Ваши кражби :)

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.602
Поени од реакции
11.144
lol, имам крадено сладоледи и лимон :pos2:
 

tiffany

Тифаниум
Член од
20 мај 2007
Мислења
742
Поени од реакции
13
Додека постоеше „Центро“ (тоа е пред 10 години) со другарка ми знаевме да си земеме кикирики или не знам нешто минимално, забавно беше:kesa:
А за овошје, воопшто да не почнувам да пишувам, и не знам зошто си земав само кога плодовите беа зелени.
Сега не правам такви работи, кусур кога ќе ми дадат вишок ако приметам го враќам одма.:sweety:
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Еј кои акции паѓала тука во маалските дуќанчиња, го памтам еден дуќан шо го опериравме цело време и тоа преку вентилаторот, имавме една цака како да го соприме а баш под него стоеја чоколадата и пудинзите, мислам шеќерот ми се креваше за викендите (тогаш вршевме операции). :)
Инаку сеа дуќанот е аптека... :helou:
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Еднаш у продавничката у школо, што ни беше...Бев некое си 6-то одд. :) На одморите се ствараше таква голема гужва, и ја и еден другар си се доближивме до рафтот со чипсови, и обравме два :)
 
Член од
6 април 2008
Мислења
99
Поени од реакции
7
Порано коа бев во основно.. си влегувам у елида, додека беше полна.. и само прашував.. Колку е ова ? - Многу скапо (ставам в` чеб )..

Последно што беше украл се неколку сокови сано.. од една трафика. Во 3 часот се напиеш, а глупио газда има ставено втора врата.. со 10цм простор мегју првата и втората, а првата не е заклучена.. ( незнам како да објаснам. ).. и си ја отвараш, ставаш рака и вадиш сок. =)
 

Kvendolin

чупе од бурдите
Член од
24 март 2007
Мислења
1.003
Поени од реакции
75
Имам 5 години. Ја гледам баба ми. Не знам кај сме, чекај не сме дома. Во некоја куќа сме, ама не е нашата. Личи на спална соба. Има толку многу играчки, толку многу кукли. Ме обзема некаков револт, гнев, се лутам, јас имам толку малку кукли, а во куќта во која сум моментално нема ни мали девојчиња, куклите се на некоја постара особа. Ја нема баба ми. Во собата нема никој. Искушението се засилува. Не можам да земам од големите кукли, нема каде да ја скријам. Ја земам најмалата. Онаа која можам да ја ставам во џебот. Ја кријам и оладувам. Пополека се смирувам.

По неколку дена злосторот е откриен и куклата-која се испоставува дека е сувенир купен при посетата на некоја странска земја е вратена. Добивам нова кукла, како утешна награда. Мислам дека беше турска или бугарска, не сум сигурна, не фаќајте ме за збор.
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Леле колку жетони имам крадено од флиперница пораноо...
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.399
Поени од реакции
37
Поранооо со другарка ми у продавница ги видовме Huba Bubba жваките и си земавме без да не видат :) не крадевме .. само си земавме :) .. а последно шо сум украла...вчера .. 50 денари од мама од ташна.. хух
 
Член од
29 април 2008
Мислења
184
Поени од реакции
9
pa posledna krazba mi bese esenta nekade 12 saatot nie bevme vo prilicno over situacija pretapaneti od alhohol i dehidrirani od ganja taka da otidovme do eden dragstor i jas dodeka plakav za edna kutija cigari drugar mi zema 2litra coca cola i 7days rolat .mooooorase blago da se krkne inaku krsi film kapish i kako za nesreka ispadna deka ne primetija a za zal tie sto rabotea vo prodavnicata gi znaea moite roditeli i kako priglup tato otide i go plati sokot i rolatot i dzabe se iznamacivme :)))))
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
14
Поени од реакции
1
Како помал имам мастики дигнато од продавница и тоа чунга лунга:pos2:
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Тоа беше порано ко копиљаци, ко ги опериравме дворовите со цреши кајсии и.т.н.
Еднаш мајка ми ме прати до пиљара по компири, па ус компирите фрлив и некоја кива. Абе сме оперирале низ цела Македонија дур тренирав фудбал, после утакмица цел град го пљачкаме.
Ама беа тоа времиња, сеа да ми дадат кусур повеќе, го враќам.
Сум се сменил бе мајката, сега приметив пишувајќи. Добро е ќе ме биде. :angel1:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom