Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.610
Поени од реакции
11.154
ПРЕД ДА ПОЧНЕТЕ ДА ПИШУВАТЕ ДЕКА ТРОПАМ ГЛУПОСТИ, ОВА ШТО ЌЕ ГО ПИШАМ Е САМО ИСКУСТВО ОД БЛИЗОК ПОЗНАНИК. ЗНАМ ДЕКА ВНЕСУВА ГОЛЕМ ПРОЦЕНТ НА ПРОТЕНИ И МАСТИ НО, СЕКОГАШ ПОСТОИ НО!

Мој близок познаник имаше проблем со инсулинот (инсулински скок), истите симптоми доручекот му беше протеини само - whey протеин...
Јас кога го пијам протеинот немам симптоми, кога на протеинот ќе му ги додадам и другите состојки (масти и многу малку јаглехидрати од малината) тогаш се јавуваат и тоа почна од минатата среда, пред тоа ама баш никаков симптом, се почна наеднаш. Во вторник после шејкот не ми беше ништо, во среда како гром од ведро небо...
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.911
Поени од реакции
1.378
Од неквалитетен веј ми се имаше појавејо често мокрење и ептен темна мокрача. Го прекинав и се се врати во нормала. Го почнав пак да го пијам и пак истите симптоми.
Се работи за супериор изо про зеро.
Братми го пиеше недела дена и доби алергија. Ова што му се дешава на дечкото највероватно е алегија али кајнего е или од малинките или од чија семето.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.656
Поени од реакции
34.946
Леуцинот ви го прави спајкот и бцаа да испиеш пак ќе има спајк на инсулин, сепак ако се е во ред во телото глукозата во крвта треба да се намали.
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
Јас кога го пијам протеинот немам симптоми, кога на протеинот ќе му ги додадам и другите состојки (масти и многу малку јаглехидрати од малината) тогаш се јавуваат и тоа почна од минатата среда, пред тоа ама баш никаков симптом, се почна наеднаш. Во вторник после шејкот не ми беше ништо, во среда како гром од ведро небо...
Сушење на устата и често мокрење ти е симптом за проблеми за ова што ти го кажав,
Јас кога го пијам протеинот немам симптоми, кога на протеинот ќе му ги додадам и другите состојки (масти и многу малку јаглехидрати од малината) тогаш се јавуваат и тоа почна од минатата среда, пред тоа ама баш никаков симптом, се почна наеднаш. Во вторник после шејкот не ми беше ништо, во среда како гром од ведро небо...
Симптомиве не ми личат за алергија, но за да провериш дали е алергија од некој продукт можеш да ги внесуваш поединечно секој ден... :(
 
Член од
8 септември 2018
Мислења
4
Поени од реакции
1
Zdravo drugari imam edno prasanje nekoj da mi odgovori sto koristil sakam da zemam tribulus od kolku godini moze da se koristi.
Pozz.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.656
Поени од реакции
34.946
Zdravo drugari imam edno prasanje nekoj da mi odgovori sto koristil sakam da zemam tribulus od kolku godini moze da se koristi.
Pozz.
Ако тоа што си го ставил на акаунтот ти е реалната возраст, одговорот е не ти треба се додека не наполниш барем дупло години од што имаш сега.
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.911
Поени од реакции
1.378
СРЕЌНА НОВА 2019 ГОДИНА НА СИТЕ И МНОГУ ПОВЕЌЕ МУСКУЛИ ВО НОВАТА ГОДИНА !!!
 

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
Среќна Нова Година, до сите членови на под форумот и темите за бодибилдинг и фитнес. Cestitka 2019 baner Herkules.jpg cestitka bbffm.jpg
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031


Не е моја, на другар е. Висок е 190 цм. Не е нешто посебно, далеку од лошо дека е, но ме фасцинира што со веган исхрана стигнал до ваква форма. Кај е сеа муабетот за тоа дека се броеле само животински протеини?
Далеку е од тоа да импресионира, дечки навистина имате погрешно сваќање. На бина веган не можеш, тие глупави приказни само на глупави луѓе палат...

Твојот другар не фасцинира ни најмалце жалам.
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
607
Поени од реакции
493
Далеку е од тоа да импресионира, дечки навистина имате погрешно сваќање. На бина веган не можеш, тие глупави приказни само на глупави луѓе палат...

Твојот другар не фасцинира ни најмалце жалам.
Не сум веган, ама ова мислење е тотално погрешно. Провери по интернет и види дека можи да се излези на бина и со вегетаријанска исхрана.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.092
Поени од реакции
15.953
Далеку е од тоа да импресионира, дечки навистина имате погрешно сваќање. На бина веган не можеш, тие глупави приказни само на глупави луѓе палат...

Твојот другар не фасцинира ни најмалце жалам.
Абе не знам што се нафрли, реално дечкото има добра генетика и подобро тело од 90 посто од дечките у државава, башка не е метро и желба, туку 190 цм. Плус има 45 години и не пука со хормони ко тебе на пример. И не се спрема за на бина, си вежба рекреативно, лол.[DOUBLEPOST=1546459671][/DOUBLEPOST]
Не сум веган, ама ова мислење е тотално погрешно. Провери по интернет и види дека можи да се излези на бина и со вегетаријанска исхрана.
Не верувам. За тие врвот ако збориме, сеа ја не се разбирам, али за Мистер Олимпија нема шанси со веган исхрана да излезе и да победи, пример. Али онака добро натпросечно тело и врвни резултати у спорт може и со веган.
 
Последно уредено:
Член од
22 јули 2015
Мислења
607
Поени од реакции
493
Абе не знам што се нафрли, реално дечкото има добра генетика и подобро тело од 90 посто од дечките у државава, башка не е метро и желба, туку 190 цм. И не се спрема за на бина, си вежба рекреативно, лол.[DOUBLEPOST=1546459671][/DOUBLEPOST]
Не верувам. За тие врвот ако збориме, сеа ја не се разбирам, али за Мистер Олимпија нема шанси со веган исхрана да излезе и да победи, пример. Али онака добро натпросечно тело и врвни резултати у спорт може и со веган.
Тешки проценти се овие, изгледа не знаете какви дечки има по теретаните ако мислите дека ова тело е подобро од 90%.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.092
Поени од реакции
15.953
Тешки проценти се овие, изгледа не знаете какви дечки има по теретаните ако мислите дека ова тело е подобро од 90%.
Па по теретани не се движам, али вака низ град и на работа и друштво што гледам, сме прилично запуштена нација во смисла на физикусот. Башка прашање на вкус е, мене пример типови пренатрупани со мускули ми се одвратни.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.656
Поени од реакции
34.946
Цел живот е веган или сега откако стана модерно веганството?

Инаку возможно е да се изгради и така ок тело, но далеку потешко, побавно и никогаш нема да стигне некој кој не е веган/вегетаријанец.
За профи тело за на бина не би сакал ни да споредувам, премногу ми е игнорантно некој да зема хормони, а истовремено да фура приказни за „здрав живот“ со веганството, ако ги правиш работите ги правиш до крај, а за рекреативци може кој што сака и како сака да вежба.[DOUBLEPOST=1546460950][/DOUBLEPOST]
Тешки проценти се овие, изгледа не знаете какви дечки има по теретаните ако мислите дека ова тело е подобро од 90%.
А тоа тело го прават за каде? За да се искурчат летото на плажа? Продажбата на суплементи, хормони, ефедрин, клен и тн цвета, мислам дека полесно се шиткаат стероидите отколку аспирин во државава и на крај имаме дечки надуени како балони за месец дена во летна сезона и просечни и подпросечни вежбачи преку остатокот од годината.
Натпреварувачите гледам ни се бројат на рака, а не гледам ни некој надежен за профи карта од новите, се истите фаци од пред 10 години.
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
607
Поени од реакции
493
Цел живот е веган или сега откако стана модерно веганството?

Инаку возможно е да се изгради и така ок тело, но далеку потешко, побавно и никогаш нема да стигне некој кој не е веган/вегетаријанец.
За профи тело за на бина не би сакал ни да споредувам, премногу ми е игнорантно некој да зема хормони, а истовремено да фура приказни за „здрав живот“ со веганството, ако ги правиш работите ги правиш до крај, а за рекреативци може кој што сака и како сака да вежба.[DOUBLEPOST=1546460950][/DOUBLEPOST]
А тоа тело го прават за каде? За да се искурчат летото на плажа? Продажбата на суплементи, хормони, ефедрин, клен и тн цвета, мислам дека полесно се шиткаат стероидите отколку аспирин во државава и на крај имаме дечки надуени како балони за месец дена во летна сезона и просечни и подпросечни вежбачи преку остатокот од годината.
Натпреварувачите гледам ни се бројат на рака, а не гледам ни некој надежен за профи карта од новите, се истите фаци од пред 10 години.
Кој сака и за кај сака ќе си изгради тело, што ако некој нема афинитети да биди натрпеварувач и тоа го прави за лична сатисфакција?

Секој сака да биди во топ форма за на плажа, сигурно не сакаш да бидиш 100кг со 30% масти така? Што има врска продажбата на суплементи? Ти не користиш?

Тоа што пукаат хормони а врска немаат е друга работа. А и тело не се прави со 1 месец на анаболици, не знам дали си користел или си бил во средина со луѓе што користат. Не е само боцни се и развиен си. Натпреварувачите се зголемуваат од година на година.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom