Ваши кражби :)

IvicaPunK

Старо нов член
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.084
Поени од реакции
85
Најголема кражба што имам видено е у еден маркет во близина на моето школо.. На голем одмор идеме да купиме јадење, а другар ми праи луфти на полиците.. Украде: 6 милки со јагода, 11 албени, 3 метра(на чоколатчиња се мисли), 2 кокаколи од по пола литар и лименка скопско:vozbud: Иначе висок е околу 1.60 и продавачот не ни сумњаше... Од другиот ден па натака крадеа едно 10 души и нормално, више се приметува колку фали.. Од тогаш маркетот на голем одмор е затворен:)
 
Член од
12 февруари 2008
Мислења
338
Поени од реакции
16
:pos:морам да ви оставам еден пост овде на темава еднаш кој бев мала со другарками игравме со барбики и она имаше знам едно многу убаво палто за барбиката и мене ми беше криво хахах(не сум нормална)и и го украдов и си заминав дома така ладнокрвно ка ништо да не било,а она се утепа од плачење и барање и јас после некое враме и го вратив реков ај греота е.ауу кој ќе ми текне на ова која глупост ццц:pos:
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Апашење со тапија до 8мо (добро и 1ва и 2ра средно:))
До 8мо се апашеше пазарот што ни беше на две минути од школо, слушалки/касети/привезоци. Апашење другарки штипки за коси/стегачи/шноли и после тоа препродавање. „Пуштање„ сакл по бурекџилници во 8мо:) и плаќање две а зимаш четири смедеревки (тоа ни беше ко happy hour). Трафиката ЈАКА патеше од нас, немаше заштитна ограда а катанците се отвараа ко од шала па лапавме сладоледи/сокови/пива/вина и све што имаше по фрижидерите.
Последното апашење беше крајот на втора година кога од трафиката во која купувавме вино излеговме и начекавме пакети со пиво. И не ги земавме:pos::pos:
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Па Точкест,значи не било тоа последното апашење:pos: :pos: :pos:
 
N

NeMiRnA

Гостин
Групно апашење у 4-та средно на екскурзија во гејлада на една бензинска.Направивме *промоција* на ред бул,чипсови,кафиња (глупи грци,у таа гужва на едно место ти го дава кафето на друго место ти го наплаќа во таа гужва) и така среќни и весели си заминавме.
Заборавив да напоменам дека си купив кафе и чипс кои поштено си ги платив додека сфатив што се случува околу мене,а тој газдата заслужи пошо не провоцираше дека сме од Фјуром!
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.296
Поени од реакции
45.873
Летоска 3 Сникерс сладоледа (ја немаше таа продавачката морав едноставно sd) два изедов еден дадов

епа чим ја преименувавте да си почнам значи имам за пријавување,сокови,чоколади,пива,сладоледи,цигари,хамбугери,ладни сендвичи,и телефони неколку,сеа ми е срам по малце кога ке ми текне али како дете ми беше хоби лом праев и бев бајаги успешен дури sd

напомена више не дрпам ништо sd
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
уффф! Сум крадел многу у животов бе, многу многу! Кај комшиите некаде околу 3000е и нешто накит, два три пати маалската продавница, али само цигари и алкохосл сме зеле-пари немаше! На два пати пробав у банка да крадам ама не ми успеа, еднаш го истепавме поштарот и му ја зедовме торбата со пензии, после.... уф па коли колку сум крадел, најлесно ми идело со голф2/3/4 тој и најлесно се препродава, претежно со крадење коли сме се занимавале кај нас у маало, али тоа од по одамна, сега во последно време од кога е поскапен бакарот се префрливме строго на крадење камбанарии од црквите и ги преродаваме, а работиме и на нов проект за крадење шини од возовите ем тежат ем скапо е, ама ни требаат повеќе луѓе. А! Да те прашам: да не знаеш некој со ТАМ-че? Да му понудиме да работи за нас? М? Добро плаќам бе.. Ај ако најш некој јави ми.... Еј пеер да ти шитнам двд со сараунд, сони е, ганц ново. Имам и кристален сервис за 12 души и една кинеска вазна уште тоа ми остана од вчера за продавање... имам и нешто телефончиња пеер ај види размисли уствари сега нудиме ние и нови услуги: крадиме по нарачка. Кажуваш што ти треба и за 24ч ти го носам дома. Се разбира поскапо е ама никој не ти нуди вакви услуви, а имаш попуст за пријатели ко тебе! Ај поздрав сега:majmun:
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
Во 6 одделение, од една продавница платив за 10 балони а зедов 11:).
Балонот чинеше 2 денари:)
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
уффф! Сум крадел многу у животов бе, многу многу! Кај комшиите некаде околу 3000е и нешто накит, два три пати маалската продавница, али само цигари и алкохосл сме зеле-пари немаше! На два пати пробав у банка да крадам ама не ми успеа, еднаш го истепавме поштарот и му ја зедовме торбата со пензии, после.... уф па коли колку сум крадел, најлесно ми идело со голф2/3/4 тој и најлесно се препродава, претежно со крадење коли сме се занимавале кај нас у маало, али тоа од по одамна, сега во последно време од кога е поскапен бакарот се префрливме строго на крадење камбанарии од црквите и ги преродаваме, а работиме и на нов проект за крадење шини од возовите ем тежат ем скапо е, ама ни требаат повеќе луѓе. А! Да те прашам: да не знаеш некој со ТАМ-че? Да му понудиме да работи за нас? М? Добро плаќам бе.. Ај ако најш некој јави ми.... Еј пеер да ти шитнам двд со сараунд, сони е, ганц ново. Имам и кристален сервис за 12 души и една кинеска вазна уште тоа ми остана од вчера за продавање... имам и нешто телефончиња пеер ај види размисли уствари сега нудиме ние и нови услуги: крадиме по нарачка. Кажуваш што ти треба и за 24ч ти го носам дома. Се разбира поскапо е ама никој не ти нуди вакви услуви, а имаш попуст за пријатели ко тебе! Ај поздрав сега:majmun:

Не му кажа за претцедникот кога го киднапиравме и кога баравме откуп...
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Во 6 одделение, од една продавница платив за 10 балони а зедов 11:).
Балонот чинеше 2 денари:)
Огромна кражба!!!
Нцнцнцнц вакви работи у јавност не кажуј бе се лежи у затвор :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:

Edit: На Џингс никој не му верува :)
 

IronTrooper

The King of Cool
Член од
27 март 2007
Мислења
1.496
Поени од реакции
32
можам да се сетам на едно чоколатце-паричка, албени и еднаш балон од 1 денар ама ме фати ромќињата.
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
Не му кажа за претцедникот кога го киднапиравме и кога баравме откуп...
Да да, имам и лев бубрег од дванаесет годишна Штипјанка и имам цела неотворена 19 годишна делчевчанка, две машки албанчиња и тазе уши од Дебарчани! Од крв имам 10л б+, 7л 0+, и нешто аб ама малку, а бе све што сме убиле изминатиов месец само ова се погоди, од сега ќе прашувам што крвна група е пред да убијам некој!
ВЕРУВАЊЕТО НЕ Е ЗАДОЛЖИТЕЛНО!
 

Tutkar

Богомил
Член од
6 декември 2005
Мислења
1.967
Поени од реакции
34
Па немам некојa кражба поголема направено, памтам пред многу години се откупуваа шишиња, у пивара и со еден другар ( имаше осет за бизнис уште како мал :pos: ) влеговме во едно затворено кафанче и украдовме нешто околу 20 - 30 гајби од пиво, и што беше нај трагично гајбите ги фирливме, а тие по 100 денара нешто така ги откупуваа.
 

KohlBass

Dechak iz vode
Член од
1 јуни 2006
Мислења
1.485
Поени од реакции
36
Имам украдено големи количини пенкала. Не дека ми е некој фетиш, само секогаш заборавам да ги вратам кога ќе ги позајмам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom