Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

Член од
5 октомври 2018
Мислења
61
Поени од реакции
39
Здраво. Како тотален аматер кога станува збор за теретани, Ве замолувам да ми препорачате теретана во Центар што почнува со работа во ~7-9 наутро. Ја пронајдов FitIn и ме интересира колку чини месечна членарина кај нив, нивни посебности и карактеристики, и Ваши мислења. Фала однапред.
 
Член од
29 септември 2022
Мислења
122
Поени од реакции
367
Здраво. Како тотален аматер кога станува збор за теретани, Ве замолувам да ми препорачате теретана во Центар што почнува со работа во ~7-9 наутро. Ја пронајдов FitIn и ме интересира колку чини месечна членарина кај нив, нивни посебности и карактеристики, и Ваши мислења. Фала однапред.
PEDERITE TUKA NE KAZUVAT
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.679
Поени од реакции
38.867
Само Technogym справи да има, некои гласини викаат со овие справи многу растел мускулот.
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.912
Поени од реакции
1.379
Дали и кај вас има се почесто сезонски вечбачи или јас ја иам љуфнато теретаната :shok2:
Цела гарда по 7 8 души исполегнати,потпрени по справите,тегови и шипки на секој ќош. На секое да му велиш да се тргни за да тренираш.
Скоро секој ден е ова. Ко ќе е газдата тука има ред, ама чим замини негде се е однопаку.
 
Член од
28 октомври 2021
Мислења
1.091
Поени од реакции
2.145
Дали и кај вас има се почесто сезонски вечбачи или јас ја иам љуфнато теретаната :shok2:
Цела гарда по 7 8 души исполегнати,потпрени по справите,тегови и шипки на секој ќош. На секое да му велиш да се тргни за да тренираш.
Скоро секој ден е ова. Ко ќе е газдата тука има ред, ама чим замини негде се е однопаку.
И јас каде што одам.

Кај и да е ќе заладит, ќе видат дека со месец два ништо не се прави и ќе се откажат.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.612
Поени од реакции
11.155
Дали и кај вас има се почесто сезонски вечбачи или јас ја иам љуфнато теретаната :shok2:
Цела гарда по 7 8 души исполегнати,потпрени по справите,тегови и шипки на секој ќош. На секое да му велиш да се тргни за да тренираш.
Скоро секој ден е ова. Ко ќе е газдата тука има ред, ама чим замини негде се е однопаку.
Да, посебно понеделник.
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.058
Поени од реакции
1.624
Септември и Октомври се најлоши месеци со највеќе гужва, копиљаци од средно со почеток на школска година се напалуваат и доаѓаат да вежбаат и тоа мислам по пола клас (5-6) и сите исто вежбаат и да не се погоди исто со нив, нема шанси да стигнеш до справа (бенч особено).
али после 2-3 месеци гледаат дека нема резултати не е така лесно и се откажуваат.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Не заборавајте дека и јануари односно периодот после празниците исто така има наплив на вежбачи кои што решиле дека од Нова Година ќе почнат да вежбаат. Па тие кога ќе се исчистат ќе има мало затишје пред нова бура, односно нов наплив на оние што ќе се амбицираат да влезат во форма за на плажа. Така да стално си има некои циклуси :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom