Бразил - Чиле | 28.06.2014 | 18:00 | Стадион Минеирао

Која репрезентација ќе продолжи понатаму?


  • Вкупно гласачи
    107
  • Гласањето е завршено на .

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.944
Поени од реакции
25.213
Ќе видиме, јас убаво го прашав дали сака кладба он нешто друго ми објаснува. Најнормална кладба мислев, аватар нешо ау... Ја стварно не знам кај гледате вие убава и доминантна игра од страна на Германците, уште па Германија ќе ги издоминирала Бразил, аха ок. Со тие лажните деветки ќе ги издоминираат, нема проблем. (y)

И искрено не разбирам како тоа судиите го буткале Бразил, Веб прееска одлично судеше, скоро без ниедна грешка да направи. За голот на Хулк стварно не знам дали беше регуларен зашо видов само една снимка и тоа и таа не успеав да ја забележам убаво... Едино тука ако погрешил Веб, другото се беше океј. И не се слагам дека Чиле го надиграл Бразил, врска си нема ова. Чиле до голот половина не пројде, а голот и самите видовте како го дадоа, по катастрофална грешка на Хулк на половината на Бразил. Подоцна од контри имаа неколку шанси Чиле од кои две беа апла изгледни, онаа од пет метри што шутна не знам кој беше и онаа на Пинила. Бразил исто имаше неколку одлични шанси али голманот на Чиле одлично одбрани. Подоцна од 70 минута натака Чиле физички паднаа ептен ниско и како едвај да чекаа да дојдат пеналите. И Бразилците не беа поарни на физички план иако мислам дека беа за нијанса поспремни. Мечот у глобала не беше убав за гледање, ама бар видовме два гола и имаше интересна пенал завршница.

Хулк дефинитивно е најсебичниот играч на светот, значи посебичен не постои и нема да постои. Исто така и премногу е глуп, впрочем кој човек што иде све на сила не е глуп. Нејмар (y)
Ако веќе сакаш толку кладба еве со мене :sneaky: или страв ти е со мене? Важи, само нормално доколку се сретнат во полуфиналето зашто најголема пречка за Германија гледам во Франција во четвртфиналето.

Инаку чист гол беше ова на Хулк, не требаше да биде поништен, но тешко беше да се забележи од страна на судија така да не би го обвинувал Веб. После повеќе повторени снимки се забележа дека немаше рака. Инаку голот Бразилците го примија поради грешка на Хулк кој сакаше да врати на Марсело, но лошо го направи тоа, Варгас ја зеде топката и асистираше на Санчез.

Многу слабо на ова СП игра и Оскар, покрај слаб напаѓач го имаат и Оскар кој не е во форма нешто затоа и тешко им оди на Бразилците. Не може се сам Нејмар да направи.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Ќе го буткаат Бразил вака на сила до титула :свиркам:
Ти бе за нашите си или не? :)
Бразил го избуткаа првата утакмица, наваму еден Господ знае како се избутка.
Ама против Колумбија ќе им треба 4 пати подобра игра од оваа денес за да ја поминат.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.588
Поени од реакции
10.227
Запата-Јепес ако изиграт на ниво, минимални се шансите на Бразил
 
R

red.devil

Гостин
Ти бе за нашите си или не? :)
Бразил го избуткаа првата утакмица, наваму еден Господ знае како се избутка.
Ама против Колумбија ќе им треба 4 пати подобра игра од оваа денес за да ја поминат.
:)
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.035
Поени од реакции
106.829
Ако веќе сакаш толку кладба еве со мене :sneaky: или страв ти е со мене? Важи, само нормално доколку се сретнат во полуфиналето зашто најголема пречка за Германија гледам во Франција во четвртфиналето.

Инаку чист гол беше ова на Хулк, не требаше да биде поништен, но тешко беше да се забележи од страна на судија така да не би го обвинувал Веб. После повеќе повторени снимки се забележа дека немаше рака. Инаку голот Бразилците го примија поради грешка на Хулк кој сакаше да врати на Марсело, но лошо го направи тоа, Варгас ја зеде топката и асистираше на Санчез.

Многу слабо на ова СП игра и Оскар, покрај слаб напаѓач го имаат и Оскар кој не е во форма нешто затоа и тешко им оди на Бразилците. Не може се сам Нејмар да направи.
Па нормално, стандард у аватар се кладбите. Може, прифаќам, у недела дена аватар по твој избор доколку се сретнат Бразил и Германија и доколку победи Германија. Истото е и ако победи Бразил само во моја полза. :D

Инаку убаво си забележал за Оскар, баш со другариве што гледав го зборевме, тотално е вон форма на светсково, не знае каде тера. Јас исто мислам дека главниот проблем на Бразил е течноста во играта, односно тоа што десната страна не им работи како што им работеше на Конфедерациите. Тогаш играа Маикон и Алвеш по таа десна страна, Маикон како десен бек, а Алвеш малку понапред т.е. во средината и знаеме сите што им се случуваше на противниците по таа страна, мелени беа. Сега не го игра Маикон, не знам зошто најискрено, солиден беше во Рома сезонава, али тоа само Сколари си го знае. Исто проблем им се Фред и Жо, камења неизделкани, од Жо вреди само таа саламандерската фаца, за на излог у зоолошка, а од Фред само бркот за снимање турска серија, по можост Сулејман Величествениот. Луис Фабијано беше друга приказна, играчиште!
Лошо е за Нејмар пошо нема со кого да соработува, ќе создаде човекот ситуација али нема на кого да подаде, Фред и Жо стварно како да се фатени во тоа ноџиштата.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.035
Поени од реакции
106.829
Забораив за Цезар да спомнам, каква људина човече :cuc::cuc: Секогаш, буквално секогаш го оставал срцето на терен и давал 110% од своите можности. Емотивно поврзан со секој тим каде што настапувал, а особено со мојов Интер. Засекогаш ќе остане врежано у моето срце она палење против Барселона на Меаца, во 1/2 финалето од ЛШ 2010 година, како само се мотивираше после одбраните на неколку тешки топки... Цар царосан, Гранде Жулионе!!!!
 
R

red.devil

Гостин
Овој лево ја потроши Милене а овој десно ги ожени остатоците од неа:pos:
Милене не му беше жена/девојка на Роналдо. Кога Кларенс Сидорф имаше афера со неа додека играше во Интер или имам помешано нешто?
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.199
Поени од реакции
7.985
Милене не му беше жена/девојка на Роналдо. Кога Кларенс Сидорф имаше афера со неа додека играше во Интер или имам помешано нешто?
Немаш помешано, јас сум грешка. На Сузана Вернер мислев а Милене Домингеш е после неа(y)
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Чиле второ полувреме и продолжетоци изгуби сила одвај играше и влечеше за пенали. Така да што бараа тоа и добија. Дури на крајот и мило ми беше што победи Бразил.

Овој Цезар каков е :drk:
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.757
Поени од реакции
20.464
Claudio Bravo Muñoz @C1audioBravo · 10h
Gracias Chile


It has only been a few minutes since the match against Brazil, and our participation in the World Cup, ended. The sensations and emotions running through me are many, dominated by sadness because we wanted the win, we were so close. But I also feel something tremendous, that gives me goosebumps. I feel pride for our team and our uniform. I have faith that we fought, I have faith that we worked hard and with our very souls I guarantee you that we have left everything out there to give Chile a unique World Cup. The intimacy of this team is something I need to remark upon, it’s a team of sacrifice, of hard work and professionalism. This group is humble but has conviction, it knows that everything is possible, that there are no limits and you have to leave everything on the pitch. Today during the game against Brazil we demonstrated something that applies to all of us. We are a group of Chileans that can do everything, we need to be convinced that we can, that we play free from worry with a clear idea, a lot of work and above all, with humility and sacrifice. We are proud of our team. Nobody stopped running, everyone helped their comrade, and we all felt your support. I invite all Chileans to keep on fighting, to work hard, and to do things with conviction, and success will come, because nobody can take from me the idea that with hard work and pride as Chileans, no World Cup will ever be too big for us.

  • Claudio Bravo
Капитениште :cuc:
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.658
Најјаки ми беа голманите, отсекогаш ми биле најомилени играчи, ама вчера најдобар момент беше оној кога Цезар и Браво заедно одеа накај голот, преубава слика.
Најтешко им е нив, играч да згреши има други 10 души да го поправат, ама голман ако згреши толку е, секоја чест за двајцата. (y)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom