Бразил - Чиле | 28.06.2014 | 18:00 | Стадион Минеирао

Која репрезентација ќе продолжи понатаму?


  • Вкупно гласачи
    107
  • Гласањето е завршено на .

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Ако Германија успее да го освои светското тогаш Лев треба да го прогласат за најдобар тренер во историјата на фудбалот..бидејќи игра со двајца дефанзивни и максимално офанзивно лимитирани бекој каде не прават вишок и цела работа во нападот ја вршат Озил,Крос,Милер и Геце..
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
^ Ото Рехагел треба да е најдобар тренер на сите времиња зашо со Грција освои ЕП 2004?
Jok..ова со Лев така го кажав на мајтап односно саркастично бидејќи тука се менува мислење според најновите резултати а никогаш не му се одава признание на играчите..

за мене најдобри тренери се Ван Гал и Феликс Магат..едноставно кај нив двата нема лабаво, ако не трчаш ако сакаш Меси биди ќе си седиш на клупа и то е то
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.163
Поени од реакции
107.618
Jok..ова со Лев така го кажав на мајтап односно саркастично бидејќи тука се менува мислење според најновите резултати а никогаш не му се одава признание на играчите..

за мене најдобри тренери се Ван Гал и Феликс Магат..едноставно кај нив двата нема лабаво, ако не трчаш ако сакаш Меси биди ќе си седиш на клупа и то е то
Ван Гал со тефтерот поголем од неговата глава и со тоа што им ги покажува мудата на фудбалерите? :ROFLMAO:
 
R

red.devil

Гостин
Jok..ова со Лев така го кажав на мајтап односно саркастично бидејќи тука се менува мислење според најновите резултати а никогаш не му се одава признание на играчите..

за мене најдобри тренери се Ван Гал и Феликс Магат..едноставно кај нив двата нема лабаво, ако не трчаш ако сакаш Меси биди ќе си седиш на клупа и то е то
Како ќе им оддадиш признание на играчиве на Јунајтед кога со САФ беа први а со Мојс 7-ми?!
И од двата пасуси можам да заклучам дека го менуваш мислењето спрема најновите резултати :icon_lol:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.163
Поени од реакции
107.618
Mора да се пофали Сколари каков револуционер е. Само тој игра со тактика 4-5-(-1) :cuc:
Минус пред заграда прави плус доколку бројот во заградата е негативен. :P
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Како ќе им оддадиш признание на играчиве на Јунајтед кога со САФ беа први а со Мојс 7-ми?!
И од двата пасуси можам да заклучам дека го менуваш мислењето спрема најновите резултати :icon_lol:
Кои најнови резултати?..Феликс Магат знајш шо напрај со Фулам?..испадна и имаше негативен скор, Феликс Магат е избркан од секаде кај шо работеше па тоа не го променува мојот став дека е еден од најдобрите тренери
 
R

red.devil

Гостин
Кои најнови резултати?..Феликс Магат знајш шо напрај со Фулам?..испадна и имаше негативен скор, Феликс Магат е избркан од секаде кај шо работеше па тоа не го променува мојот став дека е еден од најдобрите тренери
Не ми беше тоа поентата. Туку дека има и други тренери кои што се заборавени а постигнале многу повеќе во минатото.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Дешамп>Ван Гал

не си сериозен.

Ван Гал многу пати има покажано дека е врвно тренериште,почнувајќи од Ајакс па се до Баерн.Еве со Холандија ако освои светско ќе му биде врвот во кариерата.

Дешамп тек почнува со занаетот.
 
Член од
5 мај 2013
Мислења
1.239
Поени од реакции
1.440
не си сериозен.

Ван Гал многу пати има покажано дека е врвно тренериште,почнувајќи од Ајакс па се до Баерн.Еве со Холандија ако освои светско ќе му биде врвот во кариерата.

Дешамп тек почнува со занаетот.
Грешка си. Со Јунајтед сезонава ќе освои ЛШ и тоа ќе му биде врвот во кариерата.

Уствари ЛЕ бе, јас па ЛШ... што се правам сосила будала.
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
До сега на турниров немало по не фер исход за една репрезентација...дури и поразот со не-пеналот на Брег Слонова не беше вака... да го наречам “болен“ за играчите.
Бразил не покажуваат игра и веќе 4ти меч се протуркуваат на ист начин... се надевам наскоро ќе спласнат и тоа уште во следната рунда
 

_predator_

Студент\Џаболебар
Член од
17 декември 2012
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.461
Чиле се држеше ремноправно до самиот крај, штета шо невлезе бомбата на Пинила, а и тој црепот пак го заеба пеналот.
Пеналите се коцка, среќа, ама ете , неможе да се каже дека Бразилците несаслужено поминаа понатаму.
Интересно ќе биде со Колумбија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom