Бодибилдинг суплементи

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.613
Поени од реакции
11.156
Што мислите за Optimen + посебно цинк, магнезиум и Б комплекс? Или нема потреба од таква комбинација?

 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Што мислите за Optimen + посебно цинк, магнезиум и Б комплекс? Или нема потреба од таква комбинација?

Цинк и б-комплекс немаш потреба, а магнезиум плус да си земеш можеш. Инаку успеа да најдеш некаде Опти-мен? Едно време имаше проблеми со увоз на витамини за спортисти.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.613
Поени од реакции
11.156
Цинк и б-комплекс немаш потреба, а магнезиум плус да си земеш можеш. Инаку успеа да најдеш некаде Опти-мен? Едно време имаше проблеми со увоз на витамини за спортисти.
Тука не, мислам дека видов лани у Бугарија.
 

D-Wade

Miami Heat
Член од
13 октомври 2009
Мислења
597
Поени од реакции
69
пред некој ден земав течен L-Carnitine од Dymatize


некој да ми каже по колку да земам на ден зошто сум почетник не се разбирам многу :) читав по разни сајтови, некаде пишува еднаш а некаде по 2 пати на ден
 
S

Stef Bachatero

Гостин
пред некој ден земав течен L-Carnitine од Dymatize


некој да ми каже по колку да земам на ден зошто сум почетник не се разбирам многу :) читав по разни сајтови, некаде пишува еднаш а некаде по 2 пати на ден
Без да направиш дефицит ни 15 грама дневно нема да ти помогне...
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
пред некој ден земав течен L-Carnitine од Dymatize


некој да ми каже по колку да земам на ден зошто сум почетник не се разбирам многу :) читав по разни сајтови, некаде пишува еднаш а некаде по 2 пати на ден
2 пати по 1лажичка (голема од 15мл)
 

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
Кога се збори за нешто пожелно е тоа да било поминато во пракса, затоа ќе го замолам Gjoroski како најискусен да даде свој поглед на настаните.

Следно идење во аптека стриктно B6 ќе земам па ќе ја воочиме разликата :)
Научните докажувања од секогаш биле интересна работа ако се има за цел било што да се уништи или величи. Особено сега, со оваа глобализацијава и можноста секој да пишува што сака. Така, научните истражувања никаде не потврдиле дека користењето на анаболичките стероиди ќе ви помогне да станете Арнолд Шварценегер. Тој си е така роден. Истотака, постојат научни тврдења каде се кажува дека цигарите не се штетни.
Ако сакате совет од паталец, има помош од користење на ZMA пред спиење. Е сега, незнам зашто сите очекуваат, ај да не бидам толку лош, ама повеќето, од било што да стават во уста да имаат Хулк ефект. Такво нешто нема. Но, има голема разлика во реакција на различни организми.
--- надополнето: 8 јануари 2013 во 08:47 ---
Кој веј е моментално најефтин, има ли некоја промоција или слично?
Нема поевтин. 500 гр 750 денари.
http://herkules.com.mk/index.php?option=com_kunena&Itemid=56&func=view&catid=67&id=26680
А и нема поскап ;)
http://herkules.com.mk/index.php?option=com_kunena&Itemid=56&func=view&catid=66&id=25478
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Не го носат веќе исто и како Massive WHEY Gainer нема повеќе да ги има. Ова од прва рака :)
Штом е од прва рака да пренесеш воопшто да прекинат со било каков увоз на нивни производи најубаво ќе биде, ќе си нарачуваме од страна ако ни треба :)
 
Член од
6 март 2007
Мислења
307
Поени од реакции
184
Незнам дали е тука местото за ова прашање али сепак ке го поставам. Ме интересира дали некој има искуство со Кленбутерол (Clenbuterol). Да сподели резултати од користењето, цената и дозирање.
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Штом е од прва рака да пренесеш воопшто да прекинат со било каков увоз на нивни производи најубаво ќе биде, ќе си нарачуваме од страна ако ни треба :)
Вчера се видов со него проблемот зошто не го носат е затоа што никој не сака да го купи по таа цена (6200ден) а цената е крената директно од произведувачот. Моментално носат само Muscle Juice 2544 и Muscle Juice Revolution 2600 од гејнери. :D
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
Незнам дали е тука местото за ова прашање али сепак ке го поставам. Ме интересира дали некој има искуство со Кленбутерол (Clenbuterol). Да сподели резултати од користењето, цената и дозирање.
Од мене совет да си земеш Салбутамол. Не дека го продавам туку дека е многу побезбеден а го има истиот ефект (а и многу поефтин). НЕ мора да го земиш од мене, побарај го али ти кажувам најдругарски совет дека е многу побезбеден, го користев а помага многу во чистење.
Кленот е го оптеретува многу повеќе срцето бидејќи се задржува многу подолго во организмот (така да последната доза во денот што ќе ја земеш ти трае цела ноќ и нема време да се одмори срцето), а салбутамолот после 4 часа речиси исчезнува. Срцето ти одмора додека спиеш и нема да имаш штетни ефекти.
 

DANTE

Gym instructor.
Член од
22 март 2006
Мислења
1.318
Поени од реакции
366
Од мене совет да си земеш Салбутамол. Не дека го продавам туку дека е многу побезбеден а го има истиот ефект (а и многу поефтин). НЕ мора да го земиш од мене, побарај го али ти кажувам најдругарски совет дека е многу побезбеден, го користев а помага многу во чистење.
Кленот е го оптеретува многу повеќе срцето бидејќи се задржува многу подолго во организмот (така да последната доза во денот што ќе ја земеш ти трае цела ноќ и нема време да се одмори срцето), а салбутамолот после 4 часа речиси исчезнува. Срцето ти одмора додека спиеш и нема да имаш штетни ефекти.
а го имаш и во аптека ако не се лажам дека беше околу 60 денари :)
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
447
Дали салбутамол е истото со албутерол ?
 
Член од
14 јануари 2011
Мислења
262
Поени од реакции
97
Незнам дали е тука местото за ова прашање али сепак ке го поставам. Ме интересира дали некој има искуство со Кленбутерол (Clenbuterol). Да сподели резултати од користењето, цената и дозирање.
Знаете нели дека ова е стероид,а не суплемент,така ?

пс.не смееме да пишуваме за стероиди на форумов,модераторот брише постови,како да не се тие дел од самиот бодибилдинг,донекаде и делумно го подржувам,треба да има посебна тема за нив ако веќе треба да има,но не треба да се пишува за нив во оваа тема,како што проверив темава се вика бодибилдинг суплементи,колку и да е слаб кленбутеролот,сепак спаѓа во групата на стероиди и има свои несакани последици.
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Знаете нели дека ова е стероид,а не суплемент,така ?

пс.не смееме да пишуваме за стероиди на форумов,модераторот брише постови,како да не се тие дел од самиот бодибилдинг,донекаде и делумно го подржувам,треба да има посебна тема за нив ако веќе треба да има,но не треба да се пишува за нив во оваа тема,како што проверив темава се вика бодибилдинг суплементи,колку и да е слаб кленбутеролот,сепак спаѓа во групата на стероиди и има свои несакани последици.
Не е стероид бета 2 антагонист.
http://en.wikipedia.org/wiki/Salbutamol
 

Kajgana Shop

На врв Bottom