Ваши кражби :)

Префриганиот!

(Простор за Реклама)
Член од
16 декември 2007
Мислења
1.203
Поени од реакции
72
лол.... черешни,лешници,јаболка, јаготки! све тоа крадено иаме со другари! трчаме до евро хотелот од на тренинг... успат цели редови со дрва јаболки... кини дур можиш! а од продавница никогаш неам дрпнато нешо... преголема грижа на совест е :)
 

--**ЕмА**--

take me as i am
Член од
14 ноември 2007
Мислења
380
Поени од реакции
10
хихи не сум по крадењето иако неколку пати имам земено менѓуши и такви глупости од ботони... и другите бижутерии :toe:
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.400
Поени од реакции
2.919
Овошја и зеленчуци едно чудо :) Не го сметам за кражба тоа... А иначе последно мислам ми беше во Грција предминатото лето, еден сладолед... Чекав, чекав да го платам и на крај си отидов :pos: И ич не ми е криво :) А исто така, многу пати ми се случило на истото место да ми вратат повеќе кусур отколку што треба и не сум кажала ништо.... Нивна грешка :) Друго, како малечка мислам мастики неколку пати ама не се сеќавам убаво... И така :)
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.057
Сум крадел многу овошје како помал а и сега би го направил истото.Со другарите кога ќе им влеземе на тоа расадниците, партал прајме:)
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
Ко мала, 2-3 одделение, многу сакав да имам споменар со катанче, ама мајка ми ми викаше дека сум многу мала за тоа и не ми купуваше.А имаше еден што го имав на око и еден ден си го собрав.После го криев под кревет за да не ми го најде мајка ми.До ден денес го имам.
и една чаша од кафич за која пекав еден месец кога и да седнев таму и еден другар се изнервира една вечер ми ја зема ташната и ја стави чашата натре.Чашата ми стои на масичката во соба и ми служи како мала вазничка.
 

AnaMercury

Love is only a feeling...
Член од
30 декември 2007
Мислења
1.097
Поени од реакции
190
Како мала по 20-30денари од новчаникот на мајка ми :pos2: тоа е тоа...за нешто поголемо нема шанси...преголема грижа на совест...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
80.570
Поени од реакции
178.095
Па не е ова некоја кражба, ама пред некое лето бев во слаткарница Малага на сладолед со другарка. 100 пати и рековме на мутавата да ни ја донесе сметката и не ја донесе, а обично ги носат со брзина на светлината. По половина час чекање, го напуштивме локалот. Аааа, ќе чекам јас за пари да им дадам... море патот под нога и надвор.
 
V

Viktoranius

Гостин
Јас имам навика да крадам цигари, незнам што ми стана а не пушам. :vozbud:
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Ауууу што не..
Ама најинтересно беше прошлата година на одмор у Охрид, на Славија кога у продавничката шо е имаше гужви енормни а ние си наполнивме ранец и плативме само еден Швепс и дури на каса сконтавме дека има камери ама ако не не фатија. Се скапав фстаци и Киндер Буено јадење :pos2:
Исто со една другарка мртви пијани се фрливме на ситни кражби по продавници и собравме од малите вина едно, 2 коњачиња, мннн чоколади, дезодоранси и шо не.. Не не фатија исто.. А бевме РАКЕТИ сред бел ден.. Додуша од една продавница не избркаа зашо бевме приметливо дамла и се мотавме околу алкохолот пол саат :pos2: Али пак не не фатија..
Сепак најсјебано и најризично - Крадење шминки од Битпазар..
Е таму да не фатеа ќе беше лошо! Али па сакав да се праам панкерка, беше 1ви Април следниот ден, а немав црна сенка нит пари.. Али уз пут и сфе остало мавнавме! Тоаааа е.. :pipi: Има уше многу али најинтересните моменти ги кажуем само :kesa:
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.352
Поени од реакции
788
Сега само што му земав на татко ми 20 денари, ми требаа за цигари. Поголема кражба па немало баш, киндер јајце од супермаркет, шака мастики од продавница и тоа.
 

BUCH

---
Член од
4 мај 2008
Мислења
617
Поени од реакции
20
Ja do sea neam kradeno :P ali zatoa ke im recam na edni teski lopovi ke vi daaam 30 den idete zdiplete edna kutija rodeo i koa ke ja donesat ne im davam:pos2:
ali najiskreno samo edno 50-60 puti zdipleno cigari:)
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
од продавници немам крадено и не ни планирам:)
имам од пазар на поминување зимано јагода, маслинка.... и нормално овошје од други дворови
а пред неколку години од една куќа што се градеше си собрав неколку даски
за да си направам куќа за зајчето:pipi:
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.057
Сум крадел многу овошје како помал а и сега би го направил истото.Со другарите кога ќе им влеземе на тоа расадниците, партал прајме:)
Ај да си се надополнам:)
Во основно на голем одмор во Калимеро.Секогаш беше преполно и само кажуваш што сакаш ти даваат им даваш пари и без да гледаат ги фрлаат во тоа фиоката.И викаш дај ми пица од 10 денари, им даваш 2 монети од по денар(тие мислам се две по пет:)) и шибаш.Неколку пати така.Имаше и една друга продавница и таму е полесно да украдеш отколку да појдиш и да платиш.Ама не сум зел ништо од таму.И уште една кражба.Уствари не е кражба, тоа беше користење на глупоста на гејците.На плажа таму лани летото, си седам гледа одбојка.До мене едно гејче седнало и од џебот(без патент му беше) му паднал мобилниот.И си велам да му кажам?А бе какво кажување земај и летај.И замина детево, ама ми беше срам да го земам.А и страв имав.Се вратив назад кај татко ми го прашав и ми рече ако стварно го оставил земај и бегај.И појдов ама до телефонот седнал еден мој другар.На 2 цм од него телефонот.Се чудам како не го видел.И си го земам и штрафта.Телефонот очигледно бил за мене:)
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
12.994
Поени од реакции
7.597
у осмо одд, имаше една трафика покрај школото, абе кој помине лом ја праи...касата беше одалечена од продуктите и....останатото го оставам на вашата имагинација :pos2:
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
37
Ај да си се надополнам:)
Во основно на голем одмор во Калимеро.Секогаш беше преполно и само кажуваш што сакаш ти даваат им даваш пари и без да гледаат ги фрлаат во тоа фиоката.И викаш дај ми пица од 10 денари, им даваш 2 монети од по денар(тие мислам се две по пет:)) и шибаш.Неколку пати така.Имаше и една друга продавница и таму е полесно да украдеш отколку да појдиш и да платиш.Ама не сум зел ништо од таму.И уште една кражба.Уствари не е кражба, тоа беше користење на глупоста на гејците.На плажа таму лани летото, си седам гледа одбојка.До мене едно гејче седнало и од џебот(без патент му беше) му паднал мобилниот.И си велам да му кажам?А бе какво кажување земај и летај.И замина детево, ама ми беше срам да го земам.А и страв имав.Се вратив назад кај татко ми го прашав и ми рече ако стварно го оставил земај и бегај.И појдов ама до телефонот седнал еден мој другар.На 2 цм од него телефонот.Се чудам како не го видел.И си го земам и штрафта.Телефонот очигледно бил за мене:)
I sega go koristis li telefonot i kazi sto modelce e?
Jas kako pomal kradev od prodavnicite. Ne od market tuku od tie malite prdavnici. Ke mu kazam na prodavacot toa i toa sakam da kupam i toj odi da mi go donese. Jas za toa vreme butam vo dzebot stavam se sto gledam pred mene posto golem dzeb. Taka 5-6 pati i posle strav me fati. Pozdrav.
 
На врв Bottom