Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.612
Поени од реакции
11.155
Имаш нарачувано од кај нив? Ме буни што се многу поефтини, да не праат некои мучки...
Имам, да.
Пишувано е на форумов за нив, најверојатно ги носат суплементите од Бугарија и не ги царинат, работат само онлајн т.е не плаќаат кирија и ддв и нормално дека цените ќе биде поевтини.

А ти зема барем нешто, те гледам прашуваш за протеин, креатин, БЦАА... или уште не можеш да се одлучиш? :icon_lol:
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
794
Поени од реакции
272
Имам, да.
Пишувано е на форумов за нив, најверојатно ги носат суплементите од Бугарија и не ги царинат, работат само онлајн т.е не плаќаат кирија и ддв и нормално дека цените ќе биде поевтини.

А ти зема барем нешто, те гледам прашуваш за протеин, креатин, БЦАА... или уште не можеш да се одлучиш? :icon_lol:
Мхм епа добро, фала ти (y)
Да да земав, ама ми искочи на фб ова и викам да си земам уште еден протеин на залиха :D
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.912
Поени од реакции
1.379
Купувал ли некој од кај дечкиве? Гледам цениве им се доста пониски од продавнициве низ Скопје.
Nisto ne kupuvaj od malena suplements, pbc i nutrishop. Se e fals.
Zemaj suplementi od hardcoreshop, xerkules, brutal suplements, arnold suplements, polleo sport
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.912
Поени од реакции
1.379
Арнолд, знаеш нешто повеќе за увоз и квалитет?
Se znam licno so toni. Uvezuva od grcia i za site ima sertifikat i za uvoz. Vo posledno slabo stoj so suplementi posebno so whey poso nemozi da uvezi radi granicive so se zatvoreni.
@GavolRulz Uvezuvat od petric a petric e vrv za fals roba. Sofia e poznata po crn pazar za polnenje na refus whey protein. Sekade vo mk whey gold e 3000-3200 a kajniv 2800 plus gratis ili kreatin ili multivitamini davat.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.612
Поени од реакции
11.155
Se znam licno so toni. Uvezuva od grcia i za site ima sertifikat i za uvoz. Vo posledno slabo stoj so suplementi posebno so whey poso nemozi da uvezi radi granicive so se zatvoreni.
@GavolRulz Uvezuvat od petric a petric e vrv za fals roba. Sofia e poznata po crn pazar za polnenje na refus whey protein. Sekade vo mk whey gold e 3000-3200 a kajniv 2800 plus gratis ili kreatin ili multivitamini davat.
И јас порачувам од silabg.com па ми стига во Петрич и си го земам.
Тоа не значи дека го полнат со рефус веј протеин.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom