Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Ќути, ги гледав прееска на Lui видеата, ужас. Не сум нешто длабоко навлезен во бб ама како може Cedric McMillan да заврши четврти?


Мене ми е некоја идеална комбинација од чистота и маса, едноставно добро изгледа за око, дефинитивно подобро од бремените фрикови.
Што е тоа што прави билдериве да им растат стомаците така?
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
барај палумбоизам, од прекумерна употреба инсyлин и HGH
Добро е, не е од некои тривијални работи :D
Генетски имам “сличен“ стомак (нормално не волкав степен лол) и мислев да не праам нешто лошо да поттикнувам понатамошно “растење дете“ :D
 

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.759
Поени од реакции
7.586
Добро е, не е од некои тривијални работи :D
Генетски имам “сличен“ стомак (нормално не волкав степен лол) и мислев да не праам нешто лошо да поттикнувам понатамошно “растење дете“ :D
Абе генетиката е битна, ама за да бидеш ваков случај треба доста напор да се вложи.:D


Можеш да кажеш дека сликана е фатена под лош агол, во незгодно време, нели мења поза, зема здив, момент после тензија, ама толкав стомак да има , па одозгора и стомачните да се отцртуваат , нешто не штима и поважно ,не личи. Не верувам дека некој шо тренира било што сака да личи на она погоре. Затоа паметот во глава, лека полека и без cutting corners.
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
Абе генетиката е битна, ама за да бидеш ваков случај треба доста напор да се вложи.:D


Можеш да кажеш дека сликана е фатена под лош агол, во незгодно време, нели мења поза, зема здив, момент после тензија, ама толкав стомак да има , па одозгора и стомачните да се отцртуваат , нешто не штима и поважно ,не личи. Не верувам дека некој шо тренира било што сака да личи на она погоре. Затоа паметот во глава, лека полека и без cutting corners.
aj so gadno izglea nego i zdravjeto u minus site organi zgolemeni
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.680
Поени од реакции
1.805
Вежбав во саботата првпат после 3-4 месеци, ништо посебно вратило склекови, бенч, бицепс.... По 1 вежба...
Човече никад ова не ми се десило.
У неделата почна само десната рака да ме боли мислев од спиење сум ја свиткал... Тек до вчера и левата, лептирите, градите...

Неможам да мрдам како да ме тепале...

Sent from my MI 4W
 
Член од
18 декември 2014
Мислења
44
Поени од реакции
0
Zdravo ,sakam da prasam koi od aminokiselinite se preporacani i za zenski, i kako treba da se pijat vo odnos na tezinata i brojot na treninzi vo edna nedela? Vnimavam na ishranata i vezbam tri pati nedelno, no razmisluvam za vnesuvanje na suplement vo ishranata.
Toj sto znae, neka spodeli :) Pozdrav
 
Член од
17 јуни 2012
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.438
Дечки имам едно прашање т.е повеќе..можеби е илегално и малце ми е глупо да прашам за ваква работа ама ајде.Да не поставувам линк,ќе го ископирам само.

На Igtropin (човечки хормон за раст = хормон за раст) е познат по многу години во средина на бодибилдингот. Бургас во комбинација со интензивна обука е најефективниот начин да се стане мускулна брзо и трајно без употреба на анаболни стероиди. Научниците кои ги проучувале овој хормон се едногласни, тоа е она што е најблиску до "фонтана на младоста" во смисла на позитивни ефекти врз телото, умот и нивото на енергија. Комплет mcg 1000, 10 100 mcg ампули.

Со користење на овој производ ќе добиете:

  • Зголемување на мускулната маса и сила
  • Намалување на масти
  • Подобрување на кожата текстура и еластичноста на кожата
  • Намалување на брчките на лицето и мускулите реструктуирање: забавува стареењето
  • Подобрување на раст на косата и ноктите
  • Се зголеми либидото и сексуалната сатисфакција
  • Произведува длабоки и релаксирачка спиење
  • Зголемено ниво на енергија и благосостојба
  • Подобрување на имунолошкиот систем
  • Зголемување на коскената маса
  • Заштита на ткива и органи од катаболизам
  • Подобрена наплата
  • Исцелување ефект врз сите полесни повреди со кои се соочуваат спортисти како тендинитис, издолжување, болки во колена, итн
  • Анти-стареењето (го забавува стареењето)
Како дел од телесната тежина можете да ги комбинирате со Хормоните Тестостерон.

Во рамките на сува маса добивка производ е комбинација со Winstrol, Primobolan ou Primabolan, Clenbutéroили Cytomel.

Овој производ е потребно минимум 12 недели, на врвот е да се обнови за една од 24 недели лек.

Дозирање: Земете помеѓу 20 и 80 mcg mcg секојдневно

Хормон за раст е ова и читам дека нема несакани ефекти.Е сеа муабетот ми е дека не верувам во вакви работи и дека оваа онлајн страна сака само да продаде па да прашам некој поискусен што има пробано или што има чуено за овие хормони,како делуваат?Штетни ли се?Што добивам со нив?После завршување на целата доза што се дешава понатаму итн.Вака на прв поглед изгледа примамливо ама не пробувам ништо дур не слушнам повеќе мислења и искуства.

П.С.-Еднаш ме тролавте а сега поштедете ме :D
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
447
што е со продавницава од кога постои оваа не е кај нас а ?
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
Дечки имам едно прашање т.е повеќе..можеби е илегално и малце ми е глупо да прашам за ваква работа ама ајде.Да не поставувам линк,ќе го ископирам само.

На Igtropin (човечки хормон за раст = хормон за раст) е познат по многу години во средина на бодибилдингот. Бургас во комбинација со интензивна обука е најефективниот начин да се стане мускулна брзо и трајно без употреба на анаболни стероиди. Научниците кои ги проучувале овој хормон се едногласни, тоа е она што е најблиску до "фонтана на младоста" во смисла на позитивни ефекти врз телото, умот и нивото на енергија. Комплет mcg 1000, 10 100 mcg ампули.

Со користење на овој производ ќе добиете:

  • Зголемување на мускулната маса и сила
  • Намалување на масти
  • Подобрување на кожата текстура и еластичноста на кожата
  • Намалување на брчките на лицето и мускулите реструктуирање: забавува стареењето
  • Подобрување на раст на косата и ноктите
  • Се зголеми либидото и сексуалната сатисфакција
  • Произведува длабоки и релаксирачка спиење
  • Зголемено ниво на енергија и благосостојба
  • Подобрување на имунолошкиот систем
  • Зголемување на коскената маса
  • Заштита на ткива и органи од катаболизам
  • Подобрена наплата
  • Исцелување ефект врз сите полесни повреди со кои се соочуваат спортисти како тендинитис, издолжување, болки во колена, итн
  • Анти-стареењето (го забавува стареењето)
Како дел од телесната тежина можете да ги комбинирате со Хормоните Тестостерон.

Во рамките на сува маса добивка производ е комбинација со Winstrol, Primobolan ou Primabolan, Clenbutéroили Cytomel.

Овој производ е потребно минимум 12 недели, на врвот е да се обнови за една од 24 недели лек.

Дозирање: Земете помеѓу 20 и 80 mcg mcg секојдневно

Хормон за раст е ова и читам дека нема несакани ефекти.Е сеа муабетот ми е дека не верувам во вакви работи и дека оваа онлајн страна сака само да продаде па да прашам некој поискусен што има пробано или што има чуено за овие хормони,како делуваат?Штетни ли се?Што добивам со нив?После завршување на целата доза што се дешава понатаму итн.Вака на прв поглед изгледа примамливо ама не пробувам ништо дур не слушнам повеќе мислења и искуства.

П.С.-Еднаш ме тролавте а сега поштедете ме :D
Нормално дека е примамливо.Не сум запознаен многу,само знам дека е ебено скап,а тоа што ќе го најдеш навидум оргинал,е срање невидено,кинеско срање,од кое може да те кошта МНОГУ здравјето.Да го најдеш чист,чисто сумљам,а и да ги имаш парите за него,уште помалку.Не е дека нема несакани ефекти,една од најлошите sideffect е зголемување на органите во телото,при што се зголемува и срцето,така да јас не би си играл со такви работи.Ако си решен,боље земи нешто што е со помали sideffects неголи ова..ти уште не стапнат на земја,сакаш на коњ да се качиш.
 
Член од
17 јуни 2012
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.438
Нормално дека е примамливо.Не сум запознаен многу,само знам дека е ебено скап,а тоа што ќе го најдеш навидум оргинал,е срање невидено,кинеско срање,од кое може да те кошта МНОГУ здравјето.Да го најдеш чист,чисто сумљам,а и да ги имаш парите за него,уште помалку.Не е дека нема несакани ефекти,една од најлошите sideffect е зголемување на органите во телото,при што се зголемува и срцето,така да јас не би си играл со такви работи.Ако си решен,боље земи нешто што е со помали sideffects неголи ова..ти уште не стапнат на земја,сакаш на коњ да се качиш.
Имаш од 150 евра па се до 1000 ама што знам само прашувам,а иначе 4 години одам пешки нозе ме здоболеа..;)
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
И јас само кажувам ;)[DOUBLEPOST=1426022138][/DOUBLEPOST]
Zdravo ,sakam da prasam koi od aminokiselinite se preporacani i za zenski, i kako treba da se pijat vo odnos na tezinata i brojot na treninzi vo edna nedela? Vnimavam na ishranata i vezbam tri pati nedelno, no razmisluvam za vnesuvanje na suplement vo ishranata.
Toj sto znae, neka spodeli :) Pozdrav
Попаметно ти е протеин да купиш.Нема врска тоа машко-женско,телата ни се исти,со различни потреби само.Пример ако земеш протеин,пиј по пола дозерка после вежбање.Исхраната конкретно за протеин треба да ти биде 0.5-1грам на 1 кг.
 

-x-

punished
Член од
2 март 2013
Мислења
1.191
Поени од реакции
837
Insulin и HGH не гледам зашто би му требало на некој освен ако не е про атлета, го носи лебот на маса од спортов. Зголемување на внатрешни органи, деформисање на фаца, станување таканаречен "труден бодибилдер" не вреди освен ако не ти е ова главна професија. А и да, ако се одлучиш за hgh/insulin ќе треба да се изнадаваш дебели пари за квалитетна роба која што незнам колку ја има кај нас.

Мој совет ти е да не скокаш многу затоа што памтам пред 2 недели прашуваше како се користи декстроза, ова ти е сосема друго и опасно поле. Ако те интересира повеќе за ова вложи малце труд и проучи го цело поле на анаболични стероиди (настрана од hgh/insulin), па после одлучи дали е вистинското за тебе. На reddit имаш цел wiki за ова, кое може да ти биде доволен упут заедно со други ресурси. reddit.com/r/steroids
 
Член од
18 декември 2014
Мислења
44
Поени од реакции
0
И јас само кажувам ;)[DOUBLEPOST=1426022138][/DOUBLEPOST]

Попаметно ти е протеин да купиш.Нема врска тоа машко-женско,телата ни се исти,со различни потреби само.Пример ако земеш протеин,пиј по пола дозерка после вежбање.Исхраната конкретно за протеин треба да ти биде 0.5-1грам на 1 кг.[/quot
И јас само кажувам ;)[DOUBLEPOST=1426022138][/DOUBLEPOST]

Попаметно ти е протеин да купиш.Нема врска тоа машко-женско,телата ни се исти,со различни потреби само.Пример ако земеш протеин,пиј по пола дозерка после вежбање.Исхраната конкретно за протеин треба да ти биде 0.5-1грам на 1 кг.
Poveke sum za aminokiselini bidejki se kako apcinja, odma se pijat, a sejkot mozi da ne mi se pogodi vo vkusot, i zatoa poveke sakam amino, a zosto mislis deka e podobro protein? Fala za informacijata,pozdrav
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Poveke sum za aminokiselini bidejki se kako apcinja, odma se pijat, a sejkot mozi da ne mi se pogodi vo vkusot, i zatoa poveke sakam amino, a zosto mislis deka e podobro protein? Fala za informacijata,pozdrav
Зашто амино до негде нема поента ако веќе не пиеш протеин. Аминото е разложен протеин во многу мали дози, квалитетните протеини се богати со одредени аминокиселини - да не речам истите кои би ги купила а купиш амино. + подобар ефект (резултат) би имала од протеин него од амино. Али твоја одлука.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom