Блам држава

Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.977
Поени од реакции
14.747
Да не имеТ и он (Седат...) добиено од оние пасошите, кои масовно им се издаваа на трговци со „брашно„?...:unsure:
белосветски хонштаплер е.....кај нас го угостија како принц
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
3.651
Поени од реакции
3.764
Просто е; кога ќе пуштиш НВО странски платеници да ти роварат низ државата и низ народот, каде посебна „целна група„ се луѓе на возраст на која не го разликуваат газот од главата, ќе го добиеш токму ова-„перење мозок„ уште од училишна возраст, наместо настава со квалитетно образование.
 
Последно уредено:

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.315
Поени од реакции
22.605
nema nisto ludo ovde. aj da te vidam idi kazi sega daka e ova losa idea i deka ne treba taka posto neli e idea od "DECA".

taka bese i koga edno detence "GRETA" objasnuvase za klimatskite promeni... site kutea.

sega gledaj kaj sme.

ne e ova "slucajno" ni "ludo".
Автоматски споено мислење:

Просто е; кога ќе пуштиш НВО странски платеници да ти роварат низ државата и низ народот, каде посебна „целна друпа„ се луѓе на возраст на која не го разликуваат газот од главата, ќе го добиеш токму ова-„перење мозок„ уште од училишна возраст, наместо настава со квалитетно образование.

intervju so eden od glavnite luge na KGB prebegnati vo USA od 1985. ova treba da se uci ko lektira. se sto i se sluci/uva na MKD a i na mnogu drugi mesta. ova e skratenata verzija, ama celo vredi da se vidi.
 
Последно уредено:

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.276
Поени од реакции
78.923
Понеделник - се облекувам како Хитлер, со сите кукасти крстови и пригоден стајлинг. Тоа е она баш следење на упатството дека треба да се напраам као нешто што е спротивно на мене.
Вторник - се облекувам како омилениот карактер од книгата Мајн Кампф. Значи пак како Хитлер. Нема проблем ни тука, сум сменил мислење од понеделник до сега. Да не има некој кој ќе ми забрани да сменам мислење, во време кога има луѓе кои половите ги мењаат на секој саат?

Да не го тупам, секој ден ќе се облечам како Хитлер и ќе имам валидно објаснување за тоа.

Еднаш ги избричив брковите ко Хитлер и на сите кои приговараа (баби, мајки, пријатели, комшии...) им викав, да не трескаат глупости, дека не ми се ко Хитлер, него ми се ко на Чарли Чаплин.
Автоматски споено мислење:

Е ај ако не ко руси да се облекуваме, или ко Грујо. хе хе
Ко Грујо, не дај боже. Ко да немаше кројач кој ќе му ги измери рацете и соодветно долги ракави на палтото да му стави.
Автоматски споено мислење:

nema nisto ludo ovde. aj da te vidam idi kazi sega daka e ova losa idea i deka ne treba taka posto neli e idea od "DECA".
жими куров е од деца
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.611
Поени од реакции
34.800
... нашите (млади)нови генерации, за време на пандемија од цели две години ја промашиле наставата со физичко присуство, „онлајн настава“ или буквално „жими учењето“, сега со почеток на учебната година цели генерации немаат учебници за учење, идат како на пикник во училиште без книги, за да после си заминат поради дојавите преку емајл за поставени бомби.

Тука ООУ „Љубен Лапе“ во нас. Аеродром, Скопје Gender Swap Days
... сега кога све тоа се отупи, убаво се делува на детската свес онака прво како игра, правејќи ги да се збунети дали се од женски или машки пол што ќе има последици во нивниот развој и ако сето ова се гледа долгорочно, секој ќе се замисли дали на таков начин се создава војска на неписмени генерации и „збунети“ дали се машки или женски пол и така „изгубени“ утре како полнолетни лесно ќе се манипулираат за потребите на власта,

П.С
Станува збор за ООУ „Љубен Лапе“ во нас. Аеродром Скопје, Gender Swap Days каде по налог на директорката, класната ги споделила следните инструкции со учениците во нивната Вибер група:
„По повод последната училишна недела од првото полугодие, неколку од нашите ученици имаа идеа неделата да се направи по забавна за сите со тоа што ќе има ‘тематска недела’, кадешто секој ден од наредната недела (26.12-30.12) ќе има една тема и учениците од шесто до деветто одделение ќе треба да го следат кодексот.“

... штом класната прави такви грешки во правопис, после се чудиме зошто сите пишуваат раздвоено „по забавна“ наместо позабавна или „нај забавна“, а треба да се пишува споено најзабавна, важно под сукњата да се ниша мочалото за неа, а не да се описмени прво себеси, па учениците!
 
Последно уредено:
Член од
12 март 2009
Мислења
19.811
Поени од реакции
15.732
Вистински хаос на Табановце: Полицијата апси цариници и полицајци, колегите не ги даваат ,ги бранат
знам само на 8 за празникот одевме за Врање, невидена гужва за натаму, а убацување преку ред на големо... ќе се удрев со возило со дипломатски табли, ама не дека оди службено, ќе го спроведеа од празна лента, туку Злоупотреба на возилото од наш вработен ( може и шоферот :icon_mrgr: )....
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
3.651
Поени од реакции
3.764
Вистински хаос на Табановце: Полицијата апси цариници и полицајци, колегите не ги даваат ,ги бранат
знам само на 8 за празникот одевме за Врање, невидена гужва за натаму, а убацување преку ред на големо... ќе се удрев со возило со дипломатски табли, ама не дека оди службено, ќе го спроведеа од празна лента, туку Злоупотреба на возилото од наш вработен ( може и шоферот :icon_mrgr: )....
Симптоматично е то‘, што „борбата„ против корупцијата започна „од долу„, онаму каде „вртат„ ситни пари, но никако да почне „од горе„, каде се „вртат„ милионски суми...

Замајувањето на народот продолжува, а власта глуми антикрупционерство...особено пред вујко Сем.
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.786
Поени од реакции
4.432
Како што прочитав некаде, најверојатно општината не и платила на фирмата која украсувала, па овие дошле и си ја земале назад :ROFLMAO:
ќе ја вратат, таман кога ќе легнат парите
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.811
Поени од реакции
15.732
Симптоматично е то‘, што „борбата„ против корупцијата започна „од долу„, онаму каде „вртат„ ситни пари, но никако да почне „од горе„, каде се „вртат„ милионски суми...

Замајувањето на народот продолжува, а власта глуми антикрупционерство...особено пред вујко Сем.
Sega sekade ima korupcija... Von Lajen se napolni provizii za vakcini, ama ja uapsija grkinkata
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.611
Поени од реакции
34.800
... министерот за надворешни работи моментално, мјекот Бујар Османи го слушам како изјавува дека бил врло изненаЏен како може една сериозна албанска партија како Беса, да даде изјава дека ќе ги гласа за Уставни промени само ако се организират нови предвремени парламентарни избори, за партијата Левица како (пази ваму) анархистичка партија го разбира бојкотот за Уставни промени :facepalm:
...ејјјј, албанските партии кои се сега на власт кои дојдоа на политичка сцена со војна во 2001 година, денес доживеавме да ја нарече новата македонска партија Левица која се бори за македонски национален опстанок = „анархистичка“ :pos: на Бујар две овци да му дадеш ќе ги изгуби од што нема да јаде, ако не е на државна цицка, најде тој да каже што и кој прави анархија во македонската држава :lolzz:

... а пак овој другиов, моменталниот премиер Димитар „не работел под притисок и уцени“:pos:, а истиот го памтиме со брејкнјузот за НЕприфаќање на францускиот предлог како несоодветен за македонскиот народ, да само 24ч смени мислење и го одобри како соодветен, а бе ич не работа под притисок и условување! :lolzz:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom