Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Insulin и HGH не гледам зашто би му требало на некој освен ако не е про атлета, го носи лебот на маса од спортов. Зголемување на внатрешни органи, деформисање на фаца, станување таканаречен "труден бодибилдер" не вреди освен ако не ти е ова главна професија. А и да, ако се одлучиш за hgh/insulin ќе треба да се изнадаваш дебели пари за квалитетна роба која што незнам колку ја има кај нас.

Мој совет ти е да не скокаш многу затоа што памтам пред 2 недели прашуваше како се користи декстроза, ова ти е сосема друго и опасно поле. Ако те интересира повеќе за ова вложи малце труд и проучи го цело поле на анаболични стероиди (настрана од hgh/insulin), па после одлучи дали е вистинското за тебе. На reddit имаш цел wiki за ова, кое може да ти биде доволен упут заедно со други ресурси. reddit.com/r/steroids
Па овој е про атлета шо незнае шо е декстроза а веќе се интересира хгх и инсулин.
Се прашувам дал може 10 склека да напраи
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.910
Поени од реакции
35.771
Имаш од 150 евра па се до 1000 ама што знам само прашувам,а иначе 4 години одам пешки нозе ме здоболеа..;)
Ако планираш да се бавиш профи со овој спорт земај, во спротивно не се чепкај со ништо од тие што ги наброја и што ги гледаш на страната. А веќе ако си од тие што ги боли таквото што земаат, битно да имаат најдобри стомачни на лето на плажа, поарно не читај, купувај и барај некој да те боцка :D
Ако веќе се одлучиш да земаш било што од овие работи, мој совет оди на бодеж, а не на апој.
Една поговорка што ја научив во соседна Бугарија, „Без бодеж, њама растеж“[DOUBLEPOST=1426027740][/DOUBLEPOST]
Zdravo ,sakam da prasam koi od aminokiselinite se preporacani i za zenski, i kako treba da se pijat vo odnos na tezinata i brojot na treninzi vo edna nedela? Vnimavam na ishranata i vezbam tri pati nedelno, no razmisluvam za vnesuvanje na suplement vo ishranata.
Toj sto znae, neka spodeli :) Pozdrav
Паметно ти пишале да земеш протеин, а не амино, но и амино би ти бркале работа според мене. Имаш едни во пбц, 900 таблети (Амино 20 000 се викаат) во кеса за 1100 денари имаш да пиеш 2 месеци, а големки се, па и најадена ќе си :) шала на страна јас машко се најадував додека да ги испијам 20таблети дневно, морав уште литар и пол вода да испијам со нив :)
 

-x-

punished
Член од
2 март 2013
Мислења
1.191
Поени од реакции
837
Па овој е про атлета шо незнае шо е декстроза а веќе се интересира хгх и инсулин.
Се прашувам дал може 10 склека да напраи
Тоа е друже, али боље да го упатиме ако побарал совет него ли на свое да напраи некоја глупост па да се кае после. Мада се согласувам со тебе дека такви рапидни скокови од прост шеќер на хгх се банални.
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
Дечки имам едно прашање т.е повеќе..можеби е илегално и малце ми е глупо да прашам за ваква работа ама ајде.Да не поставувам линк,ќе го ископирам само.

На Igtropin (човечки хормон за раст = хормон за раст) е познат по многу години во средина на бодибилдингот. Бургас во комбинација со интензивна обука е најефективниот начин да се стане мускулна брзо и трајно без употреба на анаболни стероиди. Научниците кои ги проучувале овој хормон се едногласни, тоа е она што е најблиску до "фонтана на младоста" во смисла на позитивни ефекти врз телото, умот и нивото на енергија. Комплет mcg 1000, 10 100 mcg ампули.

Со користење на овој производ ќе добиете:

  • Зголемување на мускулната маса и сила
  • Намалување на масти
  • Подобрување на кожата текстура и еластичноста на кожата
  • Намалување на брчките на лицето и мускулите реструктуирање: забавува стареењето
  • Подобрување на раст на косата и ноктите
  • Се зголеми либидото и сексуалната сатисфакција
  • Произведува длабоки и релаксирачка спиење
  • Зголемено ниво на енергија и благосостојба
  • Подобрување на имунолошкиот систем
  • Зголемување на коскената маса
  • Заштита на ткива и органи од катаболизам
  • Подобрена наплата
  • Исцелување ефект врз сите полесни повреди со кои се соочуваат спортисти како тендинитис, издолжување, болки во колена, итн
  • Анти-стареењето (го забавува стареењето)
Како дел од телесната тежина можете да ги комбинирате со Хормоните Тестостерон.

Во рамките на сува маса добивка производ е комбинација со Winstrol, Primobolan ou Primabolan, Clenbutéroили Cytomel.

Овој производ е потребно минимум 12 недели, на врвот е да се обнови за една од 24 недели лек.

Дозирање: Земете помеѓу 20 и 80 mcg mcg секојдневно

Хормон за раст е ова и читам дека нема несакани ефекти.Е сеа муабетот ми е дека не верувам во вакви работи и дека оваа онлајн страна сака само да продаде па да прашам некој поискусен што има пробано или што има чуено за овие хормони,како делуваат?Штетни ли се?Што добивам со нив?После завршување на целата доза што се дешава понатаму итн.Вака на прв поглед изгледа примамливо ама не пробувам ништо дур не слушнам повеќе мислења и искуства.

П.С.-Еднаш ме тролавте а сега поштедете ме :D
Hgh ти е последен чекор во бодибилдингот, не го земај ако не си за натпреварување.
Би се сконцентрирал на твое место да го гурнам природниот потенцијал до максимум користејќи основни суплементи.
А ако веќе си решил да посегнеш по нешто друго би ти советувал да прочиташ The Steroid Bible или еднакво релевантна литература пред да направиш грешка и да ги слушаш батињана у теретана кој ќе ти шиткаат муда за бубрези. Или било кој на форумов, иако не смее да се дискутираат стероиди.
 
Член од
17 јуни 2012
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.438
Па овој е про атлета шо незнае шо е декстроза а веќе се интересира хгх и инсулин.
Се прашувам дал може 10 склека да напраи
Никогаш не потценувај некој пред време што не го знаеш ,јас и ти грбни на шипка по 40 во 100евра може? :)

Иначе зимаш возачка за кола,возиш 5-6 години ама сакаш да купиш понова кола каде што не се разбираш многу во нејзе и во делови.Ќе ја купиш или ќе прашаш мајстор?:rolleyes:
 
Последно уредено:

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Никогаш не потценувај некој пред време што не го знаеш ,јас и ти грбни на шипка по 40 во 100евра може? :)

Иначе зимаш возачка за кола,возиш 5-6 години ама сакаш да купиш понова кола каде што не се разбираш многу во нејзе и во делови.Ќе ја купиш или ќе прашаш мајстор?:rolleyes:
Скокот од декстроза на хгх/инсулин не е баш од стара на нова кола.
Поише од ролери на камион.
Али не би знаел.
Али уживај.
Пиј од шеќерот и билдај, ќе те биде, не се сомневам. Чим Стеф стана нутри гуру и фитнес инструктор, sky is the limit.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.095
Поени од реакции
6.734
здраво, ако има некој шема за изработка на шутер за домашна употреба, благодарам
 

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
Никогаш не потценувај некој пред време што не го знаеш ,јас и ти грбни на шипка по 40 во 100евра може? :)

Иначе зимаш возачка за кола,возиш 5-6 години ама сакаш да купиш понова кола каде што не се разбираш многу во нејзе и во делови.Ќе ја купиш или ќе прашаш мајстор?:rolleyes:
Не бараш ти нова кола. Ти сакаш во новата кола да користиш гориво за болид или млазен авион ;)
 
Член од
30 јули 2012
Мислења
135
Поени од реакции
41
Здраво
Дали некој знае каде можам да најдам некој од овие два суплементи?



Секаде барав ама неможам никаде да најдам ако знае некој нека ми каже.

Однапред благодарам

Поздрав
 
Член од
17 јуни 2012
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.438
Не бараш ти нова кола. Ти сакаш во новата кола да користиш гориво за болид или млазен авион ;)
Разбирам ја се тоа ама не реков дека ќе го купам и ќе дадам 700евра за тоа,не би дал пари за хормони пошто ги немам а и да ги имам можам на подобар начин да ги искористам,немора да е за теретана.Јас отсекогаш сум преферирал природно него ли вештачко.Случајно налетав на странава и го прочитав па затоа прашав некој поискусен околу тоа а не од каде да набавам.Нема врска,прашав тип што има зимано и пола од тоа што го кажавте се глупости,толку од мене.
 

pacienat

Лабав надуен
Член од
7 септември 2010
Мислења
524
Поени од реакции
718
збор, два за сурутка??
ефекти, каде може да се најде итн..
поздрав
 

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
Разбирам ја се тоа ама не реков дека ќе го купам и ќе дадам 700евра за тоа,не би дал пари за хормони пошто ги немам а и да ги имам можам на подобар начин да ги искористам,немора да е за теретана.Јас отсекогаш сум преферирал природно него ли вештачко.Случајно налетав на странава и го прочитав па затоа прашав некој поискусен околу тоа а не од каде да набавам.Нема врска,прашав тип што има зимано и пола од тоа што го кажавте се глупости,толку од мене.
WOW!!! Ти значи овде нас на некој начин ни направи контрола/проверка (екстерно еден вид) на знаењето, поради тоа што веќе предходно си бил од прва рака информиран од веќе искусен тип...
Ете ти зашто е добро да се има екстерно оценување.[DOUBLEPOST=1426077952][/DOUBLEPOST]
збор, два за сурутка??
ефекти, каде може да се најде итн..
поздрав
Еден вид млечен протеин, одличен избор за дополна на протеин во текот на денот.
Можеш да го најдеш во секоја продавница за суплементи.
 

pacienat

Лабав надуен
Член од
7 септември 2010
Мислења
524
Поени од реакции
718
а како се конзумира?
 
Член од
17 јуни 2012
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.438
WOW!!! Ти значи овде нас на некој начин ни направи контрола/проверка (екстерно еден вид) на знаењето, поради тоа што веќе предходно си бил од прва рака информиран од веќе искусен тип...
Ете ти зашто е добро да се има екстерно оценување.
Денес го прашав а со вас вчера правев муабет,никого не оценувам и никого не напаѓам туку целата слика што ми ја прикажавте во врска со моето прашање до некаде не е точно,ајде батали неќам да навлегувам во дополнителни "конфликти" и дополнителни нервози,тоа што ми требаше го дознав.(y)
 

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
Секогаш постојат точни, до некаде точни и неточни, нешта :)
Во секој случај, убаво што си дознал. Ама, поубаво е и да сподеш знаење со нас овде. Фер.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom