Вашите пијани искуства :)

асфалт

UNCENSORED
Член од
8 август 2005
Мислења
804
Поени од реакции
23
еден другар на матура, фрлен, му вика на келнерот ”еј,има РедБул”? Келнерот:Нема. После некое време му вика, ”еј, пит бул!” келнеров се врти и другар ми: ”а пит бул има?”:))))
 

Fatty

Режи :)
Член од
2 јуни 2006
Мислења
427
Поени од реакции
5
pijano iskustvo? awwww...gadno bese...trebase da ideme na svirka na Parketi u MKC i pred toa se sobravme 3 drugarki kaj Tereza da pieme! si kupivme dva litra tekila, limuncinja i sol...prvite 5 tekili ok, ama jas se silev deka mozam uste, se kuropecav i ispiv okolu 11:( posle koa stanav bese kraj za mene:( koa sme idele nakaj MKC sum im komentirala na site kao se obleceni, sum se smeela...SRAMOTA:( tie na vrata u MKC sum gi ispovratila i ni Parketi ne vidov ni niso:( toa bese ludo...NIKOAS vise nema tolku da pijam:(
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
Епа не знам шо сум правел .. треба другари да викнам да ви раскажат
 

BEZSTRASNIOT

PHONE MASTER
Член од
6 април 2007
Мислења
627
Поени од реакции
2
хмммммм, убава тема, ја коа сум пијан на сите се курчам, незнам зашо ама само се курчам, а се се сеќавам иначе!!!
 

rich_bitch1

~DARLING~
Член од
15 март 2007
Мислења
744
Поени од реакции
5
pijanstvo?auuu ziva sramota sum koga sum pijana.se smeam na cel glas,mn opustena sum,na site ima kazuvam vo lice se sto mislam..ups...nekogas i nesto sto ne treba kazuvam.znam i da se karam ko sver.se sekavam na edno dalecno pijanstvo se kaciv na masa za da igram striptiz,sreka so brat mi dojde pa mi zalepi silna slakanica i za cas me otrezni:toe:
 

Dark Angel

Unfaithfull to life...
Член од
14 јули 2006
Мислења
1.081
Поени од реакции
6
e bas sega sum gon taka
i idam na foruuuuuuum
gledate li be kajgandzi i kolku ve sakaaaaaaaaaaammmmmm pff de e ludo
 

Jukka

chili
Член од
16 мај 2007
Мислења
537
Поени од реакции
2
koga ke se napijam we srce mi zaigruva ......
posledno pijanstvo mi bese na maturskata ve4er vo stars prdejci, muzikata pogodena peacka nadarena ,suzana gavazova, sto da ti pricam, se napravivme zemja vazduh, casi, tanjiri letaa niz cel restoran ....... ruke gore, kosuli na polovini ........ za 3 saata veke se isklucivme i na spanje odidov vo kolata, 1 saat tajm aut, posle toa na disko otidovme ( 2 poluvreme), pak ofanziva, dozd turuvase ....... pa prodolzivme vo gimnazijata do 9 casot nautro so oro i pivo se zboguvavme od nasite profesori i direktorkata .....
 

La Española

Лекот е отров!
Член од
1 февруари 2007
Мислења
1.808
Поени од реакции
556
Ајде сега тазе за матурава пијанството да ви го раскажам :) (уствари вторат вечер беше, али посто воопшто не спиев мене 4 дена ми беше матура :) )
Одиме во една охридска дискотека, пред одење во соба се испија неколку чашки конјак и таму се префрливме на пива и одма со играње, весели, ехеее... јас со едно другарче мое како и нормално на средина на подиум и правиме шоу... и не не собираше па се префрливме во еден празен дел што беше малку оделен, ам по кратко ни дојде нашето друштвенце таму и не допревме од игранње а богами ни од пиење (ама не се осеќаше пиењето од толку играње). И шанкерот што беше тука, не виде така малкумина весели и стегна на шанк едно 20 текили не викна и ни рече да ги пиеме тој частел зошто сме биле весели. И кога почнавме ние само 5 души една за друга текила, ги снема сите 20 :) И се вративме повторно на игранње, малце потпијанети и уште повесели ама јас почнав да имам нешто проблеми со една личност, и знаев дека ништо неможам да направам во врска со тоа и извадив од ташна мало шише со конјак и на двапати цело го испив. Алкохолот си го направи своето, се искарав нешто со дотичнава личност, излеговме надвор, во комбе за да се вратиме во хотелов, јас седната на седиште и липтам... стига комбево пред хотелот ја уште недопрено отворам врата скоакм од него и незнам како ама се најдов на плажата. седнав и недопрев од липтање... и седев така незнам колку време и одеднаш некој ми светна лице, тоа да ти бил некој чувар на плажата. Ми вика ти моме што правиш тука, сама си? Јас онака цела уплакана, пијана му одговарам и тој ме прашува дали сум добро ова она, ми рече да се вратам во хотелот и си замина. Јас останувам уште и тргам кон езерово и влагам таква цела облечена.... излегов на време пред да направам некоја глупост :)
И се враќам во хотелов, влагам во дворов и од негде ја слушам Цеца, влегувам одам по ходниците и ме води музиката, одам накја собата од каде што ја слушам, ја најдов собата, легнав и таму продлжив со слушање на цеца и пиење... Не легнав до 7.00. сабајле, во ходникот извадивме систем и лаптоп и цела вечер пуштавме музика :vozbud:
 

pearl

..~..~..~..~..~..~..
Член од
20 август 2005
Мислења
2.651
Поени од реакции
1.962
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
947
koga sum pijan site gi sakam i site togas mi se prijateli ama apsolutnu nisto ne mi smecava togas :)) ne sum nasilen i se ali znam deka so drugarmi otidovme do skopje peski koga beveme pijani a toa bese prosloto leto )) inace od tetovo trgnavme :))
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Па слабо пијам алкохол така да во живот се немам направено ”тапа” и да не можам да се контролирам. Не ми треба алкохол за да се расположам и да си поминам лудо и незаборавно. Доволно е добро друштво.
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
947
Dzish напиша:
Па слабо пијам алкохол така да во живот се немам направено ”тапа” и да не можам да се контролирам. Не ми треба алкохол за да се расположам и да си поминам лудо и незаборавно. Доволно е добро друштво.


Sekogas sum jass vesel i srpemen za zabava ali brat naprotiv koga sum so dobro drustvo i pocneme da piememe nikogas ne sum pijan i nemozam da se opijanam pa makar sum izpil i cela gajba samoto drustvo ako dobro ako se vrtat interesni muabeti nema sansi da se opijanis :)
 
Член од
24 мај 2007
Мислења
35
Поени од реакции
0
пијано искуство.. ухх, кај да почнит чоек, не е само едно!
ама едно од нај незаборавното пијано искуство е ко се начукав џинтоник и на крај ко стегнав мартини, чаршијана во охридон ја чистев со фармеркине!! хехе џубраџиине немаја шо да прает утредента! бруки, ама шо ќе прајш на то уште ден денеска се смејам! лудилооо
 
Член од
27 февруари 2007
Мислења
195
Поени од реакции
3
MeToNo1[MkD] напиша:
Епа не знам шо сум правел .. треба другари да викнам да ви раскажат
hahahahaha i jas isto taka:D:D:D
ama mi se cini deka od pienje ako ti se slucilo nesto najlosho poike nema da ti tekni da pies...jas na primer skoro 4 meseci nemam poracano alhohol ..nemozam da go smislam...mi se slucija najgadni raboti i kladov kraj na to...a inace interesno e ama se da si ima granica haha:D:salut:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom