Бугарски пасош - Да или не?

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
15 ноември 2011
Мислења
1.427
Поени од реакции
751
Гугл ли да го прашам дали поминал:pos:, темава е за бугарски пасош и прашувам луѓе кои поминале со одреден документ, дали некои поминале и со ваков. Ти ако имаш нешто паметно, кажи, некој веројатно си има мака штом прашува во оваа тема.
 
Член од
3 јуни 2013
Мислења
1.944
Поени од реакции
1.192
Гугл ли да го прашам дали поминал:pos:, темава е за бугарски пасош и прашувам луѓе кои поминале со одреден документ, дали некои поминале и со ваков. Ти ако имаш нешто паметно, кажи, некој веројатно си има мака штом прашува во оваа тема.
Батали го,не му реплицирај,нели гледаш дека е провокатор и умоболен,сака и оваа тема да биде затворена.Едноставно,стави го на игнор,самиот не може да дебатира ако никој не му одговара на глупостите.Еве јас поминав со документите од брат ми,кои има неколку години пред мене бугарско државјанство.Одобрено ми е и сега чекам потпис од претседателот.Одморите завршија и во тек на овој месец ќе одам лично да го земам државјaнството во Софија.Ви посакувам на сите успех,правете го тоа што сте во можност.Дали преку баба или дедо не е битно,туку само искористете го моментот.Важно е да се обидете отколку после да се каете,дека сте можеле а не сте го направиле.
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom