Босна и Херцеговина се распаѓа... 2 дел.

Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Немојте вака, со интернет историја ќе докажуете дека Косово е Србско, оставете Википедија и Страмфорд форуми...
Нема потреба од интернет историја. Прошетај низ Косово погледај само колку цркви стојат и покрај тоа што пола ги запалија :smir:

BTW пописот е турски кои и така не биле наклоенети према србите па ти сега види
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Нема потреба од интернет историја. Прошетај низ Косово погледај само колку цркви стојат и покрај тоа што пола ги запалија :smir:

BTW пописот е турски кои и така не биле наклоенети према србите па ти сега види
Важи бе...

http://www.liveleak.com/view?i=d7d_1207060110

Ај сега види ти кои се Црквите и какви се тие.

Башка, ја знам дека турците правеле пописи и не сум против нив, но кој какви пописи и колку тие пописи не ги контаминира со нивна историско политичка манипулација... Пошто и Македонциве тврдат дека арбанасите ги немало до 17 век во македонија, а ОРИНАЛНИТЕ турски тефтери ги евидентираат како нив, исто така и области, така и цркви, уште во 15 век, значи период од 14** година до 1499 година.
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Според клипот излегува дека Косовскиот бој го воделе албанци само затоа што има православни и католички албанци? Јас попрво би се запрашал зошто истите тие православни / католички албанци не останале доследни на своите верски убедувања туку се преобразија во муслимани. Mожеби не си запознаен со фактот дека конфискуваните имоти на христијаните од Косово турците ги доделуваа на муслимани, воглавно доселеници од Албанија и Турци.Секој попис од тој период докажува дека населението убедливо било православно-српско. Твојата теорија дека тука спаѓаат и православните албанци паѓа во вода бидејќи посебно се третирани на пример православните бугари и албанци на таа територија.
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Според клипот излегува дека Косовскиот бој го воделе албанци
ДА! Неколку чети Хрвати, Босанци, Македонци, Грци, и секако Албанци и СРБИ-ПРЕДАВНИЦИ!

И за овоа можам многу многу силно и јасно да говорам со многу аргументи издржани тези итн, ама можда не е време, 3 саат по полноќ, и можда ми е преку кур од историјата, а темава има појасна основа, т.е. ПОЛИТИЧКА.
На крај иако србската црква, односно славјанската црква со славјанскиот јазик наметнувал од начин на јадење се до начин на серење, мислење, живеење, сонување, спиење, дупење на жената, не можело да наметне и тоа да арбанците се чуствуваат срби.

А ако србинот ги третирал албанците православни како срби православни, тоа е проблем на србинот и не мој(наш).
Земено Милош како вазал на Србскиот цар, носи некакво славјанско име што можда во тоа време било доделено од славјани, рецимо МИЛ, затоа што си бил мил на царот, но она ОШ, е албански суфикс, како пример bardhOSH, djalOSH, verdhOSH, malOSH итн...

Значи не ме засега ако некој православните албанци и ден денес ги истоветува со Македонци или Срби или Грци, а муслиманите со Турци... Тоа е нивни проблем...
 
N

n/a

Гостин
ДА! Неколку чети Хрвати, Босанци, Македонци, Грци, и секако Албанци и СРБИ-ПРЕДАВНИЦИ!

И за овоа можам многу многу силно и јасно да говорам со многу аргументи издржани тези итн, ама можда не е време, 3 саат по полноќ, и можда ми е преку кур од историјата, а темава има појасна основа, т.е. ПОЛИТИЧКА.
На крај иако србската црква, односно славјанската црква со славјанскиот јазик наметнувал од начин на јадење се до начин на серење, мислење, живеење, сонување, спиење, дупење на жената, не можело да наметне и тоа да арбанците се чуствуваат срби.

А ако србинот ги третирал албанците православни како срби православни, тоа е проблем на србинот и не мој(наш).
Земено Милош како вазал на Србскиот цар, носи некакво славјанско име што можда во тоа време било доделено од славјани, рецимо МИЛ, затоа што си бил мил на царот, но она ОШ, е албански суфикс, како пример bardhOSH, djalOSH, verdhOSH, malOSH итн...

Значи не ме засега ако некој православните албанци и ден денес ги истоветува со Македонци или Срби или Грци, а муслиманите со Турци... Тоа е нивни проблем...
Мора да ти признаам дека потписот кој што сам си си го ставил,
со право го носиш.

Оти здрав човек не може да излезе со вакво тврдење.
:tapp:
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Мора да ти признаам дека потписот кој што сам си си го ставил,
со право го носиш.

Оти здрав човек не може да излезе со вакво тврдење.
:tapp:
Извињаам се што чепкам по АНАЛИТЕ на твојата ти баштина, ама веќе ме предизвикале бро, ја тебе те сакам, а ти мене не волиш муабетот мој испаѓа сега.

НЕМАЛО СРБИ НА КОСОВСКО ПОЛЕ, имало предавници СРБИ!

На Косово живееле Албанци, со желба да се славјанизираат, црквите се градени во време на Јустинијан па се до време на св.Сава (убиецот, проблем на верата а не на човекот). Значи имало од сите, имало и Срби, а истите биле предавници. Истите се свртиле против Ѓорѓија Кастриот(да ви го напраам кеифот), истите користејќи на верата Кривоверна, ги направија арбанците срби со сила, за да си заштитат историја што ја немаат.

Извинете пријателе, ама Косово није ваше! Милош, није ваш! А многу ме радува и единствено нешто што ви го сакам е тоа што се КРСТИТЕ НА СВЕТЦИ АЛБАНЦИ. Пак тука ќе ја кривам религијата а не вас. No hard feelings, ама ак падне косовско поле, србите што историја ќе имаат?(И онака ја немаат)
 
N

n/a

Гостин
Извињаам се што чепкам по АНАЛИТЕ на твојата ти баштина, ама веќе ме предизвикале бро, ја тебе те сакам, а ти мене не волиш муабетот мој испаѓа сега.

НЕМАЛО СРБИ НА КОСОВСКО ПОЛЕ, имало предавници СРБИ!

На Косово живееле Албанци, со желба да се славјанизираат, црквите се градени во време на Јустинијан па се до време на св.Сава (убиецот, проблем на верата а не на човекот). Значи имало од сите, имало и Срби, а истите биле предавници. Истите се свртиле против Ѓорѓија Кастриот(да ви го напраам кеифот), истите користејќи на верата Кривоверна, ги направија арбанците срби со сила, за да си заштитат историја што ја немаат.

Извинете пријателе, ама Косово није ваше! Милош, није ваш! А многу ме радува и единствено нешто што ви го сакам е тоа што се КРСТИТЕ НА СВЕТЦИ АЛБАНЦИ. Пак тука ќе ја кривам религијата а не вас. No hard feelings, ама ак падне косовско поле, србите што историја ќе имаат?(И онака ја немаат)
Читајќи те... :)
прво што ми текнуе е тачно песнава.
Zabranjeno Pušenje (SA) - Balada o Gigi Bosniću
Немој да ме замараш со глупости,молим те.
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
А инаку, Србите како балкански злосторници, почнувајќи од време на свети Сава, кој по кој знае каква грешка станал Свети и светел, иако своевремено србите си имале страшно добри односи со албанците и нивна цел им била да ги славјанизираат, некаде успеале некаде не... Србите и Сава убиле 2 милиона монофизити(богомили) во областа Босна и Херцеговина, некои се снабдиле со божествен јазик, некои со народ на бог, некои со територија, некои со религиски хиротонии, се на се, србите некако уживат да делат, да земаат и да грабат, но тоа е проблем на сите балкански народи, особено на оние од јужен балкан кои не си ја средиле работата после Букурешт, па сега ќе рамнат хипотенузи.

Босна није србска, Хрватска није Србска, Црна Гора ИЧ, Косово уопште, Македонија најн. Што да им праиме, следечи пут коа Русија ќе доминира во светот и со светот ќе пробаме поинаку.
 
N

n/a

Гостин
А инаку, Србите ....
Знаеш и сам дека стануваш смешен,нели? :)
Одмори,нели ти кажав.
И фино лепо чуј си ја песнава и погледај го видеото.
Ќе ги најдеш сите што `немарно` сакаш да си ги присвоиш.
(а тоа да повторам... е така смешно.)
 

ACHQ

hawk
Член од
18 јули 2009
Мислења
702
Поени од реакции
73

Picasso на почетокот на клипот имаш карта на косово и манастири и види ти дали е било порано албанско. Гледај го целото видео и ке видиш дали на иконите позади стојат Албанци со кечиња. НЕ БИДИ ПРОСТ!!! Косово од секогаш било српско и си има документарен филм за тоа кој е забранет, мислам дека на една тема го стави Србо легенда.


Ова е вистинската слика за Албанците на косово.
Пикасо што ке кажеш сега србите си ги палат црквите?
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Косово од секогаш било српско и си има документарен филм за тоа кој е забранет, мислам дека на една тема го стави Србо легенда.
Војо Шешељ го постави, ама никако да ми одговори :):) Чива продукција и по чива нарачка е направен тој документарецот, и ЗАШТО (најбитното) не е излезен на ниедна телевизија :P

Јас знам, ај ти да видам дали си толку памтен колку што си вицкаст да ми одговориш :P
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Picasso на почетокот на клипот имаш карта на косово и манастири и види ти дали е било порано албанско. Гледај го целото видео и ке видиш дали на иконите позади стојат Албанци со кечиња. НЕ БИДИ ПРОСТ!!! Косово од секогаш било српско и си има документарен филм за тоа кој е забранет, мислам дека на една тема го стави Србо легенда.


Ова е вистинската слика за Албанците на косово.
Пикасо што ке кажеш сега србите си ги палат црквите?
Јо бе шпирт, ми само ги палемо манастирите и црквите градени од вас, т.е. Србите, инаку нашите манастири изградени од нас си ги чуваме и си се наши.

Можда си глупчо а тоа е твој проблем, но манастирите кои носат фрески со кечиња датираат од времето на Јустинијан, значи неколку векови пред да се окучат србите на балканов. Олабајте малку, не ги знаете работите, Шешељ може да праи колку сака клипови и филмови, ама прво треба да ги руши манастирите и црквите кои ги градел Јустинијан, значи албанците биле христијани уште кога србите се јаделе меѓу себе, човек версус човек(канибалистички).

Некое прашање?
 
S

smart ass

Гостин
mene me cudi zosto makedonskite albanci i nsrbi ne se trudat za vaa drzava tuku pak kosovo kosovo kosovo- na tanu e bondstil srpska uniforma barem 30 godini nema da ima:smir:
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.826
Поени од реакции
6.351
mene me cudi zosto makedonskite albanci i nsrbi ne se trudat za vaa drzava tuku pak kosovo kosovo kosovo- na tanu e bondstil srpska uniforma barem 30 godini nema da ima:smir:
Во право си нема да има српска унимформа дури и повеќе од тоа.
Иначе зашто да не се замараат за тоа?Ако искажуваат на форуми мислења за Косово незначи дека воопшто не се трудат и за Македонија.Сепак крв вода не бидува,еве ти да живееш во Америка,а еве нешто слично се случува во Македонија,зарем нема да се занимаваш со тоа?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom