Босна и Херцеговина се распаѓа... 2 дел.

ACHQ

hawk
Член од
18 јули 2009
Мислења
702
Поени од реакции
73
Војо Шешељ го постави, ама никако да ми одговори :):) Чива продукција и по чива нарачка е направен тој документарецот, и ЗАШТО (најбитното) не е излезен на ниедна телевизија :P

Јас знам, ај ти да видам дали си толку памтен колку што си вицкаст да ми одговориш :P
Убаво си пишува дека го имало на чешка телевизија, не на српска.
незнам чива продукција е, ке ми кажеш?
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Убаво си пишува дека го имало на чешка телевизија, не на српска.
незнам чива продукција е, ке ми кажеш?
A-а, не реков дека го имало на Чешка телевизија. Чешка продукција, ДА. Ама банирана во Чешка :)

Тоа би ти било Македонија да банира македонски производ.

Кажи ми зашто :) Ајде, кога веќе толку си се фатил ко прост за стап за тој документарецот, тогаш знај нешто повеќе за него, и со факти, а не со празни куршуми :)
 

ACHQ

hawk
Член од
18 јули 2009
Мислења
702
Поени од реакции
73
Јо бе шпирт, ми само ги палемо манастирите и црквите градени од вас, т.е. Србите, инаку нашите манастири изградени од нас си ги чуваме и си се наши.

Можда си глупчо а тоа е твој проблем, но манастирите кои носат фрески со кечиња датираат од времето на Јустинијан, значи неколку векови пред да се окучат србите на балканов. Олабајте малку, не ги знаете работите, Шешељ може да праи колку сака клипови и филмови, ама прво треба да ги руши манастирите и црквите кои ги градел Јустинијан, значи албанците биле христијани уште кога србите се јаделе меѓу себе, човек версус човек(канибалистички).

Некое прашање?
Турците населувале илјадици илјадици муслимани од албанија само да стане косово муслиманско а потоа Албанците со по 10 деца го наполниле,се знае математиката на Албанците еден татко 10 сина еден дедо 100 уника.каде се србите?Илјадници се убиени и им се извадени органите илјадици се протерани. Ете зошто има Албанци а нема срби во косово, просто е како 1 + 1 но има и глупи луѓе што тоа неможат да го сватат.Ги палите српските манастири ги чувате вашите?Вистински христијанин не пали манастири без разлика дали се српски македонски или грчки. НА КОСОВО НИКОГАШ НЕМАЛО АЛБАНЦИ ХРИСТИЈАНИ!

A-а, не реков дека го имало на Чешка телевизија. Чешка продукција, ДА. Ама банирана во Чешка :)

Тоа би ти било Македонија да банира македонски производ.

Кажи ми зашто :) Ајде, кога веќе толку си се фатил ко прост за стап за тој документарецот, тогаш знај нешто повеќе за него, и со факти, а не со празни куршуми :)
не е важно на кого е продукцијата важно е дека таа е историјата.
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Турците населувале илјадици илјадици муслимани од албанија само да стане косово муслиманско а потоа Албанците со по 10 деца го наполниле,се знае математиката на Албанците еден татко 10 сина еден дедо 100 уника.каде се србите?Илјадници се убиени и им се извадени органите илјадици се протерани. Ете зошто има Албанци а нема срби во косово, просто е како 1 + 1 но има и глупи луѓе што тоа неможат да го сватат.Ги палите српските манастири ги чувате вашите?Вистински христијанин не пали манастири без разлика дали се српски македонски или грчки. НА КОСОВО НИКОГАШ НЕМАЛО АЛБАНЦИ ХРИСТИЈАНИ!
Муабетов на чворов е, НЕ УМРИ МАГАРЕ ДО ЗЕЛЕНА ТРЕВА!

Остај тоа што не вади фраза и именка од уста Албанци ТА Албанци(лошо искуство), клевети, лаже и секако пусти желби(славјански).

Прво земи рушиги црквите кои ги градел ЈУСТИНИЈАН у 5 век, пред да дојдат Србите, потоа ќе дојдеш и ќе ни кажеш дека немало албанци со кечиња по цркви и по фрески пред да дојдат турците.

Не ми си на ниво, и јадов бан баш поради сурати како тебе, кои не се санкционираат како што треба а ме иритират будали, плитки, незнајци и пред се главата ќе ја акне од ѕид само да докаже нешто што му кажувал дедому(предавник) во форма на фабула и приказна пред спиење...

Пукни, тресни, умри, пцојсај, ти и сите (срби што мислат исто како тебе), прво рушетеги црквите кој ги градел Јустинијан а после излегувајте со вакви глупости. (секако сето овоа ако можете да го сторите) :vozbud:

Албанците се дојдени од Кавказ, а без Италијаните тешко дека ќе имаа држава :smir:
Ок, ако сакаш и од Урал. Од кај што сакаш од таму.

Ама и за тебе важи погоре пишаното.

Патем, ни Македонците, ни Грците, ни Бугарите, ни Сервите немаа да имаат држава ако не ги поддржеа некои силњаци западњаци, со сила се праите прости, какви и што сте, само ја соголувате вистината до коска, БРАВО, сакам такви.:tapp:
 

nako

No1
Член од
22 јануари 2006
Мислења
918
Поени од реакции
35
Важи бе...

http://www.liveleak.com/view?i=d7d_1207060110

Ај сега види ти кои се Црквите и какви се тие.
Боже им прости не знаат што прават - ти се вика видеото, највероватно инспирирани од Грците и Бугарите.
Пошто и Македонциве тврдат дека арбанасите ги немало до 17 век во македонија, а ОРИНАЛНИТЕ турски тефтери ги евидентираат како нив, исто така и области, така и цркви, уште во 15 век, значи период од 14** година до 1499 година.
Како албанци сигурно не ги евиндетирале, си знаеш ти најдобро како ги запишувале а и колку биле во Скопје, Тетово, Гостивар, Струга, а тек Куманово...:smir:
 

nako

No1
Член од
22 јануари 2006
Мислења
918
Поени од реакции
35
Кога сме кај видеата еве истите тие кои биле на фреските ( демек Албанци ) што им прават на тие објекти http://www.liveleak.com/view?i=9fa_1181326879
Знаеш што единствено во животот што мраза е демагогијата.
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Боже им прости не знаат што прават - ти се вика видеото, највероватно инспирирани од Грците и Бугарите.

Како албанци сигурно не ги евиндетирале, си знаеш ти најдобро како ги запишувале а и колку биле во Скопје, Тетово, Гостивар, Струга, а тек Куманово...:smir:
Дечко темава не е за албанците и вашиот комплекс со нив. Тоа што играте апологети на србите ја немам што да коментирам за тоа, но темава ти е нешто како за Србските апетити за сепаратизам низ Балканиве, онаму каде што и твојата матична држава е можда дел од тој проблем.

Ебиги албанците и Гостивар и Струга и сите глупости, не се фурајте мајката, реферат да напише човек против Македонците, буква нема да напишете, А КУЦНЕ НЕКОЈ ПРОТИВ СРБИТЕ, очи ќе ти истераат, што народ ќе бевте што бакрач.

Уживај, не се збори за Албанците и нивното суштествување во македонија, а црквите во Косово од време на ЈУСТИНИЈАН забораил Шешељ да ги рушит.:kesa:
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Кога сме кај видеата еве истите тие кои биле на фреските ( демек Албанци ) што им прават на тие објекти http://www.liveleak.com/view?i=9fa_1181326879
Знаеш што единствено во животот што мраза е демагогијата.
И јас ја МРАЗА демагогијата, но мраза исто така коа некој ќе нема што да каже ќе почне со илузионира и да верува во некои феномени кои ги гледа и ги обожува самиот тој.

Една од тие фрески ја прикажува срмтта на св.Сава, значи таму присуствувале и Албанци, и момците се со бели кечиња, албанско традиционално капче.

Инаку што праиме со Босна ние сега?
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Абе нема што да делиме ние, кој не тантели нас..

Туку арно се најде форумот малку да се потушиме тука. Други ќе делат, а ние ќе се делиме на поинаков начин тука :)
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Ma kurof ke se deli, ke delime picajzli ako ebeme prljavi ropsii, drugo nema za delenje (osven lepce, sirence, rakiijka...) :toe::vozbud::vozbud::toe:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Pikaso, se javi ovoj cincarof!
Sea i bosanci ve napraj vas!

Ti velam jas, najbolje nie da si se sobereme, zdruzime i udri maaj, po site komsii i vnatresni i nadvoresni. Sto ne e nase, da im se majke najebeme.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom