Вашиот татко!

Ti Si

Црнец
Член од
27 јули 2008
Мислења
269
Поени од реакции
10
Па татко ми....Во главно таа улога ја игра мајка ми,бидејќи татко ми не е многу често дома,а и кога е дома не терам некој разговор.
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
Искрено... мило ми е шо така се согласувате со татковците... :) Моите се разведени уше коа имав 5 години (сеа сум средно не е битно која година:)) и татко ми ама баш ниокаш ни ми се нашол у животот ни па ми се јавил за роденден ни ми дал поклон нишо ама нишо... го глеам еднаш у 2-3 месеца... не дава пари за издржавње редовно (скоро ич не дава) а за другите деца (преженет е) се грижи (и тоа три деца чува) а за мене ни време нема ни пари има ни грижа има ама ај ... да не ви го тупам со мојот татко :)
 
Член од
12 август 2008
Мислења
501
Поени од реакции
30
Многу е строг!...инаку не го сакам не чуствувам некоја татковска љубов ни од него ни за него :)
 

Valerija

I'm like an Angel
Член од
23 октомври 2008
Мислења
211
Поени од реакции
5
па како помалечка на татко ми му бев единствена занимација, му беше опсесија да ме задоволува со поклони,иненадувања...секој ден ми купуваше плишани играчки,барбики..но како што растев таа негова опсесија со мене ми стануваше одбивна и едноставно се оддалечував, сакав да свати дека јас веќе пораснав и не ми треба тоа „трчање“ по мене, но еве денес супер стојам со татко ми, но не како порано, сега некако е како позатворен и не сака баш да разговара, но сепак јас ке му бидам благодарна за се она што го направи за мене и за прекрасното детство што ми го овозможи.
 
Член од
27 септември 2007
Мислења
1.028
Поени од реакции
440
И татичко си го сакам и тој некогаш претерува во некои работи но сепак ме разбира и ми помага во сеее:smir:еве едно цвеќенце за него :)
 

Only*ME

Kaлимеро... :/
Член од
2 август 2008
Мислења
249
Поени од реакции
4
:) Татко ми, добродушно човече што не разговара многу, никогаш не вика и неможеш да го видиш нервозен. Само си свирка никоја негова мелодија и обожава да си го средува дворот. Типичен балканец, со мезе и ракија пред ручек. Човек што си го сакам најмногу и обожавам да го штипам за образи. Никогаш не сум му доверувала некои тајни или да сум барала совети, неможам. Секогаш е во конфликт со мајка ми дека повеќе личам на него отколку на неа :)
Галеница на тато сум :smir:
Затоа и неможе да се помири со фактот дека сум пораснала и дека имам дечко:)
Не му е лесно во секој случај.
 

AnaMercury

Love is only a feeling...
Член од
30 декември 2007
Мислења
1.097
Поени од реакции
190
Татко ми е личност која излегува во истиот кафич како и јас, и кога ке се најдеме таму во исто време секогаш плаќа за мене хахах :pos2:
 

Ајанта

Македонка
Член од
21 декември 2008
Мислења
580
Поени од реакции
37
Го обожавав татко ми, со него најубаво се разбирав и многу ми е жал што умре млад, ми недостига на секој чекор низ животот. И денес честопати го повикувам во мислите, ми недостигаат неговите совети и поддршката којашто безрезервно ми ја даваше.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Добар човек е, само доста апатичен во последниве неколку години.Не беше таков животот го направи, а и јас искрено со моето однесување му скратив едно десет години од животот.Особено сакам да се сеќавам на него колку многу ентузијастичен беше кога се правеше оваа држава, во споредба со тој човек овај денес е неколку скалила подолу.Иако живееме во иста куќа не зборуваме многу, што треба само официјално и резервирано.Неговите интереси се само вестите и политиката во нив, додека пак јас не гледам воопшто такви глупости или што можи повеќе избегнувам.
 

butterfly1135

Tutto questo amore...
Член од
30 август 2008
Мислења
209
Поени од реакции
5
Ehhh tatooo..mnogu otkacen covek! Ponekogas znaeme da napraime zaedno po nekoja glupost, cesto znaeme da pustime do daska muzika i da se razigrame:) Koga sum so drustvo znae da mi se ubaci vo soba pa so nas da se razmuabeti.. opusten odnos imame megutoa za soveti ne go prasuvam mnogu mnogu i pokraj toa sto on sam mi gi dava iako ne sum pobarala :toe: Znaeme i da se raskarame i toa mnogu, najcesto radi toa sto sum golem inat i ne slusam koga vika ova e za tvoe dobro, ona e za tvoe dobro.. si teram po moe..:pipi: Kako i da e mnogu si go sakam :smir:
 

Annabel

Неутрална*
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.298
Поени од реакции
183
Сеуште не сум подготвена да се простам со него...

Сеуште не сум подготвена да се простам со него...затоа што го чувам блиску до мене.
Ако беше до мене татичко,сеуште ќе беше со мене,но некој си има свои причини и планови што јас не ги знам.Рацете и срцето ми се празни...освен солзите и тагата нема ништо друго.Те сакав секој ден...сега секој ден е предолг без тебе.Среќна сум за годините што ги поминавме заедно но и лута сум затоа што останаа само спомени.Уште ја чувствувам твојата љубов насекаде околу мене,уште сум твојата малечка...татичко...Секогаш знаеше што имам на ум иако не ти кажував...ако погрешев не ме прекоруваше...мирно чекаше сама да ја согледам грешката и заедно да пронајдеме решение.Горда сум што можам да те наречам МОЈ татко.Ти благодарам за тоа што ме сослушуваше и што се грижеше,за тоа што даваше и споделуваше,но најмногу ти благодарам за тоа што беше ТИ.
 
Член од
27 септември 2007
Мислења
1.028
Поени од реакции
440
Го сакам татко ми многу :vozbud:иако некогаш знае да биде строг но има добра душа не разбира и ни помага во се, секогаш сака да не насмее расположи кога сме тажни и секогаш е тука за нас, едноставно го обожавам. Те сакам татичко:back:
 
Член од
24 јануари 2009
Мислења
229
Поени од реакции
15
Кога ке изгубиме некој, ја сфакаме неговата вистинска вредност. Незнам дали е во македонскиот ген, но ретко кој знае да цени она што го има. Го изгубив татко ми на 17 години, човекот кој најмногу го сакав и кој најмногу знаеше да ме расположи и насмее. После тоа ништо не е исто. Мн работи се променија, веке не сум стариот јас, веке мојот дом не е она што беше. И покрај мн коментари на членови кој го тврдат спротивното, сепак никој не е совршен и секој си има своја мана. Но треба да го почитуваме и да го сакаме она што го имаме, бидејки еден е татко и треба да создадеме спомени дури можеме, а не после да се каеме за времето што со најблиските не сме го споделиле!
Засекогаш во мене стари, иако така те викав за жал погрешив со називот бидејки никогаш не ни остари...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom