Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.901
Поени од реакции
1.362
Фала ти многу за одговорот, јас па мислев дека олимп се едни од поквалитетните на нашиов пазар.. А за MyProtein што викаш? Поконкретно за импакт веј протеинот.
My protein realno se super firma. Arno sto gi spomna, bas sleden pat pak ke zemam od taja firma. Imam koristeno impact whey od my protein, kreatin, cla i gejneri.
Super firma se ali momentalno edino gi uvezuvat samo polleosport.mk i brutal.com.mk Dolgo vreme razgledvav niz forumi i na nivnata strana bas ima pofalbi za kvalitet. Se proizveduvat vo anglia. Whey proteinot koncetratot e dobar, odlicno se rastvora, dobar sostav i vkus. CarniPro beef isolate od my protein goveckiot protein mu e vrv. Malku e poskap ama sostavot e ludila. vo 25gr prav ima 23gr protein...
Olimp ko se uvezuvaja pred nekoja godina bea mnogu skapi ama dosta kvalitetni. Gi imase vo gladijatori prodavnicata ama za zal se zatvori poso cenite bea visoki a i uvozot bese dosta poskap. Segasniot olimp e podobar za razlika od trec, uns, big man, amix...
Drzat nekoja cistota ali ne e to so bea predhodno. Momentalno go koristam animal whey na universal nutrition. Top rastvorlivost ali vkus uzas. Sejker ima nebare serbet od baklava pies. Ako zemas zemaj od my protein garantiram nema da zgresis. Mozis da si naracas od polleo nosat do domasna adresa.
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
783
Поени од реакции
262
My protein realno se super firma. Arno sto gi spomna, bas sleden pat pak ke zemam od taja firma. Imam koristeno impact whey od my protein, kreatin, cla i gejneri.
Super firma se ali momentalno edino gi uvezuvat samo polleosport.mk i brutal.com.mk Dolgo vreme razgledvav niz forumi i na nivnata strana bas ima pofalbi za kvalitet. Se proizveduvat vo anglia. Whey proteinot koncetratot e dobar, odlicno se rastvora, dobar sostav i vkus. CarniPro beef isolate od my protein goveckiot protein mu e vrv. Malku e poskap ama sostavot e ludila. vo 25gr prav ima 23gr protein...
Olimp ko se uvezuvaja pred nekoja godina bea mnogu skapi ama dosta kvalitetni. Gi imase vo gladijatori prodavnicata ama za zal se zatvori poso cenite bea visoki a i uvozot bese dosta poskap. Segasniot olimp e podobar za razlika od trec, uns, big man, amix...
Drzat nekoja cistota ali ne e to so bea predhodno. Momentalno go koristam animal whey na universal nutrition. Top rastvorlivost ali vkus uzas. Sejker ima nebare serbet od baklava pies. Ako zemas zemaj od my protein garantiram nema da zgresis. Mozis da si naracas od polleo nosat do domasna adresa.
Сега разгледував и дефинитивно ќе земам деновиве од Мајпротеин. Види ги резултативе на Лабдоор. Во топ 5, има 2 од мајпротеин.
 

Attachments

Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
Тоа "cream of rice" интересен додаток.
Го има некаде низ нашата вукојебина?
Cream of rice, или добро познат рижолино... Омилено нешто што го имав на менито за време на дефка, менторот ми беше закон...


@KamenLaden MyProtein ти се одлични од искуство, и не верувај многу на вакви тестирања, бидејќи веродостојноста е дискутабилна...
 
Член од
15 септември 2020
Мислења
34
Поени од реакции
14
Здраво. Сакам да купам Омега 3. До сега не сум користел. Може ли да ми кажете дали има некоја разлика од фирма до фирма, и кои да ги купам?
 
Член од
15 септември 2020
Мислења
34
Поени од реакции
14
Купив денес протеин од Брутал суплементс, Импакт веј на Мај протеин. На него нема никаква декларација на мк јазик, кој е увозник и сл. Имало, ама одлепена е има остаток од лепак. Другар земал, исто без декларација. Плус ни фискална не добив. Имал ли некој слично искуство со нив? Што да правам?
 
Член од
12 септември 2016
Мислења
98
Поени од реакции
487
Купив денес протеин од Брутал суплементс, Импакт веј на Мај протеин. На него нема никаква декларација на мк јазик, кој е увозник и сл. Имало, ама одлепена е има остаток од лепак. Другар земал, исто без декларација. Плус ни фискална не добив. Имал ли некој слично искуство со нив? Што да правам?
Па другар, Полео се колку што знам единствени задолжени дистрибутери за Импакт во Мк..Кај мене има декларација на мк..Пс Цена на протеинов е 2850 а во брутал е за 600 помала..И ко беа попустите, не беше толку евтина а овие и гратис шејкер лол..Мене лично ми делува "ко превара" како Малена или како се викаше..Имат доста поискусни па најдобро тие да одговорат..Ама немање декларација а и сметка, доволно говори за квалитетот
 
Член од
15 септември 2020
Мислења
34
Поени од реакции
14
Па другар, Полео се колку што знам единствени задолжени дистрибутери за Импакт во Мк..Кај мене има декларација на мк..Пс Цена на протеинов е 2850 а во брутал е за 600 помала..И ко беа попустите, не беше толку евтина а овие и гратис шејкер лол..Мене лично ми делува "ко превара" како Малена или како се викаше..Имат доста поискусни па најдобро тие да одговорат..Ама немање декларација а и сметка, доволно говори за квалитетот
Да да, и мене ми е нешто сумљиво, затоа прашав да ми одговори ако може некој што се разбира повеќе. А погоре баш ги спомнаа како проверена продавница за суплементи.
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.901
Поени од реакции
1.362
Купив денес протеин од Брутал суплементс, Импакт веј на Мај протеин. На него нема никаква декларација на мк јазик, кој е увозник и сл. Имало, ама одлепена е има остаток од лепак. Другар земал, исто без декларација. Плус ни фискална не добив. Имал ли некој слично искуство со нив? Што да правам?
Ako poracuvas preku fb stranicata ne davat fiskalna. Imam zemano nekolku pati od kaj niv i kajmene imase nalepnica odozdola a nekoas imase nalepnica na samata kesa. Data proveri, ako e tocna nema nikakov zijan pijaj slobodno. Godini se na pazarot i se dobra firma brutal suplements. Inace my protein e ansgliska firma pisuva na etiketata, tie ti se bitni originalnite etiketi.
 
Член од
15 септември 2020
Мислења
34
Поени од реакции
14
Директно од продавница е купено, не онлајн. Етикета (декларација) нема нигде. Има само трага од лепак од задната страна, што значи дека е одлепена.
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
Да да, и мене ми е нешто сумљиво, затоа прашав да ми одговори ако може некој што се разбира повеќе. А погоре баш ги спомнаа како проверена продавница за суплементи.
Обично, кога купуваш нешто и согледуваш дека не е во ред, прашуваш зошто нештото не е во ред со производот на лице место во продавницата, а не по 3ти лица на Х бескорисен форум, и да изиграваш детектив... Тоа со фискалните, е сива економија јбг, дојде време каде што секој се бори за парче леб, и тоа требало да си го побараш таму, културно ќе си добијал...
 
Член од
9 август 2014
Мислења
415
Поени од реакции
908
Колкави се шансите според вас во следниот период да ги затворат теретаните како во поразвиените земји поради корона? Дали вреди да уплатувам нова членарина за следните неколку месеци?
 
Член од
22 септември 2018
Мислења
189
Поени од реакции
121
Тоа "cream of rice" интересен додаток.
Го има некаде низ нашата вукојебина?
Го има во поголемите маркети, мелен ориз на сончева долина (виолетово паковање од 200гр). Многу лесно за спремање, само додаваш вода, 5-6мин во микро (зависи од количината која ја готвиш) и на крај доза-две Whey :) Слично нешто на пудинг добиваш.
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
783
Поени од реакции
262
Колкави се шансите според вас во следниот период да ги затворат теретаните како во поразвиените земји поради корона? Дали вреди да уплатувам нова членарина за следните неколку месеци?
Со оглед на тоа што бројките секојдневно растат, а и во голем број на европски држави веќе се прогласи карантини и затварање на бизниси( вклучувајќи и теретани), не би ме чудело во брзо време да ги затворат и кај нас.
Најдобро да си купиш тегови и да си вежбаш дома периодов.
 

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.017
Поени од реакции
2.050
Колкави се шансите според вас во следниот период да ги затворат теретаните како во поразвиените земји поради корона? Дали вреди да уплатувам нова членарина за следните неколку месеци?

I da uplatis, a teretanata zatvori sigurno site mesecni ke bidat staveni vo miruvanje, i ke bidat prodolzeni po povtorno otvaranje... taka bese pri prviot lockdown
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.680
Поени од реакции
2.508
Има муабети пак теретаните да се затворат ... :place: Во скопје некој јунак самоволно на 15 дена ја затворил сопствената теретана
 

Kajgana Shop

На врв Bottom