Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

Член од
14 февруари 2013
Мислења
1.757
Поени од реакции
2.238
Теретана во која е дозволено трчањето на лентите? Само да не биде прескапа..
 
Последно уредено:
Член од
3 септември 2013
Мислења
380
Поени од реакции
195
Во капитол 2100 се триесет влеза, време на користење анлимитед. На секој влез се потпишуваш во тетратка и тоа е тоа.
Капитол фитнес? Проверивна сајтот и пишува 2000 или 2200..Сигурен си со цената?

1500 е месец дена, колку пати сакаш дневно. Можеш да ставиш пауза во случај да идеш на одмор да речеме.
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
7
Поени од реакции
0
осекам дека многу добро делува вратилото на моите мускули па сакам да прашам кога ќе почнам во теретана дали ќе е добро секој ден пред вежбање да правам по 4 серии по 10 повторувања на вратило како загревање пред секој тренинг. ако можи да добијам совети и зошто е добро или лошо??
 
Член од
15 февруари 2008
Мислења
395
Поени од реакции
397
осекам дека многу добро делува вратилото на моите мускули па сакам да прашам кога ќе почнам во теретана дали ќе е добро секој ден пред вежбање да правам по 4 серии по 10 повторувања на вратило како загревање пред секој тренинг. ако можи да добијам совети и зошто е добро или лошо??
Вратило прави кога ќе вежбаш грб....
 

Komita Skopje

Скопје Обединето за Вардар!!!
Член од
14 декември 2011
Мислења
107
Поени од реакции
27
Еден совет од поискусните ако може.Од поодамна имам проблем со левото рамо,но некако не ми претставуваше некој проблем кога вежбав рамо,вратило,бенч (со 90кг некој период кревајќи ги 12 пати со некои 75-80% од силата).Пред две недели осетив дека можам повеќе,сакајќи да се исфорсирам последна серија бенч ставив 100кг и ги изгурав некои 6 пати сам и се беше ОК(никаква болка се добро,почнувам да напредувам). Наредниот ден кога станав имав блага болка,но не мускулна.Сега при изведување на бенч,close grip за трицепс,вратило (мислам на сложениве вежби што вклучуваат повеќе мускули вклучително и рамо) левото рамо ми праи проблем неможам воопшто да ги изведувам вежбите(можам само со мали килажи што ми е некако губење време,не осеќам ништо, ко тренинг да не сум напраил).Ако имал некој сличен проблем нека пише шо како,дали да паузирам да почекам да видам само по себе да се среди колку толку или да продолжам да вежбам па наместо бенч да правам склекови,наместо вратило лат со помала килажа итн....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom