Бразил - Чиле | 28.06.2014 | 18:00 | Стадион Минеирао

Која репрезентација ќе продолжи понатаму?


  • Вкупно гласачи
    107
  • Гласањето е завршено на .
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.682
како да не бе,па Бразил во групната фаза ништо не покажа,еве и денеска мака мачеа,Цезар и пречката ги спасија,статуи во Рио да им направат по итна постапка.Со големина на Исусовата.
Епа тоа викам и ја де, не покажуваат шампионска игра сеа за сеа, ама Германија? Не брат, и они се слаби, тоа ми беше муабетот. Франција највеќе покажа до сега според мене.
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.761
Поени од реакции
20.473
Милер и Геце одбранава на Бразил би ја направиле пуздер.
 
Член од
14 декември 2013
Мислења
4.157
Поени од реакции
10.994
Neymar,Fred,Hulk in a nutshell :D
 
Последно уредено:

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Епа тоа викам и ја де, не покажуваат шампионска игра сеа за сеа, ама Германија? Не брат, и они се слаби, тоа ми беше муабетот. Франција највеќе покажа до сега според мене.
швабите барем ја раскантаа Португалија на Роналдо,Бразил го расканта и така раскантаниот Камерун.
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Не би рекол дека Бразил не заслужија да победат, али мора да се признае дека имаа малце среќа.
Очекував повеќе од Бразил а не беа ич ветувачки.
Лошо им се пишува понатаму.
Чиле играа многу јако, имаа закани на ниво што Бразил не успеа да ги постигне но сепак Бразил беше повеќе клач на пеналите благодарение на ѕверот Цезар и тоа е тоа.
Исто така мило ми е што немаше намерно некоректно судење што иде во полза на Бразил.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Реално за да биди некој шампион треба да биди пред се цвсрт во одбраната и да бидат стабилни назад..што значи тука веднаш одпаѓа Аргентина кои се премека екипа и смешни играчи назад каде се кој од кој покиксери..Бразил се нешто поцврсти назад но Марсело и Алвеш летаат по сите страни и со такви бекој ќе примат голој...Германија со Ховедес и Боатенг по страничните позиции се:facepalm: ама ги надополнуваат квалитетните играчи на средина...

Франција досега не примила гол и се покажа најдобро дефанзивно(2-та гола против Швајцарија не ни ги рачунам бидејќи беа на 5-0 резултат каде Франција се глупираја)
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.682
швабите барем ја раскантаа Португалија на Роналдо,Бразил го расканта и така раскантаниот Камерун.
Ја раскантаа со непостоечки црвен за Пепе. Реков тогаш после мечот еве и сега ќе кажам, тој меч уопште не е репер за тоа колку е јака Германија...
 
Член од
16 јануари 2014
Мислења
2.342
Поени од реакции
1.619
Се спасија бразилците, со ваква игра четврт-финале ќе им биде најмногу на првенството.
Толку ли немаат по асални напаѓачи Бразил па што смета на овие телињата Жо и Фред..
Жално за Чиле, заслужија да прогураат подалеку на ова првенство.
 
R

red.devil

Гостин
Нема гајле, таму ќе помагаат судиите :rolleyes:

едит: заборавив И..... и таму ќе помагаат судиите. :rolleyes:
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.970
Поени од реакции
35.620
Па не ти, други некои почнаа да умараат. И така реков затоа што Германија ама баш ништо повеќе не покажа од Бразил, дури и послабо игра. И не разбирам од кај ви е таа желба толку да се хејта према одредени репрезентации. Пред некој ден за Аргентина, сеа за Бразил, за Италија да не правам муабет. Мислам олабавете се и уживајте во фудбалот.
:pos::pos::pos::pos::pos:

Да се сретнат Бразил и Германија пердуви ќе летат од циганите на сите страни. Моментално фаворит број 1 и 2 се Холандија и Германија за трофејот. Бразил е далеку зад нив , и само среќата го донесе до 1/4 финале , ништо друго.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576



ах ах уште ми е криво што си отиде од кај нас
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.187
Поени од реакции
14.460
Брат ќе видиме, ќе покажи времето кој колку е силен..џабе пишиме овде..едноставно дај боже Бразил да си испадни од Колумбија или пак ако ја помини ете нека се види колку е силен против Германија или Франција евентуално..

Иначе нешто заборавате,,Бразил сега играше 2 пати по 15 минути плус и сега сите играчи и тоа како се истрошени и исцрпени со тоа што ќе се покажи во второто полувреме против Колумбија во 1/4 финалето
Да бе утре игра Бразил па да се осети скоро цела недела пауза имаат, немаат гајле.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.682
:pos::pos::pos::pos::pos:

Да се сретнат Бразил и Германија пердуви ќе летат од циганите на сите страни. Моментално фаворит број 1 и 2 се Холандија и Германија за трофејот. Бразил е далеку зад нив , и само среќата го донесе до 1/4 финале , ништо друго.
Сакаш кладба у нешто доколку се сретнат Германија и Бразил дека Бразил тепа?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom