Бодибилдинг суплементи

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.455
Додатно, иако има oxide форма која е тапа, се друго е top notch во овој мулти, плус и ефтин е - препорачувам по 1 на ден место 2, така е најдобро за парите.

https://images.pharm24.gr/pHealth_Aid_A_To_Z_Multivitamin.jpg
https://www.images-iherb.com/l/NWY-15395-2.jpg

Koj e подобар овој ти што ми го препорача или некој од овие?
Life Extensions е подобар.
 

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
Ако ви е признаено и надвор од земјава сум заинтересиран, ако не ништо не правиме, не бива се да се преполага.
Да преполагаш? Сакаш да кажеш веќе имаш една?
 
Член од
7 јуни 2017
Мислења
21
Поени од реакции
5
Денес зедов импакт веј протеин и сакам да прашам некој што ги има користено дали вака треба да изгледат (како грутки). Ги пробав и не се растворија како што треба. Досега имам користено протеини и се биле како прашок т.е без грутки. Да не се фејк?
 
Последно уредено:
Член од
19 февруари 2015
Мислења
1.772
Поени од реакции
2.075
од кај го зема? не е ваков, до кога му е рокот?
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.055
Поени од реакции
1.603
Јас имам пиметено дека структурата и растворливоста зависат од вкусовите, некои вкусови полесно се раствораат од останати, исто ако е smooth малце поинаква е структурата. можеби оваа твоето е нормално и нема потреба да се плашиш.
 
Член од
7 јуни 2017
Мислења
21
Поени од реакции
5
од кај го зема? не е ваков, до кога му е рокот?
ОД брутал е земен, рокот му е до 09/2018, а и мерилката колку е точно грама?
Јас имам пиметено дека структурата и растворливоста зависат од вкусовите, некои вкусови полесно се раствораат од останати, исто ако е smooth малце поинаква е структурата. можеби оваа твоето е нормално и нема потреба да се плашиш.
Од ванила е вкусот, а и ме интересира за мерилката ако знаеш колку грама е, на неа пишува до 70, изгледа не е тоа грамот.
 
Член од
19 февруари 2015
Мислења
1.772
Поени од реакции
2.075
ОД брутал е земен, рокот му е до 09/2018, а и мерилката колку е точно грама?

Од ванила е вкусот, а и ме интересира за мерилката ако знаеш колку грама е, на неа пишува до 70, изгледа не е тоа грамот.
25 грама е
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
Денес зедов импакт веј протеин и сакам да прашам некој што ги има користено дали вака треба да изгледат (како грутки). Ги пробав и не се растворија како што треба. Досега имам користено протеини и се биле како прашок т.е без грутки. Да не се фејк?
Кои вкусови беа останати во брутал?
 
Член од
3 февруари 2016
Мислења
133
Поени од реакции
38
Денес зедов импакт веј протеин и сакам да прашам некој што ги има користено дали вака треба да изгледат (како грутки). Ги пробав и не се растворија како што треба. Досега имам користено протеини и се биле како прашок т.е без грутки. Да не се фејк?
20170621_013304.jpg
Еве кај мене каков е, инаку протеинот според мене не е многу добар на скала од 1-10 му давам некаде 6.5,јас го зедов од citymall последниот пат кога бев за Скопје, мојот е од cookies & cream flavour кога ке го раствориш со вода или млеко треба многу да го протресеш затоа што остануваат грутки.Исто така има некако многу јак(вештачки)мирис.Според мене топ3 протеини
1.gold standard
2.biotechUSA
3.Ultimate Nutrition
 

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
Не, сакам да кажам дека не планирам уште долго да живеам во мкд.
Тогаш ако сакаш да си дел од фитнес светот, не е лошо да поседуваш ВАЛИДЕН документ со кој се потврдува твоето познавање од таа област.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom