Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

KoNtEjNeR

sapun
Член од
19 декември 2005
Мислења
2.306
Поени од реакции
44
Хм , нема одговор на моЈто прашање бе =( ?
ако сакаш топачи, и ако веќе сакаш хемија, прашај си таму ќе ти дадат нешто многу појако од л-карнитин.
л-карнитинот без исхрана нема да осетиш дека си го пиел...нема да има резултати којзнае какви.
 
U

UniqueGirl

Гостин
pa brat ti baras nekoj da ti smiksa nekoja hemija,a jas za hemiite bas i ne sum premnogu kompetenten da zboruvam,imas metan,testosteron,deka i dr...ako imas poveke pari za davanje nabavi si i hormon za rast...samo ne znam od kade mozes da gi nabavis tie raboti,a ako najdes od kogo on ke ti kaze i tocno kako mda gi zemas...:)
toa e za hemiite,a ako te interesira za ssuplementite nesto za tie moze da ti predlozam?za hemiite bas i ne sum nekoj golem poznavac.:toe:
еве го у гладијатори го има.
 

Mj

Маестро
Член од
25 јануари 2008
Мислења
754
Поени од реакции
212
Ме интересира колку има девојки од форумов што одат во теретана?
 
Член од
2 април 2009
Мислења
213
Поени од реакции
18
Hormonot za rast vlijae na rastot na muskulite , ali i na se drugo , posebno na vnatresnite organi . Znaete sto e splenomegalija , visceromegalija itn..

terajte si so prirodna ishrana be ..
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Ме интересира колку има девојки од форумов што одат во теретана?
шојма то врска? Или сакаш да си најдеш друштво да не одиш сама во мажите :baeh:


Инаку верувај, има и девојки што одат во теретана.
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Hormonot za rast vlijae na rastot na muskulite , ali i na se drugo , posebno na vnatresnite organi . Znaete sto e splenomegalija , visceromegalija itn..

terajte si so prirodna ishrana be ..
pa normalno deka so prirodna hrana,ama ako nekoj go interesira da mu se kaze.
a inaku da tera i na rast na vnatresnite organi,zatoa i profi bilderite se golemi i vo predelot na abdomenot,...:)
 
U

UniqueGirl

Гостин
Форумула за зголемување на хормонот за раст, клинички докажан сооднос на аргинин и орнитин. Ефект: Максимално производство на хормонот за раст, подобрени анаболички процеси, помага при антикатаболни процеси и усвојување на протеинот ...
значи хормон за раст не е, туку формула за зголемување на растот, али влијае и на др ствари,..пошо ја ко шо сфатив дечкото нема проблем со висината..
http://bodybuilding.com.mk/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=139&category_id=8&option=com_virtuemart&Itemid=164
 

MileJebo

Complete
Член од
7 декември 2008
Мислења
231
Поени од реакции
41
Форумула за зголемување на хормонот за раст, клинички докажан сооднос на аргинин и орнитин. Ефект: Максимално производство на хормонот за раст, подобрени анаболички процеси, помага при антикатаболни процеси и усвојување на протеинот ...
значи хормон за раст не е, туку формула за зголемување на растот, али влијае и на др ствари,..пошо ја ко шо сфатив дечкото нема проблем со висината..
Деца не си играјте со HGH (хормони за раст), тоа е сериозна работа.
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.567
Поени од реакции
6.696
Кленче друже :) ама мислам дека ти е рано за хемија 19 години.Почекај барем до 21-22.поздрав
Не прашуе за стероиди туку за Протеинче Креатинче и слично...

Значи ХЕМИЈА е уличен збор за СУПЛЕМЕНТИ.... :)
 

Mj

Маестро
Член од
25 јануари 2008
Мислења
754
Поени од реакции
212
шојма то врска? Или сакаш да си најдеш друштво да не одиш сама во мажите :baeh:


Инаку верувај, има и девојки што одат во теретана.
Машко сум.И онака ме интересираше да видам колку внимаваат на својата линија хаха.
 
Член од
23 август 2008
Мислења
1.755
Поени од реакции
264
Јас идам во АС карши Бисер и супер ми е!
Само јас сум женско и си уживам ,сите ми помагаат како да вежбам на справите..еднаш еден ептен набилдан ме караше дека погрешно сум вежбала и после коа искачам од таму глеам на влезната врата плакат и Тој набилданиот на плакатот Атлета на Македонија иииии :nesvest::pos2:
Првиот пат пред да отидам ми беше ептен страв и срам и паника ме фати!..ааама кога отидов ме пречекаа со расширени раце ..до душа имаше и некои на страна ме гледаа -како што бара оваа тука..ми викаа демек што бараш ти да вежбаш..ама за среќа такви беа двајца без тројца ,сите други беа ок

Совет за сите девојки што се двоумат околу ова-НЕКА НЕ СЕ ДВОУМАТ затоа што не е ништо страшно и не боли:)
Инаку сум приметила дека теретаните ги посетуваат три типа на луѓе:
-професионални дилбери:pos2: билдери де* (најчесто работат како сеќурити)
-луѓе кои имаат проблеми со тежината
-изгубени (како мене) :salut:
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.740
Поени од реакции
12.184
Совет за сите девојки што се двоумат околу ова-НЕКА НЕ СЕ ДВОУМАТ затоа што не е ништо страшно и не боли:)
Инаку сум приметила дека теретаните ги посетуваат три типа на луѓе:
-професионални дилбери:pos2: билдери де* (најчесто работат како сеќурити)
-луѓе кои имаат проблеми со тежината
-изгубени (како мене) :salut:
И постари како мене кои сакаат да одржат форма, виталност и снага што подолго :)
Инаку идат и некои на кои работното место им е со недвижење, седење и гоење...но тие се поретки. Обично седачите (кои не се бават со никаков друг спорт) ги мрзи да се раздвижат што е сосем погрешно пошто на 25, 30 и 35 години можда и сметаат дека не им треба, но после тоа ќе сфатат дека им требало да почнат со време...и тоа како.

Разликата во виталноста (ако добро се комбинира теретана-значи вежби со отпор со било која аеробна активност) е приметна и голема. Ако притоа се користат додатоци, тогаш и разликата во формата и снагата се уште поприметни. Како прво не можеш да си почешаш грбот :wink:, како друго знаеш дека имаш рамења и раце (без вежбање има нешто што се мафта низ ракавите, а не знаеш што е)...маицата ти е исполнета, ракавите се напнати...и не си виснат. А за издржливост и кондиција да не збориме, капацитетот е сосем друг :)

Инаку како за пример на комбинација активност на мозок и тело, познатите и врвни шахисти обавезно практикувале и редовна физичка активност.
 

JURAGAANTE

Professional !!!
Член од
4 април 2009
Мислења
411
Поени од реакции
31
Јас идам во АС карши Бисер и супер ми е!
Само јас сум женско и си уживам ,сите ми помагаат како да вежбам на справите..еднаш еден ептен набилдан ме караше дека погрешно сум вежбала и после коа искачам од таму глеам на влезната врата плакат и Тој набилданиот на плакатот Атлета на Македонија иииии :nesvest::pos2:
Првиот пат пред да отидам ми беше ептен страв и срам и паника ме фати!..ааама кога отидов ме пречекаа со расширени раце ..до душа имаше и некои на страна ме гледаа -како што бара оваа тука..ми викаа демек што бараш ти да вежбаш..ама за среќа такви беа двајца без тројца ,сите други беа ок

Совет за сите девојки што се двоумат околу ова-НЕКА НЕ СЕ ДВОУМАТ затоа што не е ништо страшно и не боли:)
Инаку сум приметила дека теретаните ги посетуваат три типа на луѓе:
-професионални дилбери:pos2: билдери де* (најчесто работат како сеќурити)
-луѓе кои имаат проблеми со тежината
-изгубени (како мене) :salut:
Ајде и јас да дојдам со тебе да вежбам ок :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom