Ваши кражби :)

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
It was loooong time ago, when i was a yungstah :)

Како луд, буквално, ми беше хоби, па се е периодично, и заврши, среќно, за среќа :)
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
Ukradov snikers pred dve godini od mini market...
prodavacvkata me fati i mi rece...Sto prais be majmun eden...
I ja u momentot i dadov rafalno namignuvanje so dve te oci i zavodliva nasmevka i mi rece...
Zemi se uste dve:)
 

Jin

Член од
17 февруари 2008
Мислења
419
Поени од реакции
20
Ја прв и последен пат иам крадено кога бев 1 одд мастики и ме фатија...видов не сум талентиран и си реков батали...:)
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Кога била вашата последна кражба..??
Последната моја беше летоска.. Во еден двор начекав крупни зрели голи праски и си скинав две :)
Абе чоек ако ова е кражба тогаш јас сум сериски крадец и треба доживотно да седам у затвор. Последна кражба ми беше точно пред три месеца кога мајка ми не ми даде пари за излагање и морав цел стан да го претресам за да и го најдам новчаникот и да си "ПОЗАЈМАМ" пари
 

ReNaTa

-SHY- girl
Член од
1 декември 2007
Мислења
240
Поени од реакции
6
Ја не крадам! мене ме крадат:nesum: ..ехх што се ми немат украдено..

Крадење никако :nenene: никогаш не ми паднало такво нешто на памет, не сум украла ништо, дури лани во Струмица коа бев и во Елизабет(пицерија) тоа девојчето што ни наплаќашё ни врати едно 150 ден повеќе и коа преброив парите отидов да и ги вратам. После тоа тие што беа со мене разгласија на сите и ме скапаа од зафркавање....абе поштена јас :tapp::pipi:

хихи не сум по крадењето иако неколку пати имам земено менѓуши и такви глупости од ботони... и другите бижутерии :toe:
Wow не си по крадењето?!:pos2:
во Ботони под 500 ден бижутерија не можам да најдам, абе коа се краде да се краде квалитет а не од пазарче:pos2:
 

Devil-King

Пациентот од Бардовци
Член од
3 февруари 2007
Мислења
1.009
Поени од реакции
67
Дедо ми си имал навика да си собира пари пари пари пари...
И си собрал типот 2 000 евра некаде..си ги криел да ти јебем под перница.
И он иначе беше мн гаден човек абе циција:) И на умирање коа беше таа последната недела, го забалежав кај ја пика Пензијата што му стигна, и начекав момент да излезе и сите тие беа добредојдени во мојот џеб. Типот после 3-4 дена цркна,од толку клет што беше дури и креветот кај што спиеше му го искршив го запалив и го фрлив на ѓубриште.
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
абе ова вие што сте пишувале скинав 2 праски 2 кајсии значи за мене треба потерница да има тоа не е кражба од продавница ај ама овошје ова она неее
иначе имаме праено акции :pos2:а вака по ниви коа крадевме порано ја чував стража:je:
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.504
Поени од реакции
1.721
крадење овошје и зеленчук не е нешто посебно.
имам направено големи штети од тоа крадење но не е за кажување.
може полиција да чита овде, од кај да знам ебаго

инаку ако сакате да станете крадец професионалец загледувајте се во тоа филмовите. некои сцени не се до толку лажни.
кажувам од искуство :star:
 

NaTaLi

BabaSera pod Ste4aj
Член од
22 април 2006
Мислења
1.061
Поени од реакции
17
Oлипс бонбони. Големите. Второ или трето одделение. У наредните триесетина минути се убив од плачење и од грижа на совест, и после се вратив у продавницата и ги вратив со лејм извинување, као сум заборавила да ги платам. И продвачката ме гушна што сум била толку поштено дете, и ми дае една чунга лунга.
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
коа бев помал накај 4то одд имав украдено 3-4киндер јајца со другари :D а после тоа другарите украдоа веро количка:pos:
 
Член од
18 ноември 2007
Мислења
609
Поени од реакции
41
:helou:мала бев не знам точно колку години ,ама од еден саем на книги земав (срам ми е да кажам украдов) една многу мала книга ,не знам ни како се вика ама толку после тоа страдав, да дури ни еднаш не ја отворив,не знам што стана со неа ама ми беше добар показател дека не ме бива за тоа.:smir::smir::smir:
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.963
Освен како мали што се качувавме по дрвја за овошје од комшии друго ништо туѓо во живот немам земено. Не можам, ме гризе совест при самата помисла на тоа.
И убаво ми е вака. :)
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Терминатор гуми за џвакање и редовно од дома си зимав пари :pos2:
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
многу има. ама би издвоил само една лента чипсови пошо продавницата беше у подрум а овие одма од скалите лево.А ние двајца на точак лентата и џом.
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
со брачед ми украдовме ребра од месарница и здипливме 30тина плескавици од сендвичара со другари имаме кревано кока кола швепс пепси со една другарка редовно јадиме милки од големите шо се имам и телефон здиплено онака да видам дали ке ме сетат и после му го вратив дигитрони од продавници имам крадено и овошје(класика)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom