Бодибилдинг суплементи

Член од
30 декември 2019
Мислења
7
Поени од реакции
1
Testo , primo, turi, ana... Iskustvo nekoj?!? Me interesura za primito doziranje...
 
Член од
30 декември 2019
Мислења
7
Поени од реакции
1
Test depo najbezbeden. Normalno ako ne se zloupotrebuva.
Test 2x 250mg неделно
Primobolan 2x 150mg неделно, Turinabol 40mg дневно, Anavar 40mg дневно. Me intetesira Primoto dali odi vo isti den so Testo i dali naednas se zimaat 15 apcinja od po 10mg
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.912
Поени од реакции
1.379
Test 2x 250mg неделно
Primobolan 2x 150mg неделно, Turinabol 40mg дневно, Anavar 40mg дневно. Me intetesira Primoto dali odi vo isti den so Testo i dali naednas se zimaat 15 apcinja od po 10mg
Zosto bi zemal anavar i test ? Nema potreba. 250mlg test na nedelno nivo i dovolno e da zemes dekadurabolin. So anavar samo popara ke go napravis zigerot. Primo naednas se pijat apcinata poso se mali dozi vo edna tableta ali poarna opcia ti e inekcia. Na vakva sema obavezno i novladex.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.659
Поени од реакции
34.951
Test 2x 250mg неделно
Primobolan 2x 150mg неделно, Turinabol 40mg дневно, Anavar 40mg дневно. Me intetesira Primoto dali odi vo isti den so Testo i dali naednas se zimaat 15 apcinja od po 10mg
А зошто прашуваш на форум ако веќе си истражил што сакаш да земеш?

Искрено се надевам дека знаеш што правиш, и не ти дале фејк, бидејќи во шемата ги имаш 2та најфејкувани стероиди.

На мкд пазар (а и општо), ти е хит енд мис наоѓање на асален примаболан, плус е скап, затоа голем дел земаат мастерон.
Уште полоша е ситуацијата кај анаварот, најголем дел е препакуван винстрол, плус скап.

Примото ти е во таблети, или за боцкање?
 
Член од
3 ноември 2023
Мислења
2
Поени од реакции
1
Поздрав до сите.Имам едно прашање.Кое мислење го имате за креатинот од натура терапи? 600г иди за 1180 ден.
Благодарам на разбирањето.
 
Последно уредено:

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.778
Поени од реакции
10.543
Што користите од суплементи?
Јас ќе ги избројам моите, ако имате некои препораки/совети, напишете ги.

- Protein Powder - наутро со overnight oats, вечер со шејк ако преценам дека имам внесено малку протеин во текот на денот.
- Creatine - сабајле 3г., пред тренинг 3г. Во деновите без тренинг, само 3г.
- BCAA - скоро го начекав гратис со протеини, па земав. Уште не сум сигурен како се користи. Моментално го земам сабајле на гладен стомак, водејќи се по инструкциите на кутијата.

Витамини и минерали:
* до сега ги земав сите пред спиење, од денес почнувам друг распоред.
- Tribulus Terrestris - 1 капсула сабајле, 1 пред тренинг.
- D3 - 1 капсула пред спиење.
- Zinc - 1 капсула пред спиење.
- Ashwagandha - 1 капсула пред работа
- Omega 3 - 1 голема капсула, сабајле.
- Magnesium - пред спиење.

Скоро разбрав дека не сите витамини се пијат со вода, туку и со исхрана, некој нешто по темава?

Реално витамините се купени со големи промоции, затоа ги пијам, не би давал толку пари за нешто што има минимален ефект. Единствено што секој ден би го пиел без разлика на цена и бенефити е Магнезиум и D3.
Од суплементи не би се откажал од Креатин.
 
Последно уредено:
Член од
16 август 2021
Мислења
29
Поени од реакции
36
Што користите од суплементи?
Јас ќе ги избројам моите, ако имате некои препораки/совети, напишете ги.

- Protein Powder - наутро со overnight oats, вечер со шејк ако преценам дека имам внесено малку протеин во текот на денот.
- Creatine - сабајле 3г., пред тренинг 3г. Во деновите без тренинг, само 3г.
- BCAA - скоро го начекав гратис со протеини, па земав. Уште не сум сигурен како се користи. Моментално го земам сабајле на гладен стомак, водејќи се по инструкциите на кутијата.

Витамини и минерали:
* до сега ги земав сите пред спиење, од денес почнувам друг распоред.
- Tribulus Terrestris - 1 капсула сабајле, 1 пред тренинг.
- D3 - 1 капсула пред спиење.
- Zinc - 1 капсула пред спиење.
- Ashwagandha - 1 капсула пред работа
- Omega 3 - 1 голема капсула, сабајле.
- Magnesium - пред спиење.

Скоро разбрав дека не сите витамини се пијат со вода, туку и со исхрана, некој нешто по темава?

Реално витамините се купени со големи промоции, затоа ги пијам, не би давал толку пари за нешто што има минимален ефект. Единствено што секој ден би го пиел без разлика на цена и бенефити е Магнезиум и D3.
Од суплементи не би се откажал од Креатин.
Би можел + пре воркаут 1-2 репс повеќе на секој сет.
Друго интересно што приметив е цел месец користење некогаш и дупла доза онака ко струја да те мава :D max heart rate 151.
2 тренинга без него и max heart rate 168 како е можно ова нели треба да е обратно?...
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.778
Поени од реакции
10.543
Би можел + пре воркаут 1-2 репс повеќе на секој сет.
Друго интересно што приметив е цел месец користење некогаш и дупла доза онака ко струја да те мава :D max heart rate 151.
2 тренинга без него и max heart rate 168 како е можно ова нели треба да е обратно?...
Не знам, со preworkout немам искуство. Заради кафеинот. Не пијам кафе, одам касно на теретана и ако пијам preworkout не знам дали ќе заспијам :D
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.552
Поени од реакции
2.130
Поздрав до сите.Имам едно прашање.Кое мислење го имате за креатинот од натура терапи? 600г иди за 1180 ден.
Благодарам на разбирањето.
Го зеде?

Јас зедов протеин од овие, беше на промоција, 4.5kg за 3500ден, доста ефтино, но ми е многу чуден. Сите протеини до сега ми биле како пудра/прав, а овој е како песок. Плус е треба да е со вкус на чоколада, а ни ч од чоколада не се осеќа.

Составот на хартија му е супер, но ми е многу чуден.

Sent from my LM-V450 using Tapatalk
 
Член од
3 ноември 2023
Мислења
2
Поени од реакции
1
Го зеде?

Јас зедов протеин од овие, беше на промоција, 4.5kg за 3500ден, доста ефтино, но ми е многу чуден. Сите протеини до сега ми биле како пудра/прав, а овој е како песок. Плус е треба да е со вкус на чоколада, а ни ч од чоколада не се осеќа.

Составот на хартија му е супер, но ми е многу чуден.

Sent from my LM-V450 using Tapatalk
Зедов една кутија,ама многу чуден вкус имаше,и затоа си реков дали има некој пиено да кажи.Претходно користев biotech,немаше споредба,ај реков поевтин е да пробам,ама многу чуден.
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.912
Поени од реакции
1.379
Што користите од суплементи?
Јас ќе ги избројам моите, ако имате некои препораки/совети, напишете ги.

- Protein Powder - наутро со overnight oats, вечер со шејк ако преценам дека имам внесено малку протеин во текот на денот.
- Creatine - сабајле 3г., пред тренинг 3г. Во деновите без тренинг, само 3г.
- BCAA - скоро го начекав гратис со протеини, па земав. Уште не сум сигурен како се користи. Моментално го земам сабајле на гладен стомак, водејќи се по инструкциите на кутијата.

Витамини и минерали:
* до сега ги земав сите пред спиење, од денес почнувам друг распоред.
- Tribulus Terrestris - 1 капсула сабајле, 1 пред тренинг.
- D3 - 1 капсула пред спиење.
- Zinc - 1 капсула пред спиење.
- Ashwagandha - 1 капсула пред работа
- Omega 3 - 1 голема капсула, сабајле.
- Magnesium - пред спиење.

Скоро разбрав дека не сите витамини се пијат со вода, туку и со исхрана, некој нешто по темава?

Реално витамините се купени со големи промоции, затоа ги пијам, не би давал толку пари за нешто што има минимален ефект. Единствено што секој ден би го пиел без разлика на цена и бенефити е Магнезиум и D3.
Од суплементи не би се откажал од Креатин.
Aswaganda i tribulus ne se pija vo ist den. Zavrsi so edno pa sleden mesec pocni so drugo. Ako zemas eve da recime tribulus,zemaj pred spienje so magnezium,omega 3. Na sabajle vitamin c i d3.
Kreatin 5gr odma posle trening so bcaa i dekstroza. Whey izmejgu obtoci.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.504
Поени од реакции
6.135
Трибулс, протеин, креатин, ЕАА
B, C, K2 витамини, селен, магнезиум, калциум, Омега 3, d3, цинк.

@McLovin
 
Член од
11 јули 2011
Мислења
1.725
Поени од реакции
1.997
* Мултивитамини за мажи 1 дневно со оброк
* Омега 1 дневно со оброк
*Протеински напиток со растителени влална за доручек
*Протеин после тренинг
*cell activator 1 пред спиење
* Хидрејт додека тренирам
* thermojetic со кофеин пред тренинг

@McLovin
 

Kajgana Shop

На врв Bottom