Вашиот татко!

Член од
29 октомври 2008
Мислења
596
Поени од реакции
13
veke ne e kako sto bevme tatko i sin,sega e smeneto pobajagi.se pred nekolku godini bese sve ok ali denes retko koga zborime ednostavno premnogu stranja se iznadesija i sega sme na nekoja komunikacija koja se sostoi od zborovite 'da i ne'.
 
Член од
26 јануари 2008
Мислења
104
Поени од реакции
3
:music4:
tato e najdobar tatko,
a jas sum tatino zlato,
nemoze mene za nisto
da mi se naluti tato
:aplauz:
 
Член од
11 октомври 2008
Мислења
114
Поени од реакции
1
Taticko e srcko i neznam i nesakam voopsto da razmisluvam sto bi pravela bez nego.Se gordeam so nego pa duri i nekolku pati se imam "fateno " sebesi kako se falam so nego.Si go sakam najmnogu i priznavam jas sum si tatina maza
 

The_Freelancer

Хиперактивен интелект
Член од
7 октомври 2008
Мислења
438
Поени од реакции
16
Koa bev mal mnogu po bliski bevme, sekojpat mi praese site kejfovi, sekade me nosese a kako rastev nekako se oddalecivme, potesko se povrzuvase so mene vo podocneznite godini, nekako kako da ne mu bese jasno deka ke porasnam i ke se promenam i tie mali ekskurzii ke zavrsat. Probuvajki da drzi tempo bese prilicno otsuten od golem del od moite teen godini i iako nekogas znaeme da si se razvikame za nisto, i iako jas so nikoj ne sum razgovaral na ovie temi, znam oti za mene toj e najdobriot tatko koj jas najmnogu go sakam i znam deka i toj me obozava iako cesto ne znael kako otvoreno da go pokaze toa. denes mu e rodenden :D SREKJEN RODENDEN TATOOOOO!!!!
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
365 најтешки денови во мојот живот:nesum:
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
..можда некад ќе успеам да го запознаам...
 
С

Сатори

Гостин
Најсилната и најбитната личност во мојот живот.
Практично се што сум и сите предности и привилегии што ги имам во животот се по негова заслуга, на млади години ме научи на амбициозност, внимание и борба.Ми пружи и сеуште ми пружа најмногу љубов и заштита на светот.
Татко ми бил и ќе остане, совршениот родител за мене!
 

Бушавка

Differentiated by Style
Член од
4 јули 2008
Мислења
746
Поени од реакции
61
Го сакам, не го менувам за ништо....
Многу му се лутам за многу ситници......
Постигнал многу, има што да се научи од него
99% од времето е во право, а оној 1% кога не е во право, знае дека не е во право ама не признава дека јас сум во право
Ретко зборува, ама коа ќе каже...тоа е тоа
Понекогаш малку се труди околу некои работи каде би можел многу да постигне со уште малце труд
Знам дека се би дал за мене
Татко ми е дел од мене
 
Член од
28 септември 2008
Мислења
111
Поени од реакции
0
Aa најдобар татко иам ... Особа шо ја сакам највише у свет ....па после сите други ... Најмногу го поштуем ... Мајка ми може све да ми нареди ама дур не ми каже татко ми дека најдобро е така ... не ја слушам мајка ми ... Со него за се разговарам , совети ми дава , нема везе дали љубовни , дали за другарки ... за било шо си збориме ... и двајцата го слушаме Juice , 187 ... Ги знае сите мои другарки ... Едноставно Најдобар Другар ми е ... Само шо не работи тука ... У Афганистан е и го глеам на секои 4 месеци ... а и коа е тука е само по 15 дена... Ми Фали Најмногууу ....

Те Сакааам Татоооо:):)
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
па татко ми е добар човек иако знае по неогаш да се иснервира и да ми вика за некои мои постапки(добро тоа нормално е да ме научи на чоештилук да не бидам ајван) со него разговарам за скоро секој проблем и финансиски ме поддржува(секако ако имам добра причина зошто ми треба нештото шо сакам да го купам) со него зе зезаме и едноставно си го правиме кеифот и со тоа некогаш знаеме да ја налутиме мајка ми и тоа многу(на пример: имавме еден чамец и го продадовме(мајка ми се израдва демек нешто пари сме собрале(ко демек нема ама таква е мајка ми) а другиот ден во оглас најдовме друг и се знае поручекта заминавме по чамец и се знае не си дојдовме дома со к*р враце ами со чамец) и тоа што да кажам за мојот татко што и да кажувам не може да се осети она вистинското се на се добар човек е татко ми.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Ај и ја да пишам =)

Татко ми е мн. интересна персона .... Некогаш е најдобар другар ... али некогаш е право гомно ....
Знае да ме накурчи да ми дое да го счукам али па и знае да ме насмее до солзи ...

Се на се ... го поштувам таков каков што е =/
 

Dr.Zizou

Extra-Maximum
Член од
27 октомври 2008
Мислења
60
Поени од реакции
2
Имам многу голема среќа затоа што господ ми дал таков татко.Едноставно неможам да посакам подобар татко од мојот.Сум имал и имам поддршка во се што ке почнам ,во се што ке замислам,во се што ке побарам.Неговите совети ми помогнаа да се изградам во личност каква што сум сега.
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
415
Поени од реакции
11
ми купува книги...
големи, дебели, тешки книги...
за роденден, именден, нова година, крај на училишна година, почеток на училишна година... сака да ја сакам науката
 

Kajgana Shop

На врв Bottom