене ми се има десено ... тоа памтам беше околу 2 - 3 саатот по полноќ ( обично имам навика да станувам или да се разбудам сред ноќ ) ... се будам, и се вртам за да станам од креветот, кога до мене ( можеби ми се причинило , можеби и некоја виша сила ) имаше црна сенка на човек кој седеше на земја и беше потпрен на мојот кревет , кога ги протрив очите веќе го немаше o_O језиво, може некој нема да верува, ама јас бев преплашен во моментот тоа кога го видов :вонзем: мислам, не верувам во духови, или нешто слично меѓутоа свашта си има у денешницава ... тоа гарантирам :)
 
Член од
17 јули 2010
Мислења
1.422
Поени од реакции
2.203
Mene vo spienje me ima gazeno nesto, ili kako da go recam da lezi nekoj na mene..........grozno cuvstvo!
 

Christian Lovato

stonecold
Член од
2 април 2012
Мислења
601
Поени од реакции
272
Mene vo spienje me ima gazeno nesto, ili kako da go recam da lezi nekoj na mene..........grozno cuvstvo!
It is called SLEEP PARALYSIS !
--- надополнето: 28 мај 2012 во 15:21 ---
веке кога сме кај темава и ја сакам да споделам со вас нешто...мн често ми се случува да ми текне на некој или нешто без никаков повод и после некое време да го слушнам тоа на тв или пак да ми спомне некој од пријателите(познаниците) околу тоа ко за белја...најинтересното е тоа што не е дежаву бидејки некогаш се случува после некој ден да се слуци нешто околу тоа .....само мојот најверен другар знае за оваа работа бидејки се плашам да ја споделам со други зошто одма ке ме направат шлаки:):)
последно нешто што ме раздрмало е витни хјустон...два дена пред да умре си ја пеев I WILL ALWAYS LOVE U nonstop од глава не ми излагаше..пред тоа со heath ledger се погоди во исти ден пред да умре да му гледам два негови филма...пред тоа малце поодамна мој мн добар другар од детство цела недела прашував по другари што прави што има ново кај него дали го видел некој зашо ми се вртеше цело време у глава..после недела дена заболе од леукемија...ако има некој што му се случува вакво нешто нека ми пише!
Тоа се слѕчува со моќта на потсвеста , го привлекуваш она што го мислиш токму со твојот потсвесен ум.Мене ми се случува постојано но го контролирамм , на пример кога ќе дојде испрашување да научам само една лекција и да ме праша само за таа и 5ка да извадам , баш кога си купував леќи земав илјада денари и поминав кај баба 500 ми даде и одам да си купам леќи( а немав прашано колку се) и ми испаднаа 1500ден.Некогаш мислам на некој другар и за 3 секунди телефонот ѕвони или он е. Или гледам плико од роденден од тета што ми даде пари во него , звони звончето и тета на врата...такви многу работи ми се случуваат.Најнова беше таа токму некња кога влеговме во финале.Нели земјите се пласираа , и замислив( а може и беше визија) како знамето на македонија излегува и се пласира во тоа горе десно , ги отварам очите го глеам истото , знамето на Македонија се мрда таму нагоре ... :)
--- надополнето: 28 мај 2012 во 15:22 ---
Мене ми се има десено ... тоа памтам беше околу 2 - 3 саатот по полноќ ( обично имам навика да станувам или да се разбудам сред ноќ ) ... се будам, и се вртам за да станам од креветот, кога до мене ( можеби ми се причинило , можеби и некоја виша сила ) имаше црна сенка на човек кој седеше на земја и беше потпрен на мојот кревет , кога ги протрив очите веќе го немаше o_O језиво, може некој нема да верува, ама јас бев преплашен во моментот тоа кога го видов :вонзем: мислам, не верувам во духови, или нешто слично меѓутоа свашта си има у денешницава ... тоа гарантирам :)
Maby it was a spirit...Или сениште , или Едвард Кулен!
 
Член од
17 јули 2010
Мислења
1.422
Поени од реакции
2.203
Da se nadopolnam, koga bev mala, vo mojata soba eden period se slusase kako nekoj cekori, imavme bas taka krckav parket..... samo vo temnica nisto ne se gleda, a i da se gleda jas se podmocvev pod kebe od stravoj........
--- надополнето: 28 мај 2012 во 15:42 ---
It is called SLEEP PARALYSIS !
--- надополнето: 28 мај 2012 во 15:21 ---
Pa ne spiev jas za da me fati toa nesto!.... budna bev, i osekav kako nesto me gmece i me trga!.........:вонзем: kakvi traumi lele:place:
 
S

Shaman

Гостин
Mene vo spienje me ima gazeno nesto, ili kako da go recam da lezi nekoj na mene..........grozno cuvstvo!
Епа 105 кила не се малце. :pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:
Da se nadopolnam, koga bev mala, vo mojata soba eden period se slusase kako nekoj cekori, imavme bas taka krckav parket..... samo vo temnica nisto ne se gleda, a i da se gleda jas se podmocvev pod kebe od stravoj........
--- надополнето: 28 мај 2012 во 15:42 ---


Pa ne spiev jas za da me fati toa nesto!.... budna bev, i osekav kako nesto me gmece i me trga!.........:вонзем: kakvi traumi lele:place:
:pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:

Една другарка ми кажуваше пред некој ден како зборела со некој на Скајп и тој што зборела со него
и рекол јас сум кај тебе пред врата. После 1 секунда, некој и тропнал на вратата и оваа се извадила од памет.
Отишла да види, а надвор немало никој.
 

Christian Lovato

stonecold
Член од
2 април 2012
Мислења
601
Поени од реакции
272
Една другарка ми кажуваше пред некој ден како зборела со некој на Скајп и тој што зборела со него
и рекол јас сум кај тебе пред врата. После 1 секунда, некој и тропнал на вратата и оваа се извадила од памет.
Отишла да види, а надвор немало никој.
CCC , jas bev toj be:D
--- надополнето: 28 мај 2012 во 22:16 ---
Da se nadopolnam, koga bev mala, vo mojata soba eden period se slusase kako nekoj cekori, imavme bas taka krckav parket..... samo vo temnica nisto ne se gleda, a i da se gleda jas se podmocvev pod kebe od stravoj........
--- надополнето: 28 мај 2012 во 15:42 ---


Pa ne spiev jas za da me fati toa nesto!.... budna bev, i osekav kako nesto me gmece i me trga!.........:вонзем: kakvi traumi lele:place:
Ne treba da spies , vo toa e fntata , samo teloto ti spie! A moze i da mrdas ama da se paralizirasi da se pomocas u gakji!:гомце::гомце::гомце:
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.882
hmm..повеќе пати ми се имаат десено слични вакви случки како овие што ќе ги кажам.Еднаш седев во паркот и едно мало девојче возеше точак.Ми делуваше како разгалено и немирно па искоментирав нешто од типот-леле девојчето види го..И во тој момент падна.Во истата секунда откако го реков тоа,целото се испреврти.Исто,еднаш бев излезена со другарка ми и видовме една женска шо во основно учеше во нашето училиште,а сега многу е уфилмана.Беше со дечко и,носеше штикли и многу се занесуваше во одењето.И и викам на другарка ми-леле аман види ја колку е во филм влезена...И во истиот момент и се свитка едната нога со се штиклата, и падна на сред улица,се исплетка целата.Па ајде дечко и ја крена..Ама мене многу непријатно ми падна што ја изоговарав,зошто повеќе пати ми се има десено така,да погледнам некој или нешто и да се деси некоја работа.Исто и некоја песна ќе си пеам која не е хит и не е во моментот вртена по тв или радио,па кога ќе пуштам тв или радио баш таа свири.Или пак размислувам за некој познаник,пријател или некој што не ми е баш близок,и по кратко време слушам некоја новост за него.Ете еден роднина во зимата го немав видено долго време,помислив на него,и по два дена му се јавуваат на татко ми му кажаа дека починал(не беше стар).Еднаш пак размислував за еден познаник и неговата женска,не дека се дружам со нив или имам контакт,онака ги знам луѓето покрај други не ни правам муабет со нив.Сама се чудев зошто баш на нив мислам си велев кај ми текна сеа на нив.По ден два доаѓа другарка ми и ми вика- абе тие двајца се вериле пред некој ден...се изнасмеав ама и се изначудив.Не се замарам многу со ваквите случки,било да се чиста коинциденција или било да се нешто друго.Али стварно чудно се осеќам во тие моменти
--- надополнето: 24 мај 2012 во 15:56 ---
--- надополнето: 24 мај 2012 во 16:23 ---
Жити се најмило немој случајно да ти се случи кога ке поминувам ско кола да си рекла види го бе овој,или во скоро време да покажуваш по авиони и да викаш абе види го авионон ЈАСНО ? :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom