Komita Skopje
Поени од реакции
24

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • S
  Glutaminot го имаш во изобилство во Вејот не си троши пари.
  Земи BCAA :)
  Komita Skopje
  Komita Skopje
  ако земам BCAA тогаш ќе неможам да земам креатин епа сега дај кажи што е подобро :D
  S
  Stef Bachatero
  И двете :)
  друже за оваа програмава P90X поточно ке почнам со AB RIPPER X. Видеото све убаво објаснува за вежбите што како. Она што не го знам е по колку репетиции/серии да правам, дали да правам одмор меѓу нив и колку, дали да ги правам вежбите преку 1 ден? Пошто ги гледам и они таму едвај праат некои вежби, ако седнам ја како нив ништо нема да напраам
  Ficiani
  Ficiani
  за какви календари збори дечкото под мене? Мора некакви инструкции да има, не само вежбите и фурај колку моеш/
  Komita Skopje
  Komita Skopje
  Значи вака...За стомачните ќе ги правиш максимално кога ќе ги вежбаш како прават они така и ти..За некое време ќе ги стигнеш и нив...Иначе прај си ги стомачните на секој 2 ден за да ги ујачаш побрзо а после можеш и на секој 3...Среди ја исхраната ако сакаш да ти се оцртаат...
  Komita Skopje
  Komita Skopje
  А за календарите ти се наоѓаат во documents ако имаш таков фолдер во P90X побарај,отвори го и ќе ги најдеш календарите...Имаш календар за почетници и напреден календар за тие што ја усовршиле програмата...
  Фала друже за препораката. Поздрав!
  Matrix23
  Matrix23
  И да го следам календарот тоа шо е Classic P90X, така? Бидејќи гледам има повеќе календари...
  Komita Skopje
  Komita Skopje
  Ништо знам јас на почеток колку се мачев да најдам некоја програма што ќе ми одговара..Мило ми беше што ти помогнав на некој начин...Иначе да прво за почетници почни со Classic P90X а ако осетиш по одредено време дека веќе тоа ти е лесно ќе преминеш на другите..позз
  Песната е молитва,а ти си наша вера Ако зависникот од Вардар е наркоман Ако бранителот на Македонија е хулиган Тогаш тоа сме НИЕ!!!
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom