Бокс

Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Кличко е легенда, стил на борба е едно мајсторија е друго, без компромис еден од најголемите.

Иначе забележав дека мечот Вард-Ковалев не е прокоментиран овде, како помина таа фама ?
 

Казаки

Атаманот - Army of Christ
Член од
2 септември 2011
Мислења
1.526
Поени од реакции
1.967
Тоа у последниве години кога веќе беше у години и реално немаше и некоја страшна конкуренција па мораше да дреме 12 рунди за пари.
Од 64 победи, 53 беа со нокаут - не држи вода муабетот дека беше досаден... е сега за воља на вистината беше и физички и психички посупериорен од противниците!

Секоја чест за човекот, имаше врвна психологија и тактички пристап, али од моја гледна точка тој бокс иако е тактички прецизен и секој покрет однапред осмислен е досаден за гледање и се се врти за пари, бизнис и интерес, сепак секој со свое мислење.
Кога беа активни и Витали и Владимир, не се сеќавам на името бизнисменот, ама му понуди 200 милиони за да се судрат во рингот, овие одбија, а можеа да излезат и да глумат спаринг 12 рунди и да си поделат по 100 милиони! Настрана се, победникот од тој дуел ќе беше првиот во историјата на боксот кој ги обединил највредните четири појаси!

За мене лично Витали беше подобар од Владимир, а двајцата се во топ 10 на сите времиња. Но Владимир посебно ќе остани запаметен по најакиот entrance во историјата на боксот!

 

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.345
Некој да ме информира за саат околу Мекгрегор и Мејведер?
...1 ли 4ли саат таму или овде или шо ја знам...
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.341
Поени од реакции
29.808
Некој да ме информира за саат околу Мекгрегор и Мејведер?
...1 ли 4ли саат таму или овде или шо ја знам...
Абе на многу места пишува 9пм ЕТ. Што во наше време е 3 наутро.
Од друга страна на неколку онлајн временски одбројувања вели дека е во 4 наутро (по наше). На пример:
http://www.telegraph.co.uk/boxing/2017/08/26/mayweather-vs-mcgregor-time-does-fight-start-tonight-will-win/

И од цел муабет никаде не кажуваат дали преносот е од тоа време, или тогаш почнува тепачката (пошто преносите почнуваат и до 1 саат претходно)... :(

Јас би го навил саатот најкасно што може. Ај можеби некој знае, па ќе каже.[DOUBLEPOST=1503756628][/DOUBLEPOST]The main event begins at 4am BST, but the fight itself may start closer to 5am.[DOUBLEPOST=1503756684][/DOUBLEPOST]Ние сме +1 од BST, значи 06. Не знам што да кажам...
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.723
Поени од реакции
2.479
Дојде време некој на ирецов да му покаже дека не е најјак :)
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.341
Поени од реакции
29.808
Му е гајле, секако лапна невидени пари.
Инаку да беше вистинска тепачка, или мма фајт, Мејведер ќе изедеше смешен ќутек. Но и вака не би го отпишал МекГрегор, иако не е боксер. Помлад е, поголем распон на раце, а Мејведер е одбрамбен специјалист... Плус може и наместно да е за МекГрегор, замисли какви пари ќе направат од уште еден фајт, ри-меч.

Ќе видиме. :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Дечки, стрим за телефон ќе се најде за вечер?
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.220
Поени од реакции
35.824
МекГрегор ако го победи Мејведер тоа ќе биде нокаут за боксот како спорт.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Колку само ќе е под очекувањата борбава. Толку еуфорија а у леле што ќе биде, на крај ништо нема да биде.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.897
Поени од реакции
7.570
На Спорт клуб 1 Oд 01:00 има некаква си најава нешто уводна борба а после во 04:30 почнува тепачката :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom