Вашиот татко!

Член од
31 март 2008
Мислења
2.552
Поени од реакции
1.812
не сум кој знае колку близок со него, но се дружиме.
тврдоглав е па понекогаш се инаетиме за без везе работи, ама тоа чисто така, како конверзација
не се гушкаме или нешто слично, но кога ме нема од дома подолго време, гледам дека очите му светкаат кога ќе ме види.
значи единствена маана му е што е тврдоглав, но го научив и неам никаква мака со него

поблизок сум со мајка ми, веројатно оти ми поставува милион прашања па мора да и одговарам, но само за она што ми одговара
абе тато е супер
сеуште играме фудбал заедно еден против друг на игралиште

гледам дека во темава, многу од оние кои пишале не се блиски со татко им или воопшто не го сакаат.
од тоа гледам дека сум многу среќен во тоа што имаме одлични односи во фамилијата и тоа со сите, баба, дедо, тетки, тетини, братучеди...

така и сум учен од мал, да бидам близок со роднините оти и тие биле одсекогаш блиски со мене
 

Sally

Paranoid android
Член од
22 август 2008
Мислења
1.279
Поени од реакции
170
жалам за татко ти...
иначе, на татко ми му се восхитувам многу. Нема по добар татко ми се чинит на светов(иако секоја ќерка го вели за својот татко тоа...). Енивеј, сакав да кажам дека би ми било многу тешко кога ќе го нема некогаш, бидејќи задоволена сум во секој поглед од негова страна и од мама и секогаш ќе ми бидат нај добри советувачи...нај добри ПРИЈАТЕЛИ пред се....:smir:
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
515
Поени од реакции
22
Знам дека не ве интересира, ама мора некаде да се истресам.
Во последно време татко ми почна многу да ме нервира, постојано ми ѕвонеше на моб. зборувајќи како ја поправил грешката, и како треба да му простам дрн дрн дрн ..... и така мн време, мене филмот ми пукаше. И почнав да исклучувам на непознати и скриени броеви. Арно ама упорен повторно ѕвонеше.
и така беше, јас и девојка ми си седиме в парк и делиме романтики знаете што како . И ми ѕвони ункноњн нумбер и спуштам слушалка, и пак ѕвони, и пак и пак, јас се изнервирувам и се јавувам и се издерувам не ти знам какви глупости и исклучувам. После пола саат мама ми се јавува дека тато правил сообраќајка и кажува у колку саато и исклучѕвам, и гледам кога последен пат сум дигнал слушалка исто време само 3 мин порано, цел се наежих.
И јас нормално, се почуствувах виновен, толку тешко не ми е било никојпат у живото. ништо не му беше на тато, и конечно и јас не знам како му простих и се живо шо беше околу нас плачеше и така.
Длабоку во себе знам дека се уште сум му лут ама тоа е тоа, можеби некогаш ќе помине.
 
Член од
22 март 2008
Мислења
13
Поени од реакции
0
Па шо да кажам за тато...Заедно ги слушаме Рибља Чорба, во се ми попушта и ме разгалува повеќе од мама :pipi:, за се ми дава совети и барем еднаш неделно ме прашува дали сум си фатила дечко :nesvest: ТАТО СИ ГО САКАМ НАЈВЕЌЕ НА СВЕТ!
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.399
Поени од реакции
37
жалам за татко ти...
иначе, на татко ми му се восхитувам многу. Нема по добар татко ми се чинит на светов(иако секоја ќерка го вели за својот татко тоа...). Енивеј, сакав да кажам дека би ми било многу тешко кога ќе го нема некогаш, бидејќи задоволена сум во секој поглед од негова страна и од мама и секогаш ќе ми бидат нај добри советувачи...нај добри ПРИЈАТЕЛИ пред се....:smir:
Jaс не велам :smir:
 

Lorddd

Титула - Лорд
Член од
18 март 2007
Мислења
1.067
Поени од реакции
53
Па татко ми е во швајцарија, така да не се гледаме толку често, но се јавува секогаш кога може, секои два дена мора да се јави, а се случува некогаш и по двапати дневно. Инаку, близок сум со него, слободно си правам муабет за се. Тој ми е како слика за каков сакам јас да станам, нормално има негативности, и јас ќе се потрудам да не ги имам истите. Се сложуваме за се, музика слична слушаме, значи следи трендови, ги знае новите бендови и каква музика свират, оди напред со технологијата - и често пати јас го советувам, а тој учи од мене. И така, накратко - се гордеам со татко ми!
 
Член од
9 февруари 2008
Мислења
542
Поени од реакции
15
Jas mojot tatko mnogu go pocituvam i go sakam...majka mi ja izgubiv na 13 godini i edinstvena potkrepa mi bese toj...edinstveno me nervira sto e mnogu zatvoren tip...za mene e nesvatlivo kkao e mozno voopsto da ne se interesira za mene za mojot ljuboven zivot...so decko mi summ edna godina i dva meseci a toj voopsto ne go interesira ni kako se vika ni kade uci ni kade zivee...ne me ni prasuva kako mi e....toa nejmnogu me nervira...oti barem malku sepak treba nemozam da bidam tolku povzana sepak tatko e ama ova e veka apla...ponekogas duri i me povreduva toa.Neznam nekako e zatvoren za tie raboti ... treba to da go smeni inaku se e super...
 

InAnA

biAtch.
Член од
7 октомври 2007
Мислења
72
Поени од реакции
3
Викаат дека родителите не ги бираш нели ?
мислам дека доколку можев да бирам, немаше да најдам боље .. бидејќи во татко ми го гледам она ВИСТИНСКОТО ...

он ми е ИДОЛ за маж..

едноставно го обожавам ..
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.488
Поени од реакции
5.967
Човекот што ме носеше на фудбалски натпревари, што ме научи да го сакам спортот, играше нинтендо и ме задеваше, што се „тепаше“ со мене кога бев мала и секогаш ми попуштеше, што играше кошарка на замислен кош само за да не бидам осамена и тажна и човекот што и понатаму прави сè за да ме направи подобра личност.
Исти сме, често се караме зашто и двајцата сме инаетливи, непопустливи и со исти желби. Јас сакам да го гледам среќен, а и тој мене. :)
Те сакам тато! Среќна што имам такви родители. :smir:
 
Член од
6 септември 2008
Мислења
1.049
Поени од реакции
367
I LOVE MY DAD!!! ама се скарах со него за една мала глупост, прв пат со татко ми да не си правам муабет :( многу ми е глупо... JBG претера тај пат !!!!!:nenene:
 

Jovannah

Smile me baby
Член од
11 февруари 2008
Мислења
584
Поени од реакции
50
Бидејќи гледам има теми вашата мајка,вашата баба па дури и вашиот дедо јас решив да отворам тема вашиот татко.Ме поттикна да отворам ваква тема затоа што јас мојот татко го изгубив кога бев 16 години и де4н денес се уште многу ми недостига.Ми недостигаат неговите совети и шали.Дури ми недостига и неговото пререкување во врска со работите што ги правам.Со ова сакам да оддадам почит за татко ми затоа што беше важна личност во мојот живот и иако го нема се потсетувам што совет би ми дал да е до мене.Се тоа што сум денес сум поради татко ми.Се гордеам што имам сличности како него.Беше личност која уживаше да ја прави околината среќна.Сакаше да помогне а не очекуваше ништо за возврат.Беше прекрасна личност.Секогаш ќе ми недостига! Кажете вие нешто за вашиот татко?
Ти на 16, јас на 13..
Буквално се ми не достига... беше духовит многу, то ми фали најмногу.. ми се чини сега ко ќе имам проблем ако кажи нешто смешно ко некогаш сите проблеми ќе бидат нула...
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.680
Поени од реакции
13.295
Татко ми... Една од личностите што најмногу ги почитувам и ги сакам. Доста имам научено од него, да бидам трпелив, дипломата човек, да не избрзувам во одлуките, да бидам чесен без оглед на се... Епитетите се малку што би можело да го опишат татко ми. Вреди далеку, далеку повеќе...
 

Аеродром

Faithful :)
Член од
15 август 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
256
Tatko mi mnogu go sakam,iako ponekogas mi se dere ama za moe dobro.Poveke go sakam od majka mi zatoa sto sekogas me sfaka i mi pomaga.Iako sum seuste mal,no sekogas od doma nekoj se izdvojuva dali majka ti ili tatko ti i nego poveke go sakas.Nemozes dvajcata da gi sakas podednakvo veruvajte.Samo mozes da zboris.


Inace zalam za soobrakajkata na tatko ti i raspravijata.
 

LiverpoolFC

Captain Fantastic!
Член од
10 ноември 2007
Мислења
864
Поени од реакции
15
Незнам што би направил без мојот татко.. премногу го сакам, почитувам и се гордеам со него. Би полудил без него.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom