Бокс

Член од
14 април 2012
Мислења
31.548
Поени од реакции
62.461
Ке заспијам, ебате Американсково време
 
Член од
10 јуни 2008
Мислења
470
Поени од реакции
852
Го иступија максимално беше најавено дека во 4:30 ќе почни ама изгледа пред 6 ч. не почнува.
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.677
Поени од реакции
4.793
На обични борби у уфц има одложуење по пола саат и кусур не па на ова кај шо милион луѓе неможат да гледаат а платиле,има многу проблеми со шоутајм и уфц,ние сме среќните шо за гага глеаме преку спортклуб.Полесно е на лото да добиеш него ок онлајн стрим да начекаш.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Абе кај може Ирецов во бокс, од авион се гледаше дека после 5та рунда е готов. Ај нека се бореа по мма правила, во втора рунда ќе паднеше црнецот.
Види ги на крај се избација ебате, си земаа милиони за ништо, едниов рипа низ ринг другиов го чека на кондиција и после со 4-5 удари го победува. Ги боли стојко.
 

New Age

Lean Back
Член од
22 ноември 2010
Мислења
264
Поени од реакции
235
Ok si bese Flojd zasluzi da pobedi ja duri imav i bet na nego, ali mislam ne mu trebase tolku podrska od sudijata, ocigledno izbran e po uslovite na Flojd. :)
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.681
Поени од реакции
38.867
Мора реванш Мек Грегор да побара, сигурен сум дека ќе победи наредниот пат.
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.677
Поени од реакции
4.793
Мора реванш Мек Грегор да побара, сигурен сум дека ќе победи наредниот пат.
Ги заболе за реванш ,се напунија милиони од хајп.Боље да продужи у мма и конечно да брани титули таму као сите шо прават,бокс и онака е досаден спорт.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Криво ми е шо станав у 5 ипол да глеам, не вредеше :D
 
Член од
26 јули 2017
Мислења
81
Поени од реакции
116
Што толку возбуда поради шоу бизнис. Се знае кој ќе победи, Флојд. Конор може колку сака да има добра рачна техника, Флојд е роден со ракавици. Footwork, ескиважи, дефанзива на високо ниво. Ме подсеќа на Василиј Ломаченко и зборот ми беше, за добар бокс Ломаченко ми е на прво место ни Конор ни Мејведер.

 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.659
Поени од реакции
34.951
Мора реванш Мек Грегор да побара, сигурен сум дека ќе победи наредниот пат.
Уште некоја година да повежба и можеби ќе победи ;) далеку е од класичен бокс и од тоа што е Флојд, замисли да требаше да боксува со 29годишниот Флојд, светлосни години разлика е денес Флојд од тоа што беше, работата со нозете му е далеку под тоа тоа што беше како млад, а за рефлекси да не правиме муабет, али и таков доминираше скоро цел меч, првите 4 рунди можеби изгледаа како да доминира Ирецот, али мислам дека намерно го тестираше.
Мечов беше класична фама за собирање пари, во реална борба без штедење мислам дека далеку послаби боксери од Флојд би го расцепиле Ирецот уште во првите 5-6 рунди, посебно брзи дечки што ќе му влегуваат блиску додека трепне.
 
Член од
26 јули 2017
Мислења
81
Поени од реакции
116
Уште некоја година да повежба и можеби ќе победи ;) далеку е од класичен бокс и од тоа што е Флојд, замисли да требаше да боксува со 29годишниот Флојд, светлосни години разлика е денес Флојд од тоа што беше, работата со нозете му е далеку под тоа тоа што беше како млад, а за рефлекси да не правиме муабет, али и таков доминираше скоро цел меч, првите 4 рунди можеби изгледаа како да доминира Ирецот, али мислам дека намерно го тестираше.
Мечов беше класична фама за собирање пари, во реална борба без штедење мислам дека далеку послаби боксери од Флојд би го расцепиле Ирецот уште во првите 5-6 рунди, посебно брзи дечки што ќе му влегуваат блиску додека трепне.
тоа сакам и јас да го објаснам цело време, не може заболекар да праве операција на срце подобро од кардио хирург :D
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Еве ви го целиот меч за тие што не гледале.

Не дека нешто јас премногу и се разбирам од бокс но сакам да гледам понекогаш вакви спортови и според она што видов мечот беше досаден, добро е што јас скоро цел и го преспав па го гледав одложено.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom