Босна и Херцеговина се распаѓа... 2 дел.

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Абе цинцарите се интересни, особено ако е од оние кои носат албански гени...

Иначе ние, ќе делиме шопска... Секако... Нема комшии за луѓе како нас...

Форумот ако не го сфатиш како roleplay, иди убиј се... Секако ние понапредните форумџии знаеме во секој случај...
 

nako

No1
Член од
22 јануари 2006
Мислења
918
Поени од реакции
35
Дечко темава не е за албанците и вашиот комплекс со нив.
Јас само искоментирав на видеото што го имаш пуштено - бетер од Грците и Бугарите
Тоа што играте апологети на србите ја немам што да коментирам за тоа, но темава ти е нешто како за Србските апетити за сепаратизам низ Балканиве, онаму каде што и твојата матична држава е можда дел од тој проблем.
Темата можеш да ја крстиш и како "остаток од политиката на Милошевиќ" која србија ја уназади 100 години, изгуби територија изгуби све...
Ебиги албанците и Гостивар и Струга и сите глупости, не се фурајте мајката, реферат да напише човек против Македонците, буква нема да напишете,
Ти така мислиш...
А КУЦНЕ НЕКОЈ ПРОТИВ СРБИТЕ, очи ќе ти истераат, што народ ќе бевте што бакрач.
Ако е невистина во очи ќе ти кажам дека не е така
Уживај, не се збори за Албанците и нивното суштествување во македонија, а црквите во Косово од време на ЈУСТИНИЈАН забораил Шешељ да ги рушит.:kesa:
Па затоа Албанците ете демек му помагаат на Шешељ и Српскиот народ па они ги рушат, да не се мачат Србите, што да ти кажам братство единство.
 

ACHQ

hawk
Член од
18 јули 2009
Мислења
702
Поени од реакции
73
Сега гледам зашто Грците и Србите се толку блиски. Иста глава имаат :):):)
Ако некој има иста глава со грците тоа се Албанците(албанци).
И двата народа распарчуваат држави само едните македонија и турција другите србија и македонија.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.059
Поени од реакции
80.934
Веќе не е возможно да се спречи поделбата на Босна. Доколку некој од ентитетите не сака заеднички живот, тоа не треба да му се натура со сила.
Меѓународната заедница (што и да подразбирате под тоа) би требало да има разбирање за оваа определеност на Србите или Хрватите.
После верификувањето на Косово и неговата независност, самоопределувањето стана поголема реалност и за Абхазија и Осетија. Зошто не и за Српска Краина или Херцеговина. Овој потег ќе го подржат околните земји и народи: Србија, Хрватска, па и Албанците од регионот сигурно не би применувале двојни стандарди и би ја сметале одлуката на Србите или било кои други за легитимна.
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.826
Поени од реакции
6.351
Веќе не е возможно да се спречи поделбата на Босна. Доколку некој од ентитетите не сака заеднички живот, тоа не треба да му се натура со сила.
Меѓународната заедница (што и да подразбирате под тоа) би требало да има разбирање за оваа определеност на Србите или Хрватите.
После верификувањето на Косово и неговата независност, самоопределувањето стана поголема реалност и за Абхазија и Осетија. Зошто не и за Српска Краина или Херцеговина. Овој потег ќе го подржат околните земји и народи: Србија, Хрватска, па и Албанците од регионот сигурно не би применувале двојни стандарди и би ја сметале одлуката на Србите или било кои други за легитимна.
Точно така,неможеш ти на сила некого да тераш да живее во некоја вештачка држава.И не е само еден ентитет кој не сака соживот,никој не го сака таму.Никој со никого не се трпи и не сакаа да чуе за другиот.Незнам само како овие европејциве ја гледаат БиХ како функционална држава.
 
S

smart ass

Гостин
Јо бе шпирт, ми само ги палемо манастирите и црквите градени од вас, т.е. Србите, инаку нашите манастири изградени од нас си ги чуваме и си се наши.

Можда си глупчо а тоа е твој проблем, но манастирите кои носат фрески со кечиња датираат од времето на Јустинијан, значи неколку векови пред да се окучат србите на балканов. Олабајте малку, не ги знаете работите, Шешељ може да праи колку сака клипови и филмови, ама прво треба да ги руши манастирите и црквите кои ги градел Јустинијан, значи албанците биле христијани уште кога србите се јаделе меѓу себе, човек версус човек(канибалистички).

Некое прашање?
imam, prasanje ako ste bile hristijani togas trebalo da imate malce pocit kon hramovite,na kosovo se unisteni okolu 200 manastiri megi koi nekoi postari od 5veka e toa ne e nacin za baranje prava:toe:
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
imam, prasanje ako ste bile hristijani togas trebalo da imate malce pocit kon hramovite,na kosovo se unisteni okolu 200 manastiri megi koi nekoi postari od 5veka e toa ne e nacin za baranje prava:toe:
Жити мене кај ги најде 200? Цело Косово ВКУПНО дали има 200...
 
S

smart ass

Гостин
dokumentirano evidentirano....ama vo edno sum siguren ne se albancite tuku mujahedinite


[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]after the end of the war when more than 100 churches and monasteries were destroyed or desecrated. Among them are the monasteries of St. Cosmas and Damian in Zociste, the Holy Trinity Monastery in Musutiste the Binac monastery and the monastery of St. Mark. The monks and nuns from these monasteries had to leave and at the moment are in other monasteries of the Diocese. Two monks of our Diocese: hieromonk Stefan and monk Hariton were brutally murdered by Albanian extremists despite the presence of the NATO led peacekeepers.

a ova e mapa na unisteni crkvi


[/FONT]

[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Historians assume that the number of Serb Orthodox churches and monasteries of all categories is around 1400 which is a remarkable number for a relatively small territory.[/FONT]
 

ACHQ

hawk
Член од
18 јули 2009
Мислења
702
Поени од реакции
73
Жити мене кај ги најде 200? Цело Косово ВКУПНО дали има 200...
во косово има во илјади не 200 или 300.
на сликата се преставени манастири а избројде ги и црквите и ке видите колку има.
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Прво не верувам во србски извори!

Второ сам сум ги градел сам ќе ги рушам.

Трето, зошто Македонците им ги палеа куќите во 2001 година во Битола, на МАКЕДОНЦИ МУСЛИМАНИ.

Четврто, зошто се уништени храмовите на ДОДОНА и на Зевс и на сите политеистички антички богови.

Поконструктивно ќе да е така а?
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
704
Поени од реакции
260
Кога веќе оди темава во тој правец,гледам се расправате кој бил србофил,кој едно,кој друго..сите се мразат меѓусебно на Балканот и тоа е очигледно,само има разлика како се мразат,еве ќе дадам пример,несакам никој да навредам ама вистина е:

Македонци-Срби:
а)Етнички:Меѓусебно се сакаат(не сум србоман ама очигледно е дека е така,доволно е да гледате по youtube,добро не секогаш..кога-како)
б)Политички:исто пакување како Грција и Бугарија

Македонци-Албанци
а)Етнички:Се мразат(секоја чест на исклучоците)
б)Политички:Се води некоја вештачка политика демек кон пријателски/добрососедски односи,без некои големи претензии од Македонска страна како и секогаш,ама со поголеми од Косовска/Албанска.



Македонци-Бугари
a)Етнички:Се мразат,ама има и фанови од двете страни,едните викаат дајте бугарски пасош,другиве викаат един народ сме,две држави.
б)Политички:Малцинство имале тука,малцинство имаме таму,погодете што е вистина...



Македонци-Грци

~)Too much information,cannot proceed.




Балканкан :pos:
 
Член од
8 ноември 2007
Мислења
574
Поени од реакции
296
Веќе не е возможно да се спречи поделбата на Босна. Доколку некој од ентитетите не сака заеднички живот, тоа не треба да му се натура со сила.
Меѓународната заедница (што и да подразбирате под тоа) би требало да има разбирање за оваа определеност на Србите или Хрватите.
После верификувањето на Косово и неговата независност, самоопределувањето стана поголема реалност и за Абхазија и Осетија. Зошто не и за Српска Краина или Херцеговина. Овој потег ќе го подржат околните земји и народи: Србија, Хрватска, па и Албанците од регионот сигурно не би применувале двојни стандарди и би ја сметале одлуката на Србите или било кои други за легитимна.
Исто како што и Санџак (бивша Рашка) ќе стане независна!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom