Вашиот татко!

N

NaSTy`G|rL

Гостин
Татко ми... Човекот кој ми ги создал сите нервози во животот. Ако имам патено, тоа е поради него.
Не знам како да го опишам. Чуден е. Онака со др луѓе е баш кул, закон човек, хумор е. Но со мене, воопшто. Не е комуникативен, не ме слуша а веднаш ми суди. Се што јас правам е погрешно, се што јас мислам е глупост. За него јас сум несозреана, без карактер. А како го има сфатено тоа кога во неговиот живот нема ниту еднаш седнато да прави муабет со мене?
Откако дозна дека имам дечко се скаравме, не зборувавме 3 месеци. Потоа се случи една лоша работа, поради која моравме да почнеме да разговараме. И таман се беше супер, пак нешто се налути и тоа без да каже зошто. И еве од тогаш помина месец и пол во кој ние имаме разговарано 3 4 пати.
Многу ми е некако старомоден во врска со мене. Кога се работи за други се е океј, но ако сум јас во прашање ништо не чини. А единствена ќерка сум.
И затоа можам да кажам оти мама е таа шо цел живот ме трпи, ме слуша, ми овозможува живот баш каков шо јас сакам. Некогаш се осеќам како да имам и само мајка. Ми фали татко во животов.
Но сепак, го сакам. Иако немам некаква корист од него. Многу го сакам и ми е претешко шо ми прави вака и секој ден се молам да се вразуми.
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Ах тато, никогаш не ми верува... :(:(:( Се` мисли дека се тепам, се дрогирам, пушам, пијам алкохол(добро пијам), дека не учам и кога му го покажав свидителството остана на место :):):) Има закон смисла за хумор и не ми е досадно со него.
 

ninanajna

Ice Girl
Член од
15 август 2008
Мислења
209
Поени од реакции
12
Татко ми е прекрасен тоа што сум денес е благодарение на него и на мајка ми тие ме учеа од мала на добри работи ме воспитаа како што треба ми овозможиа да имам баш се што ќе посакам и затоа знам да им возвратам да ги почитувам и сакам:pipi:
 
Член од
27 март 2007
Мислења
91
Поени од реакции
1
Taticko si go sakam najmnogu na svet i mnogu mi e zal za nego zosto cel zivot se bori i zrtvuva za mene i semejstvoto da sme srekni,iako znam deka toj ne e.Cel zivot e na pecalba,vo prvite godini sam sega so majka mi.AMa znam deka pecalbarskiot zivot e najtezok i site narodni za pecalbarstvoto se eptem tocni zosto tamu ja izgubil mladosta i zdravjeto.neznam bi promenila mnogu raboti da mozev ama kasno e sega:(:(
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Татко ми... Си го сакам, многу нормално :) Не е многу комуникативен и не правиме некои длабоки муабети, ама за тоа си ја имам мајка ми па не ми смета толку... Немам ништо против него, само за една работа нема никогаш да му простам во животов... Лошото е тоа што и јас и он сме инати и кога ќе се скараме и двајцата држиме лутина... И како помала нели морам јас прва да се извинам и затоа гледам да не се карам до толку :) Знае да свика, некогаш со причина, некогаш без, ама знам дека е за мое добро....
 

lidu6

искусен форумџија
Член од
8 јуни 2008
Мислења
181
Поени од реакции
8
Таткоми е личноста со која најмногу се гордеам...
Секогаш гледа прво на друѓите да им погоди, па после гледа за него.
Би сакала да имам карактер како неговиот, но и колку да се трудам знам дека никогаш нема да го постигнам тоа.
Личноста што има најмногу пропуштени шанси во животот.
За нешто во животот што најмногу жали е тоа што кога имал 20 год, требало да игра за Sвезда и кога дошле да го земат баба и дедо во поледниот момент му кажале дека не го пуштаат зошто прво морал да го доврши тоа што го почнал(факултетот) и тоа никогаш нема да им го простам, иако можеби немало да се запознае со мајками-пак ми е криво.:icon_neut:icon_frow
Токму поради некои слични причини не ме попречи да се запишам кај сакам и знам дека многу ке ми недостига од септември па до јануари незнам како ке издржам без него.
Секогаш најдува време за нас иако работата му е таква што кога е дома гледа да се одмори и го преспива времето додека е дома.
Не сум многу отворена со него, тоа мене ми пречи незнам зашто, би сакала почесто на има време за наш заеднички јазик. И јас си го сакам мојот татичко:back:
 
Член од
20 јули 2006
Мислења
260
Поени од реакции
10
Баш ми е жал, прими го моето сочувство и биди сигурна дека негде од горе нe' гледаат и внимаваат на нас :smir:


Can't imagine all the pain I feel...
Give anything to hear half your breath..
I know you still living your life, after death...

It's kinda hard with you not around..
Know you in heaven smilin' down..
Watchin' us while we pray for you..
Every day we pray for you..
Till' the day we meet again..
In my heart is where I'll keep you dad..
Memories give me the strength I need to proceed,
strength I need to believe..
My thoughts big I just can't define..Wish I could turn back the hands of time..
Fala! Pesnata go izrazuva bash ona shto go cuvstvuvam:smir:
 

samantha

who's tha boss?
Член од
16 октомври 2007
Мислења
196
Поени од реакции
1
Го сакам најмногу на светот.Тој е една од четирите личности кои ќе ги сакам до крајот на мојот живот.Многу е cool и неверојатно интелегентна личност.Ама јас морам да бидам тврдоглава(една од неговите лошички страни) па да не прифаќам совети кои ги дава и најважно КОГА ги дава и затоа од време на време го јадам у животот.

Поздрав до Чале...:salut:
 
G

GoddessOfRock

Гостин
Татко ми...? Паа татко ми по цел ден мисли само на обврски и паметни муабетои... Математика, физика,хемија ги знае на памет, и стално ме прашува некои работи шо јас ке ги у4ам по 4 год. важно не се занимава со гупости и стално нешто за политика коментира( инаку се занимава со политика..)
 
Член од
26 август 2008
Мислења
88
Поени од реакции
3
Татко ми секогаш ме поддржува во све, ми дава најдобри совети, многу голема слобода во све и секогаш ми вели да не пишувам домашна работа:pos2:
Секогаш можам да зборувам со него, за многу работи делиме исто мислење, ретко ми вика и сум татина ќерка :smir::baeh:
 
Член од
13 август 2007
Мислења
672
Поени од реакции
19
фатив да ви ги читам постовите но неможев да дочитам затоа што секоја втора девојка има близок однос со таткото... јас ни со тато ни со мама немам таков однос на милост, љубов и ....
татко ми постојано патува и ретко го гледам, затоа кога доаѓа се трудам да помине времето позитивно затоа што нее сакам да го испраќам со поглед на омраза...

додека бев мала кога се враќаше му скокнував на раце да го гушнам дека е 2м висок... Веке неколку години не.... и тоа ми фали, но оттогаш мн ретко и ме гушка. никогаш ја немам почуствувано таа топлина на тато заштитник и галеничка негова...како и да е знам дека се труди да ми овозможи се што ќе посакам, но понекогаш тоа е помалку и од една гушка....
 
Член од
2 август 2008
Мислења
743
Поени од реакции
460
Незнам што ти предизвикало да го напишеш ова,но многу грешиш што го мразиш!Не е мое да ти се мешам во приватниот живот и да ти солам памет,но неможеш да мразиш некој кој ти подарил живот,каков и да е не треба да му судиш,зошто ти е ТАТКО!Кога ке го немаш,ке сфатиш всушност колку си го сакал!Се надевам ке се покаеш за своите зборови и ке размислиш поубаво!Зошто немаш поима колку е тешко да живееш без татко,мојот почина пред 5г,и сеуште мие тешко и чуствувам празнина која никој не ке може да ја потполни,се би дала,само да е жив!Затоа сакај си го татко ти,додека можеш,уживај во таа привилегија да имаш ТАТКО!
Aj aj ... od kade znaes zosto go mrazi ? mozebi napravil nesto so sto zasluzil da go mrazi.. ostavi neka si go isturi besot makar i na eden post tuka.Jas inaku za tate nemam zborovi... uste od mala si go sakam... i mu vikav na brat mi da si odi kaj majka mi deka jas sum pleme od tatko mi,a toj od majka mi... dete!!! :D
 

lidu6

искусен форумџија
Член од
8 јуни 2008
Мислења
181
Поени од реакции
8
Aj aj ... od kade znaes zosto go mrazi ? mozebi napravil nesto so sto zasluzil da go mrazi.. ostavi neka si go isturi besot makar i na eden post tuka.Jas inaku za tate nemam zborovi... uste od mala si go sakam... i mu vikav na brat mi da si odi kaj majka mi deka jas sum pleme od tatko mi,a toj od majka mi... dete!!! :D
Да... ама прво прочитај ја целата приказна од Белла, па нека ти текни зашто тоа му го пиша...
Тоа според мене не е бес туку тој кажува дека поголемиот дел од времето нема никаков однос со таткому:aplauz: Ако навистина се истурил само така на постов:toe:
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
Супер родители си имам јас.И баш сум среќна поради тоа.Татко ми е постојано тука да ни даде мене и на сестра ми совет за било што.Ако имаме проблем одма ни излегува во пресрет,ни помага да го решиме.Во тешки ситуации знај да не утеши,се труди да ни ја исполни секоја наша желба.Понекогаш ќе се развика за некоја глупост,ама одма иди и се извинува.Никогаш нема кренато рака на нас.И уште си се гушкаме и ни кажува колку прекрасни ќерќи има.:pipi::smir:
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
515
Поени од реакции
22
Гледам има неколку постови напишано за моето мислење во врска со „мојот татко“ . Можам да ви кажам оти тоа не е само „ истурање бес макар на еден пост тука“. Незнам дали ќе ме разберете, но тој има направено нешто со што крајно ме повредил и никогаш нема да му простам и така. Едвај чекав да наполнам 18-ка ( поточно на 19 (сега скоро) се преселив ) и да се преселам од „дома“ иако и кога бев дома не зборевме, а и сега честопати одам „дома“ само поради мама тоа е тоа. Можеби премногу ви кажав ама ајде нека е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom