Бодибилдинг суплементи

Дискусија во форумот 'Фитнес, бодибилдинг и рекреација' започната од chipicaoo, 18 октомври 2011.

 1. Успешен κлошаρ

  Успешен κлошаρ

  Член од:
  3 февруари 2016
  Мислења:
  115
  Допаѓања:
  38
  Во City Mall имаш
   
 2. Кеплер

  Кеплер

  Член од:
  14 јануари 2015
  Мислења:
  3.935
  Допаѓања:
  4.424
  Види во Брутал имаа минатата недела попуст 2.5кг 2300ден и про нутри олимпија, иначе мајпротеин имаш и во полео и во сити мол дуќанот од калифорнија (нз како се вика сега).
   
  Последно уредено: 5 јули 2017
 3. MacedoniaTimeless

  MacedoniaTimeless

  Член од:
  11 јули 2014
  Мислења:
  1.086
  Допаѓања:
  807
  Во "PBC" имаш мн добар.
  https://pbc.mk/l-carnitine-liqiud-100-000-1000ml.html
  Го имам користено, плус имаш одредена доза цинк.
   
 4. Makaron

  Makaron КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!

  Член од:
  16 јули 2014
  Мислења:
  4.760
  Допаѓања:
  8.395
  Za online naracka od nekade, poso vo ohrid sum.

  Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
   
 5. Кеплер

  Кеплер

  Член од:
  14 јануари 2015
  Мислења:
  3.935
  Допаѓања:
  4.424
  На statusQuO и Makaron им се допаѓа ова.
 6. asdasd5645

  asdasd5645

  Член од:
  23 септември 2015
  Мислења:
  58
  Допаѓања:
  0
  Кој е подобар муProtein impact whey или ultimate nutrition pro star и каде можам да ги најдам?
   
 7. GavolRulz

  GavolRulz hippopotomonstrosesquipedaliophobia

  Член од:
  23 март 2008
  Мислења:
  10.371
  Допаѓања:
  5.985
  Продавам BCAA (нов, неотпакуван), 30 дози - 1000 ден.

  [​IMG]
   
 8. Psyside

  Psyside Nocturnal

  Член од:
  30 јануари 2009
  Мислења:
  16.237
  Допаѓања:
  14.880
 9. martin01

  martin01

  Член од:
  26 октомври 2016
  Мислења:
  417
  Допаѓања:
  174
  ultimate nutrition se razbira ;)
   
 10. asdasd5645

  asdasd5645

  Член од:
  23 септември 2015
  Мислења:
  58
  Допаѓања:
  0
  Кaкo е нaјдoбрo дa се кoнзумирa oмегa3, oвa кaпсуливе мнoгу гoлеми ми изгледaaт и штo е пoдoбрo oмегa3 или рибинo мaслo
   
 11. martin01

  martin01

  Член од:
  26 октомври 2016
  Мислења:
  417
  Допаѓања:
  174
  omega 3 za rucek edna kapsula :)
   
  На Macedonian97 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Кеплер

  Кеплер

  Член од:
  14 јануари 2015
  Мислења:
  3.935
  Допаѓања:
  4.424
  Свесно ги конзумираме овие де, дај чаре како да ги избегнеме?
  Еве јас пијам по 4-5 кафиња на ден, за време на кето морам или да ги пијам без шеќер или со засладувач (натрен или како и да е вика тој со розева лента од кам го земам) и ставам по една таблетка во кафето. Сум го пиел и без воопшто шеќер, али некако ми е ту мач блуткаво :)
   
 13. Psyside

  Psyside Nocturnal

  Член од:
  30 јануари 2009
  Мислења:
  16.237
  Допаѓања:
  14.880
  Нема како, тоа е. Јас не пијам протеин така да немам проблем, за со кафе не би знаел, пробај со кокосово масло, кај некој има добар ефект - или малце млеко.
   
 14. asdasd5645

  asdasd5645

  Член од:
  23 септември 2015
  Мислења:
  58
  Допаѓања:
  0
  Декa нa oпaкoвкaтa пишувa сaмo дa се земa сo мнoгу вoдa, a oвa не те рaзбрaв зa ручек , пред или пo ручек мислиш?
   
 15. Macedonian97

  Macedonian97

  Член од:
  25 септември 2016
  Мислења:
  138
  Допаѓања:
  80
  Колку што знам нема некое правило за пиење на овие, јас практикувам наутро на празен желудник пред пиење на протеин... Секој различно ги конзумира јас пак после ручек т.е втор оброк конзумирам мултивитамини...
   

Сподели преку: