Бодибилдинг суплементи

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
16.997
Поени од реакции
15.506
Додатно, иако има oxide форма која е тапа, се друго е top notch во овој мулти, плус и ефтин е - препорачувам по 1 на ден место 2, така е најдобро за парите.

https://images.pharm24.gr/pHealth_Aid_A_To_Z_Multivitamin.jpg
https://www.images-iherb.com/l/NWY-15395-2.jpg

Koj e подобар овој ти што ми го препорача или некој од овие?
Life Extensions е подобар.
 

Gjoroski

Персонален тренер.
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.226
Поени од реакции
883
Ако ви е признаено и надвор од земјава сум заинтересиран, ако не ништо не правиме, не бива се да се преполага.
Да преполагаш? Сакаш да кажеш веќе имаш една?
 
Член од
7 јуни 2017
Мислења
21
Поени од реакции
5
Денес зедов импакт веј протеин и сакам да прашам некој што ги има користено дали вака треба да изгледат (како грутки). Ги пробав и не се растворија како што треба. Досега имам користено протеини и се биле како прашок т.е без грутки. Да не се фејк?
 
Последно уредено:
Член од
19 февруари 2015
Мислења
1.766
Поени од реакции
2.071
од кај го зема? не е ваков, до кога му е рокот?
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
672
Поени од реакции
692
Јас имам пиметено дека структурата и растворливоста зависат од вкусовите, некои вкусови полесно се раствораат од останати, исто ако е smooth малце поинаква е структурата. можеби оваа твоето е нормално и нема потреба да се плашиш.
 
Член од
7 јуни 2017
Мислења
21
Поени од реакции
5
од кај го зема? не е ваков, до кога му е рокот?
ОД брутал е земен, рокот му е до 09/2018, а и мерилката колку е точно грама?
Јас имам пиметено дека структурата и растворливоста зависат од вкусовите, некои вкусови полесно се раствораат од останати, исто ако е smooth малце поинаква е структурата. можеби оваа твоето е нормално и нема потреба да се плашиш.
Од ванила е вкусот, а и ме интересира за мерилката ако знаеш колку грама е, на неа пишува до 70, изгледа не е тоа грамот.
 
Член од
19 февруари 2015
Мислења
1.766
Поени од реакции
2.071
ОД брутал е земен, рокот му е до 09/2018, а и мерилката колку е точно грама?

Од ванила е вкусот, а и ме интересира за мерилката ако знаеш колку грама е, на неа пишува до 70, изгледа не е тоа грамот.
25 грама е
 
Член од
14 јануари 2015
Мислења
5.807
Поени од реакции
7.999
Денес зедов импакт веј протеин и сакам да прашам некој што ги има користено дали вака треба да изгледат (како грутки). Ги пробав и не се растворија како што треба. Досега имам користено протеини и се биле како прашок т.е без грутки. Да не се фејк?
Кои вкусови беа останати во брутал?
 
Член од
3 февруари 2016
Мислења
132
Поени од реакции
38
Денес зедов импакт веј протеин и сакам да прашам некој што ги има користено дали вака треба да изгледат (како грутки). Ги пробав и не се растворија како што треба. Досега имам користено протеини и се биле како прашок т.е без грутки. Да не се фејк?
20170621_013304.jpg
Еве кај мене каков е, инаку протеинот според мене не е многу добар на скала од 1-10 му давам некаде 6.5,јас го зедов од citymall последниот пат кога бев за Скопје, мојот е од cookies & cream flavour кога ке го раствориш со вода или млеко треба многу да го протресеш затоа што остануваат грутки.Исто така има некако многу јак(вештачки)мирис.Според мене топ3 протеини
1.gold standard
2.biotechUSA
3.Ultimate Nutrition
 

Gjoroski

Персонален тренер.
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.226
Поени од реакции
883
Не, сакам да кажам дека не планирам уште долго да живеам во мкд.
Тогаш ако сакаш да си дел од фитнес светот, не е лошо да поседуваш ВАЛИДЕН документ со кој се потврдува твоето познавање од таа област.
 
Последно уредено:
На врв Bottom