Бодибилдинг суплементи

Член од
14 јануари 2015
Мислења
5.957
Поени од реакции
8.267
Нема како, тоа е. Јас не пијам протеин така да немам проблем, за со кафе не би знаел, пробај со кокосово масло, кај некој има добар ефект - или малце млеко.
Не разбрав само дали и Стевиа спаѓа во оваа група, таа демек се произведува од растението Stevia rebaudiana.
Абе ставам чат пат и млеко, некогаш и кокосово масло, али јбг горко е горко, лично сакам барем половина лажичка шеќер на една голема шолја кафе, тоа е пак горко, али не „отров горко“ како без воопшто шеќер или засладувач.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
12.994
Поени од реакции
7.593
Не разбрав само дали и Стевиа спаѓа во оваа група, таа демек се произведува од растението Stevia rebaudiana.
Абе ставам чат пат и млеко, некогаш и кокосово масло, али јбг горко е горко, лично сакам барем половина лажичка шеќер на една голема шолја кафе, тоа е пак горко, али не „отров горко“ како без воопшто шеќер или засладувач.
Ја го пијм црно катран, состојки - вода и кафе, поише на кафе XD Да горчи
 
Член од
14 јануари 2015
Мислења
5.957
Поени од реакции
8.267
Ја го пијм црно катран, состојки - вода и кафе, поише на кафе XD Да горчи
Првото го пијам такво со фастингот, не дека не можам и така да го пијам постојано, али некако поубаво ми е троа засладено :) Инаку по кафичи строго еспресо без шеќер мавам, чкур кафе што би рекле брачата, кратко еспресо на две голтки го маваш те здрмува и шибаш :)
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.050
Поени од реакции
587
mislenje za ovie dva tipa na gejneri? elite mass i muscle juice revolution 2600.
elite mass -
Dymatize ELITE MASS е моќен, високопротеински анаболичен гејнер, специфично дизајниран за да ја обезбеди вистинската формула која ќе Ви обезбеди квалитетна мускулна маса, масивен волумен кој што секој хардкор вежбач го посакува, а воедно и состојки за мускулно опоравување, по напорниот тренинг. Оваа протеинска формула ќе ви обезбеди повеќе калории, а воедно и повеќе протеин од било кој друг гејнер на денешниот пазар. Секое сервирање содржи неверојатни 600 калории, 55g. протеин, протеинска матрица со одложено ослободување, комплексна матрица од јаглехидрати, аминокиселини со разгранет ланец и анаболичен липиден комплекс. Верувале или не, сетоа ова и многу повеќе добивате во едно сервирање на ЕLITE MASS, со помалку од 1% шеќери.
muscle juice -
Ultimate Nutrition Muscle Juice® Revolution 2600 се одликува со 56 грама протеин на Octo-PRO ™ протеин. Овој протеин е мешавина која комбинира 8 клучни протеини и 170 грама јаглени хидрати. Исто така во составот содржи 1000 мг. на глутамин. Овој производ може да ги заштити мускулите од деградација и да ви обезбеди гориво за вежбање. Конзумирајте го 2 пати на ден и ќе добиете 2600 калории повеќе, и повеќе грама протеини кој ќе ви помогне да ја надминете својата тежина и да ја постигнете посакуваната цел.
А протеинот кој се состои од мешавина на повеќе извори на протеини е супериорен во однос на било која еден извор на протеини. Whey протеините како хидролизиран изолат му обезбедува на вашето тело наплив на аминокиселини веднаш откако ќе го конзумирате. Протеините од јајце целосно и лесно се апсорбираат од страна на телото. Протеините како што се казеин, калциум казеинат, млеко и протеин концентрат за многу подолго време се апсорбираат во организмот.
Оваа нова формула, на пазарот исто така, нуди возбудлив нов додаток на јаглени хидрати. Karbo-Lyn ®. Оваа хај-тек јаглени хидрати поминува низ стомакот многу брзо, 80% побрзо од декстроза или шеќер.
Глутамин е крајниот анти-катаболик што го спречува губење на мускулите и го намалува степенот на мускулни оштетувања. Тоа му помага на телото да лачи свој хормон за раст. Ова помага да се зголеми телесната маса. Глутаминот ја неутрализира млечна киселина во мускулите , овозможувајќи да работат подолго и посилно. Тоа го зголемува азотен биланс со што се обезбедува во позитивен биланс за оптимален мускулен раст.
 

Attachments

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
17.031
Поени од реакции
15.575
Не разбрав само дали и Стевиа спаѓа во оваа група, таа демек се произведува од растението Stevia rebaudiana.
Абе ставам чат пат и млеко, некогаш и кокосово масло, али јбг горко е горко, лично сакам барем половина лажичка шеќер на една голема шолја кафе, тоа е пак горко, али не „отров горко“ како без воопшто шеќер или засладувач.
Не, Стевиа е ок. Замени кафе со Какао, 10x подобро, а има кофеин, и тоа далеку повеќе него кафе.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
12.994
Поени од реакции
7.593
Не, Стевиа е ок. Замени кафе со Какао, 10x подобро, а има кофеин, и тоа далеку повеќе него кафе.
1 rounded teaspoon of instant coffee (1.8 grams in weight) contains 57 mg of caffeine

Не изгледа така
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
17.031
Поени од реакции
15.575

Гледајте и протеин лолз :pos:
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
17.031
Поени од реакции
15.575
Прво што дојде на гугл тоа го постирав, нити сум испитувал детално, нити пијам нешто од тие 2 за да ги познавам детално, не ни знаев дека има разлика во кафеин од сварено и не сварено - my bad.

Кога ги пиев, добивав сличен ефект од аспект на стимулант.
 
Член од
15 март 2013
Мислења
938
Поени од реакции
611
Дечки се наоѓа ли некој креатин моно хидрат кај нас кој во составот нема да има палмина маст ?
Видов еден од 800 денари на биотек и гледам во составот палмина маст. Не гледам оправдување на цената искрено. За 800 денари да се стави нешто што е високо канцерогено.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
12.994
Поени од реакции
7.593
Дечки се наоѓа ли некој креатин моно хидрат кај нас кој во составот нема да има палмина маст ?
Видов еден од 800 денари на биотек и гледам во составот палмина маст. Не гледам оправдување на цената искрено. За 800 денари да се стави нешто што е високо канцерогено.
Да? Секој асален креатин?
Зашо жити се купуваш креатин од биотек хахахха.
http://polleosport.mk/zgolemuvanje-muskulna-masa/kreatini/creatine-monohydrate-500-g-myprotein
500г 650 денари 100% креатин монохидрат
5 грама доза = 100 дози
6.5 денари на ден
практично џабе
 
Член од
15 март 2013
Мислења
938
Поени од реакции
611
Да? Секој асален креатин?
Зашо жити се купуваш креатин од биотек хахахха.
http://polleosport.mk/zgolemuvanje-muskulna-masa/kreatini/creatine-monohydrate-500-g-myprotein
500г 650 денари 100% креатин монохидрат
5 грама доза = 100 дози
6.5 денари на ден
практично џабе
:D:D Е ајде де. Добро е што не го купив. Работат Полео денес да им поминам ?
 
Член од
19 февруари 2015
Мислења
1.766
Поени од реакции
2.071

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
12.994
Поени од реакции
7.593
Ovoj ne e mikroniziran. Na Olimp e
Големиот проблем.
Да не купуваш и вкус на јагодтка да ти има.
Зимаш дозерката директ во уста и пијам вода, не го ни мешам ни бутур.
 
На врв Bottom