Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

Член од
17 јуни 2012
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.438
Секогаш постојат точни, до некаде точни и неточни, нешта :)
Во секој случај, убаво што си дознал. Ама, поубаво е и да сподеш знаење со нас овде. Фер.
Па во кратки црти го прашав и ми одговори пошто не сакам да купувам..Хормоните за раст не ги користат само професионалните билдери туку и обични луѓе како и бебиња.Вика дека тоа е врвот на бодибилдингот и на некој начин "хемиите" и дека нема директни несакани ефекти (како што некој спомна растење на органите) туку индиректни,на пример:бубрегот ако ти е оштетен 10% од цигари или од други работи ќе ти се оштети со хормонов 120% зошто го забрзува процесот на развивање и на растење или ако имаш расипан заб ќе ти се дорасипе многу побрзо итн.како и да е треба да бидеш здрав.Спомнав дека цената што јас ја гледав е 150евра и вика ако сакам да купам од истото исто ко предвреме да сум се закопал,он има купено од 750 евра ваљда оригинал некое што ти знам таму и презадоволен е.

Ова што ми викаш да пишам знаење знам дека ме тролаш,на потписот ти пишува Персонален тренер,ако е точно тогаш и ти го знаеш ова ама ајде ќе бидам фер :)
 

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
Па во кратки црти го прашав и ми одговори пошто не сакам да купувам..Хормоните за раст не ги користат само професионалните билдери туку и обични луѓе како и бебиња.Вика дека тоа е врвот на бодибилдингот и на некој начин "хемиите" и дека нема директни несакани ефекти (како што некој спомна растење на органите) туку индиректни,на пример:бубрегот ако ти е оштетен 10% од цигари или од други работи ќе ти се оштети со хормонов 120% зошто го забрзува процесот на развивање и на растење или ако имаш расипан заб ќе ти се дорасипе многу побрзо итн.како и да е треба да бидеш здрав.Спомнав дека цената што јас ја гледав е 150евра и вика ако сакам да купам од истото исто ко предвреме да сум се закопал,он има купено од 750 евра ваљда оригинал некое што ти знам таму и презадоволен е.

Ова што ми викаш да пишам знаење знам дека ме тролаш,на потписот ти пишува Персонален тренер,ако е точно тогаш и ти го знаеш ова ама ајде ќе бидам фер :)
Персонален сум понекогаш, ама до волку немам научено, искрено. Незнаев дека бебиња користат, дека се забрзуваат болестите од негова употреба...
 
Последно уредено:
Член од
17 јуни 2012
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.438
Персонален сум понекогаш, ама до волку немам научено, искрено. Незнаев дека бебиња користат, дека се забрзуваат болестите од негова употреба...
Мило ми е што си се надоградил со нешто плус.Сите ние имаме една цел,а тоа е добро и цврсто тело а со телото идат и некои додатни работи како хемиите за да го скратиш времето на чекање и развивање.Јас разбирам доаѓа млада невеста на темава прашува за Дектроза и после две недели за Хормони и одма се добива впечаток дека е аматер и незнае што прави,да аматер ама во хемии и сакам да научам нешто за Хормоните,не значи дека за мене туку сакам да имам знаење и да го пренесам на некој друг што незнае и мило ќе ми биде што сум му помогнал.Сеа мислам дека е разјаснето малку и да не ме нападнете утре пак кога ќе прашам што е Гејнер :P
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
Човекот е претседател на ББ во РМ...

Ѓороски,би било добро барем да ја разјасниш дилемава,поправи го каде греши и кажи ги точните информации...дур не дошле администратори да бришат :D
 
Член од
30 јули 2009
Мислења
1.770
Поени од реакции
1.058
Па во кратки црти го прашав и ми одговори пошто не сакам да купувам..Хормоните за раст не ги користат само професионалните билдери туку и обични луѓе како и бебиња.Вика дека тоа е врвот на бодибилдингот и на некој начин "хемиите" и дека нема директни несакани ефекти (како што некој спомна растење на органите) туку индиректни,на пример:бубрегот ако ти е оштетен 10% од цигари или од други работи ќе ти се оштети со хормонов 120% зошто го забрзува процесот на развивање и на растење или ако имаш расипан заб ќе ти се дорасипе многу побрзо итн.како и да е треба да бидеш здрав.Спомнав дека цената што јас ја гледав е 150евра и вика ако сакам да купам од истото исто ко предвреме да сум се закопал,он има купено од 750 евра ваљда оригинал некое што ти знам таму и презадоволен е.

Ова што ми викаш да пишам знаење знам дека ме тролаш,на потписот ти пишува Персонален тренер,ако е точно тогаш и ти го знаеш ова ама ајде ќе бидам фер :)


Еве едно дело, како доказ зошто е забранета дискусијата за лекови во овој подфорум.
 
Член од
10 март 2014
Мислења
1.023
Поени од реакции
1.286
Ај за стероиди да ве разберам онака лесни "шемички" ма да и тие не се потребни ако една индивидуа не се натпреварува ама хормони за раст тоа ем е прескапо ем непотребно освен ако целта ти е да изгледаш како тркало.
 
Член од
15 февруари 2008
Мислења
395
Поени од реакции
397
Човекот е претседател на ББ во РМ

Ѓороски,би било добро барем да ја разјасниш дилемава,поправи го каде греши и кажи ги точните информации...дур не дошле администратори да бришат :D
Џабе е председател кога неможе да направи 40 "грбни" :) :) :)
Мајко мила што се нема да чуеш од разгалениве детишта
 
Член од
17 јуни 2012
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.438
Џабе е председател кога неможе да направи 40 "грбни" :) :) :)
Мајко мила што се нема да чуеш од разгалениве детишта
Идам прва смена од 7 на работа до 1-2 саат, саат време идам да вежбам и во 7 до 3 полноќ на дополнителна работа.Сите 3 се физички работи.Детиште разгалено
 

-x-

punished
Член од
2 март 2013
Мислења
1.191
Поени од реакции
837
Персонален сум понекогаш, ама до волку немам научено, искрено. Незнаев дека бебиња користат, дека се забрзуваат болестите од негова употреба...
Незнам дали ова го кажа саркастично, ама најверојатно Мартин мислеше користење на хормон за раст во случаи кога после 5-6 (?) години, кај детето се приметува недостаток на природен growth hormone каде што легално се препишува користење на GH во мали дози.

Сигурен сум дека знаеше ама да расчистиме за тие што се интересираат :D Јас никогаш не би користел ама пак сакам да бидам запознаен во сите полиња поврзани со moving them weights.
 

-x-

punished
Член од
2 март 2013
Мислења
1.191
Поени од реакции
837
никогаш не вели никогаш :)
Да не се разбереме погрешно јас немам ништо против тие што се одлучиле да користат стероиди, али јас не се пронаоѓам во тоа. И онака генетскиот потенцијал да го достигнеш треба години и години посветеност и вежбање. А шорткатс, фак ит, радо би да го прескокнам тоа.
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Ќе направам мал упад.
Ги замолувам модераторите да не ги бришат овие постови, нити постови каде што неписмени деца биваат тролани.
Форумов го читаат многу повеќе луѓе одколку членовите. Има луѓе што немаат у план да прават акаунт на форумов па сепак се информираат на него.
Земајќи го тоа во предвид, истите тие ликови незнаат кој е што е на форумов како што се знаеме ние и многу потешко филтрираат реална информација од булшит.
Затоа, да се потрудиме тоа да им го направиме по лесно, како некој не би се оштетил доживотно. Мислам дека треба да се има малку општествена одговорност кога се пишува тука.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: -x-

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
Незнам дали ова го кажа саркастично, ама најверојатно Мартин мислеше користење на хормон за раст во случаи кога после 5-6 (?) години, кај детето се приметува недостаток на природен growth hormone каде што легално се препишува користење на GH во мали дози.

Сигурен сум дека знаеше ама да расчистиме за тие што се интересираат :D Јас никогаш не би користел ама пак сакам да бидам запознаен во сите полиња поврзани со moving them weights.
Јас реагирав на тоа што го прочитав. И не сум саркастичен, ама бебе од 6 години немам видено.
За разлика од тебе, јас навистина неможев да знам на што мисли младиот господин, а видов дека се губи непотребно во темата.
 
Член од
17 јуни 2012
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.438
Јас реагирав на тоа што го прочитав. И не сум саркастичен, ама бебе од 6 години немам видено.
За разлика од тебе, јас навистина неможев да знам на што мисли младиот господин, а видов дека се губи непотребно во темата.
Јас или ти?Некои луѓе го читаат тоа што сакаат да го прочитаат и некои луѓе го слушаат тоа што сакаат да го слушаат.Кај виде жити кариера дека јас тоа ги измислив?Го пишав тоа што ми го кажаа по твое барање,не сум го измислил јас.Викаш дека не си знаел за бебињата а сега викаш дека се губам,договори се барем..:facepalm:
 
Член од
18 декември 2014
Мислења
44
Поени од реакции
0
Зашто амино до негде нема поента ако веќе не пиеш протеин. Аминото е разложен протеин во многу мали дози, квалитетните протеини се богати со одредени аминокиселини - да не речам истите кои би ги купила а купиш амино. + подобар ефект (резултат) би имала од протеин него од амино. Али твоја одлука.
Epa znam deka e razlozen protein, vo pomali dozi,i zato si vikam da ne mi se vidi mn ako pijam protein, i nekako po light mi se amino. Neznam kolku sum vo pravo.. fala sepak, pozdrav
 

Kajgana Shop

На врв Bottom