Бодибилдинг суплементи

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.659
Поени од реакции
34.951
Заборај како одат работите во северна? На другар му ги препишува лекар што работи во душевна. :icon_lol:
Автоматски споено мислење:
Абе сите препишуваат, ама никој не те води како пациент, ако утре те рокне срцето никој нема да одговара, и уште побитно е што докторите се генерално трупци за лекови.

Веќе имаше таква ситуација која беше една од причините за да се забрани ефедринот за продажба во аптеките пред 10тина години. Недоразбирање, му пишал да зема 10мг на ден, идиотот сфатил 10таблети на ден, и заврши на кардиологија.

Кленот колку што знам не се ни продаваше кај нас (барем до пред 2 години), за него одиш во Бугарија (тој од Софарма) или црн пазар. Во мкд имаш салбутамол (албутерол), пократок полу-живот, помалку ефективен, го произведува Алкалоид, и барем до пред 2 години се земаше без рецепт, па не ти треба доктор. За тестостероните е друга приказна.

Инаку мојот став е дека на аматери не му требаат овие лекови, може да си земе некој преворкаут или цвекло во прав и тоа е тоа. За професионалци, или за луѓе што сакаат да стигнат до професионални води е друга приказна.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.919
Поени од реакции
10.548
А кој лекар би му го препишал ова?
Ако чекаш на лекар ке ти каже не пиј ни креатин
Мислев на искусни лица од таа бранша, добро знаат колку да дозираат и колку е границата
Кленот како и се друго по теретаниве се шитка и најчесто иде преку тие што ги држат теретаните ама сега нормално ако влезеш прв пат ти и побараш нормално нема да ти каже да има колку сакаш :D
Иначе последниве генерации во мвр што влегоа во Идризово додека беа на обука добар дел зимаа клен
Автоматски споено мислење:

Заборај како одат работите во северна? На другар му ги препишува лекар што работи во душевна. :icon_lol:
Автоматски споено мислење:
А бе во некои аптеки ампули тестостерон даваат без рецепт или еве немора да е таква политиката на аптеката доволно е на некој сестра му да работи во аптека и ете ти
 
Последно уредено:
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.912
Поени од реакции
1.379
Ако чекаш на лекар ке ти каже не пиј ни креатин
Мислев на искусни лица од таа бранша, добро знаат колку да дозираат и колку е границата
Кленот како и се друго по теретаниве се шитка и најчесто иде преку тие што ги држат теретаните ама сега нормално ако влезеш прв пат ти и побараш нормално нема да ти каже да има колку сакаш :D
Иначе последниве генерации во мвр што влегоа во Идризово додека беа на обука добар дел зимаа клен
Автоматски споено мислење:


А бе во некои аптеки ампули тестостерон даваат без рецепт или еве немора да е таква политиката на аптеката доволно е на некој сестра му да работи во аптека и ете ти
Во Битола даваат без рецепт тестостерон 900 денари 5 ампули од галеника. Ги препродават на диво после по 1500 денари.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.659
Поени од реакции
34.951
Ако чекаш на лекар ке ти каже не пиј ни креатин
Мислев на искусни лица од таа бранша, добро знаат колку да дозираат и колку е границата
Кленот како и се друго по теретаниве се шитка и најчесто иде преку тие што ги држат теретаните ама сега нормално ако влезеш прв пат ти и побараш нормално нема да ти каже да има колку сакаш :D
Иначе последниве генерации во мвр што влегоа во Идризово додека беа на обука добар дел зимаа клен
Автоматски споено мислење:


А бе во некои аптеки ампули тестостерон даваат без рецепт или еве немора да е таква политиката на аптеката доволно е на некој сестра му да работи во аптека и ете ти
Абе знам како се продаваат, само не секогаш е црно-бело и кај кленот. Ако имаш било какви срцеви маани, бегај далеку оти многу луѓе го потценуваат, а е позаебан и од „потешки стероиди“.
За кратки дистанци е ок, ќе даде сила и експлозивност, за долги дистанци (полу маратон, или маратон) не би си играл.
Автоматски споено мислење:

Во Битола даваат без рецепт тестостерон 900 денари 5 ампули од галеника. Ги препродават на диво после по 1500 денари.
Уште даваат, или ова ко шеташе госпо по земја? Оти на времето од галеника беа околу 120 за ампула, ги даваа и низ Скопје во помалите аптеки, и беа една од најдобрите методи да земеш проверен тестостерон. Можеби не најдобра варијанта, но поарно проверен енатат, отколку нешто „појако“ а растворено во некоја визба во Бугарија :)
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.912
Поени од реакции
1.379
Абе знам како се продаваат, само не секогаш е црно-бело и кај кленот. Ако имаш било какви срцеви маани, бегај далеку оти многу луѓе го потценуваат, а е позаебан и од „потешки стероиди“.
За кратки дистанци е ок, ќе даде сила и експлозивност, за долги дистанци (полу маратон, или маратон) не би си играл.
Автоматски споено мислење:


Уште даваат, или ова ко шеташе госпо по земја? Оти на времето од галеника беа околу 120 за ампула, ги даваа и низ Скопје во помалите аптеки, и беа една од најдобрите методи да земеш проверен тестостерон. Можеби не најдобра варијанта, но поарно проверен енатат, отколку нешто „појако“ а растворено во некоја визба во Бугарија :)
Баш овие дена ќе прашам во аптеките итака треба да зеам витамини и баш ќе видам шо ќе речат и ќе пишам дали уште даваат подрака.
 
Член од
10 март 2014
Мислења
1.018
Поени од реакции
1.276
Па јас мислев дека е забрането да се дискутира за тој тип на маштеница, не дека ме интересира да се разбереме.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.919
Поени од реакции
10.548
ж
Па јас мислев дека е забрането да се дискутира за тој тип на маштеница, не дека ме интересира да се разбереме.
Забрането е ама тоа е многу погрешна политика на форумов
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.255
Поени од реакции
5.225
ж

Забрането е ама тоа е многу погрешна политика на форумов
Според некои тестостерон не е стероид. Пример го препишуваат на збунети тинејџери што сакаат да си со сменат полот :popce:
 
Член од
23 септември 2015
Мислења
723
Поени од реакции
388
Баш ме интересира дали тие што земаат стероиди си земаат на своја глава без консултација со доктор или како?
Мислам со кого се во контакт како набавуваат кој им кажува како да ги користат?
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.255
Поени од реакции
5.225
Баш ме интересира дали тие што земаат стероиди си земаат на своја глава без консултација со доктор или како?
Мислам со кого се во контакт како набавуваат кој им кажува како да ги користат?
Кажи ми кој доктор ќе ти препише стероиди?
 
Член од
23 септември 2015
Мислења
723
Поени од реакции
388
Кажи ми кој доктор ќе ти препише стероиди?
Па види не се разбирам од таа тема воопшто затоа прашувам и не мора тој да ти препиши туку можда може да те упати каде да ги најдеш?
Ево никој не продава и никако не се набавуваат стероиди епа како тогаш сите земаат?
Нели ова не оди во иста реченица
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.295
Па види не се разбирам од таа тема воопшто затоа прашувам и не мора тој да ти препиши туку можда може да те упати каде да ги најдеш?
Ево никој не продава и никако не се набавуваат стероиди епа како тогаш сите земаат?
Нели ова не оди во иста реченица
Еве јас ќе ти објаснам…
Луѓе што имале кецови по хемија и биологија у средно, и што не знаат, нит па некогаш учеле колку валентен е јаглеродот…
Станаа “главни ѕвезди” по теретаните! Доктори од Гугл! Биохемичари од јутјуб!

Јас уште трауми имам од тој Кребсов циклус што го полагав на факс…
Па не се осудувам да дадам мислење.
Ама Трајко, Јанко и Петко што го влечеа средното, станаа проф.Др за биохемија!
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.612
Поени од реакции
11.155
Мислам со кого се во контакт како набавуваат кој им кажува како да ги користат?
Најчесто од газдите на теретаните и нај напумпаните gym bros што вежбаат таму :ROFLMAO:
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.912
Поени од реакции
1.379
Баш ме интересира дали тие што земаат стероиди си земаат на своја глава без консултација со доктор или како?
Мислам со кого се во контакт како набавуваат кој им кажува како да ги користат?
Vo aptekite ima steroidi ama mora recepta. Inace mozi doktor da ti prepisi ali to ke bidi 125mlg nedelno.
Автоматски споено мислење:

Еве јас ќе ти објаснам…
Луѓе што имале кецови по хемија и биологија у средно, и што не знаат, нит па некогаш учеле колку валентен е јаглеродот…
Станаа “главни ѕвезди” по теретаните! Доктори од Гугл! Биохемичари од јутјуб!

Јас уште трауми имам од тој Кребсов циклус што го полагав на факс…
Па не се осудувам да дадам мислење.
Ама Трајко, Јанко и Петко што го влечеа средното, станаа проф.Др за биохемија!
teoria e edno a praksa e drugo.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom