Ваши кражби :)

Insomniac

Evil Macedonian
Член од
27 мај 2007
Мислења
1.799
Поени од реакции
27
Кога била вашата последна кражба..??
Последната моја беше летоска.. Во еден двор начекав крупни зрели голи праски и си скинав две :)
Тоа не е крадење. Јас редовно го правам ако начекам така.
 
V

Viktoranius

Гостин
Е тоа ми е навика, не оти немам, ама некако кога гледам прилика неможам да не одолеам а да не си земам нешто.

А што имам украдено .... Цигари, чоколади, цедиња, телефон, и ред други работи да не набројувам. Ама најмногу ќеф ми прави да крадам во парфимерија. Имам украдено парфем од 3500 и тоа пред носот на продавачката само така ладнокрвно си влегувам внатре си го дрпам од полица и дрим да ме нема.

Абе сум крадел и ќе си продолжам да си крадам се така ситни работи нешто за мене нешто за продавање, јбг навика ми е.
 
Член од
16 април 2008
Мислења
3
Поени од реакции
0
cccccc... ne mi se veruva be... pa ne kazuvaj be: sum kradel cresi,slivi,jabilka,krusi,patligjani i uste neznam sto lol (sramota e da kazes za toa)
 
Член од
16 април 2008
Мислења
3
Поени од реакции
0
...inace ja planirav da go kradam GERMANOS ali ne mi uspea lol...
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Хмм, едно прашање вечно ме измачува, дали може да украдеш од самиот себе? :raz: :icon_mrgr
Toa се вика Клептоманија :).

бек он топик не сум крадел ама ак осе смета за кражба земање на вишок кусур мамето сум им го ебал, Бог знае колку пати ми вратиле повеќе од што сум дал.
 
Член од
5 април 2008
Мислења
33
Поени од реакции
0
Е другарчиња клептомани , еве се најдовме. Сум крадел мн. работи ама оваа беше лудница,оваа моја последна кражба бесе пред 2 год, каде здипливме 1 маса за шест особи од хотел за еден другар за во викендица. Сега баш добро не служи. Ама како што расте друштвото се потесно станува , ко да фали уште една.
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
лелелеле маса:pos:
јас...шознам... не сум имал некој посебни склоности кон крадење...
освен овошје зеленчук али... не е то кузнајт шо...
и неколку тостој на голем одмор ко ќе имат гужва...:nesum:
ама не поќе...греота е чоекон...:kesa:
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
2.681
Поени од реакции
182
Toa се вика Клептоманија :).

бек он топик не сум крадел ама ак осе смета за кражба земање на вишок кусур мамето сум им го ебал, Бог знае колку пати ми вратиле повеќе од што сум дал.
Грешка си.
Клептоманија е растројство поради кое не може да се одолее на крадење, најчесто на некакви ситници. :smir:
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
515
Поени од реакции
22
Хаха од некои кајганџии погоре видов дека се краделе големи работи..
Јас лично не сум крадел од коо сум бил детенце. И тоа немам крадено кој знае големи работи, така за смех за шала имам открадено зеленчук овошје и нешто слично јбг кога саккам да јадам здрава храна :tapp:
аа да имам открадено и некое дрво од комшилкот ама така за смех не оти ми беа потребни.. :vozbud:
 
Член од
20 април 2008
Мислења
21
Поени од реакции
0
у пето оделение :) ..не памтам зашо само знам од продавницата кај што купувавме ужинка..и таа што продаваше нешо се сврте да послужи друг и ја си земав лижавче :)
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Пред мноооогу години, трето-четврто одделение.. 20 денари и кондом од кај другар дома (или на неговите, или на сестра му). Ептен ме имаше изнервирано, се скаравме претходниот ден :) Прв и единствен пат, дека уште ме пече од срам кога ќе се сетам.
 

Префриганиот!

(Простор за Реклама)
Член од
16 декември 2007
Мислења
1.203
Поени од реакции
73
леле јас неможам да крадам... абе вие нормални сте?! каква грижа на совест е тоа алоо :S ! баш ми се случи во дискотека пред месец дена на шанк одам... му барам вотка и му давам 50 денари дечкото ми врајка 450 денари ( мислеше 500 му давам) и јас пола минута се мислев шо да прам... ама преголема грижа на совест и му викам... дечко 50 ти дадов и му ги вратив ЛОЛ! и ич не се мислам за то ... знам постапив правилно ! поз
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.662
Поени од реакции
4.728
леле јас неможам да крадам... абе вие нормални сте?! каква грижа на совест е тоа алоо :S ! баш ми се случи во дискотека пред месец дена на шанк одам... му барам вотка и му давам 50 денари дечкото ми врајка 450 денари ( мислеше 500 му давам) и јас пола минута се мислев шо да прам... ама преголема грижа на совест и му викам... дечко 50 ти дадов и му ги вратив ЛОЛ! и ич не се мислам за то ... знам постапив правилно ! поз
Пеер си требал да си ги земеш парите ..може таа шанса друг пат нема да ти се деси ...а и ке си се начукал барем малце ...хехе

Ја не ги фермам 2 % пошто ја кога сум бил пијан и сум давал по грешка повеќе пари ..партали ме напраија тоа шанкерите и келнерите
 

Kajgana Shop

На врв Bottom