Бугарски пасош - Да или не?

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 мај 2014
Мислења
55
Поени од реакции
67
mene ne mi e izlezeno brojceto no kaj i da e vo slednive protokoli treba da izleze 3000/2013 sum imam krstenica od tatkomi od egzarhija,dali ke zsvrsam rab so toa i ako zavrsam kolku ke cekam od prilika do zemanje na drzavjanstvoto.ako znae nekoj neka pise .fala
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.115
Поени од реакции
37.117
Добро бре луѓе што толку исплашени дали ќе земете пасош? Ало бре со бугари си имате работа , најкоруптивната нација на светот. Со моќта на еврото ќе средите се ако ви е толку битно да земете пасош , јас веќе си најдов дедо за 200 евра , сеа уште 200 и ќе ми се потпише дека сум му внук. :pos:
 
Член од
13 февруари 2008
Мислења
211
Поени од реакции
185
Добро бре луѓе што толку исплашени дали ќе земете пасош? Ало бре со бугари си имате работа , најкоруптивната нација на светот. Со моќта на еврото ќе средите се ако ви е толку битно да земете пасош , јас веќе си најдов дедо за 200 евра , сеа уште 200 и ќе ми се потпише дека сум му внук. :pos:
Браво, дај му уште два пати по 200... и после и без дедо и без пари.... ;)
 
Последно уредено:
Член од
12 мај 2014
Мислења
89
Поени од реакции
81
Ме интересира дали некој има некаква информација или претпоставка како би се одвивала работата понатаму во случај да се изгласа недоверба на владата и се закажат предвремени избори. Дали во меѓувреме ќе продоложи работата како до сега или целосно ќе застане и ќе се чека нова влада?
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.175
Поени од реакции
1.041
Имам тројца пријатели кои чекаа бројчиња од 2012 и на сите и излезе државјанството ... Од тројцата само едниот однесе документ , другите двајца така поминаа, не дека имаат некој од фамилија со бг пасош или слично ....
 
Член од
13 февруари 2008
Мислења
211
Поени од реакции
185
Ме интересира дали некој има некаква информација или претпоставка како би се одвивала работата понатаму во случај да се изгласа недоверба на владата и се закажат предвремени избори. Дали во меѓувреме ќе продоложи работата како до сега или целосно ќе застане и ќе се чека нова влада?
Ќе се формира службена влада.. и тие нема да издаваат државјанства.. или може али со помал број. Иначе тешко дека ке се изгласа недоверба утре....
 
Член од
25 март 2014
Мислења
202
Поени од реакции
198
Прашањето не е Бугарски-пасош-Да или не.
Прашањето е кога??!
 
Член од
28 мај 2014
Мислења
55
Поени од реакции
67
mene ne mi e izlezeno brojceto no kaj i da e vo slednive protokoli treba da izleze 3000/2013 sum imam krstenica od tatkomi od egzarhija,dali ke zsvrsam rab so toa i ako zavrsam kolku ke cekam od prilika do zemanje na drzavjanstvoto.ako znae nekoj neka pise .fala
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Не знам колку мислења избришав. Сите бевте оф топик. Не доделив казнени пошто убаво сум расположена денес. :pipi:

Но, доколку продолжите со офтопиците сите има да јадете казнени, а темава ќе биде затворена на неодредено време.

Последно предупредување!

А ти @iphone престани да провоцираш. Сфативме веќе сите што е твојот став по ова прашање и пошто немаш намера да земаш бугарски пасош, да не те видам веќе во темава. Отвори си тема за Швајцарија и таму пишувај си колку ви е најубаво таму.

Ви благодарам на вниманието! :pipi:
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.012
Поени од реакции
867
Не знам колку мислења избришав. Сите бевте оф топик. Не доделив казнени пошто убаво сум расположена денес. :pipi:

Но, доколку продолжите со офтопиците сите има да јадете казнени, а темава ќе биде затворена на неодредено време.

Последно предупредување!

А ти @iphone престани да провоцираш. Сфативме веќе сите што е твојот став по ова прашање и пошто немаш намера да земаш бугарски пасош, да не те видам веќе во темава. Отвори си тема за Швајцарија и таму пишувај си колку ви е најубаво таму.

Ви благодарам на вниманието! :pipi:
Aj,ke bide nekoj den mirno na temava:)
 

раднаскела

Wubba lubba dub duuuub
Член од
7 февруари 2011
Мислења
1.678
Поени од реакции
1.990
Здраво,
Имам едно прашање поврзано со вадење на бугарски пасош.
Значи планирам да се запишам на факултет наесен во Бугарија. Потоа таму ќе извадам привремена па потоа и перманентна лична карта. Дали со добивање на неа би имал проблеми да извадам бугарски пасош со оглед на тоа што станаа построги во однос на тоа т.е. многу тешко е да се извади пасош.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom