Блам држава

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Додека државното здравство ни тоне министерот Филипче во последниве 4 години си купува куќа од 500.000 евра на Водно, стан од 130.000 евра и автомобил за сопругата од 50.00 евра. Цирка 700.000 евра за четири година, баш ме интересира како се печалат вакви суми со докторска плата во државава..

Или е на платен список од приватниве болници што им помага да го дорушат државното здравство
Ај тој и така е од пребогата фамилија, години наназад цела фамилија се професори на Медицински. Да не ме сфати некој погрешно, не викам дека не краде, дури напротив, во списоков фалат неколку илјади квадрати во Сончев град, којзнае на чие име ги има треснато.

Само сакам да кажам дека почудно треба да е како копитоно со чупана веѓа и со 50 денари в џеб до пред некоја година наречен Костадин заработил толку пари да купи било што на Водно. Во сите земји УЈП пре би се занимавала со чупаниов зошто е посомнителен.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.844
Поени од реакции
24.280
Додека државното здравство ни тоне министерот Филипче во последниве 4 години си купува куќа од 500.000 евра на Водно, стан од 130.000 евра и автомобил за сопругата од 50.00 евра. Цирка 700.000 евра за четири година, баш ме интересира како се печалат вакви суми со докторска плата во државава..

Или е на платен список од приватниве болници што им помага да го дорушат државното здравство
Батали ја жена му, верувај дека потекнува од многу побогато семејство од тоа на Венко. Општо познато е дека е договорен брак тоа и чисто од интерес се заедно.

За другото, сам си го даде одговорот во последната реченица. Не за џабе меѓу докторите и лицата од областа на медицината важи за Министер за ПРИВАТНО здравство.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Батали ја жена му, верувај дека потекнува од многу побогато семејство од тоа на Венко. Општо познато е дека е договорен брак тоа и чисто од интерес се заедно.

За другото, сам си го даде одговорот во последната реченица. Не за џабе меѓу докторите и лицата од областа на медицината важи за Министер за ПРИВАТНО здравство.
Да да, цел медицински факултет се изповрзани фамилии со бракови од интерес, секој професор е зет за внука од некој друг професор. Еден нема таму да е без конекција со друга "фамилија"
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.057
Поени од реакции
12.554
Џабе дискутирате,џабе вмро/сдс/дуи...

Само нуклеарка најјака до сеа измислена!
Само деца до 14 години и животинчиња да се отселат претходно,другото све прав и пепел
да се направи!

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.823
Поени од реакции
10.551
Кој е сиротиот? Рандом лик? Се надевам нема некоја државна функција овој.
Клошар од Кавадарци, поранешен сопственик на некоја фирма, која нормално, ја искоцка и затоа е сега отиден во странство, задолжен е кај сите. Единствено од таму може да јаде гомна, знае дека ако се врати може да биде лошо. Во главно служи за сеир помеѓу луѓето во градот, никој не го сфаќа озбилно, бидејќи сите знаат дека нема три чисти во главата.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.770
Поени од реакции
14.051
Џабе дискутирате,џабе вмро/сдс/дуи...

Само нуклеарка најјака до сеа измислена!
Само деца до 14 години и животинчиња да се отселат претходно,другото све прав и пепел
да се направи!

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
Зашто нуклеарка да гине невино население :cautious:
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.304
Поени од реакции
4.703
Џабе дискутирате,џабе вмро/сдс/дуи...

Само нуклеарка најјака до сеа измислена!
Само деца до 14 години и животинчиња да се отселат претходно,другото све прав и пепел
да се направи!

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
Лесно за тебе на 13 години.
 
Последно уредено:

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.057
Поени од реакции
12.554
Зашто нуклеарка да гине невино население :cautious:
Тука нема невино население,за жал.
Крај краева,све што се промота овие 30 години низ политикава не го увезовме од страна,од народов е излезено.

И кажи му на оркава што ме цитира под тебе дека ми е испод чест воопшто да му реплицирам.


Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.770
Поени од реакции
14.051
Тука нема невино население,за жал.
Крај краева,све што се промота овие 30 години низ политикава не го увезовме од страна,од народов е излезено.

И кажи му на оркава што ме цитира под тебе дека ми е испод чест воопшто да му реплицирам.


Sent from my SM-G975U using Tapatalk
Шо знам, ја за ништо не се осеќам виновен. Затоа не ми се јаде нуклеарка без потреба :toe:

Ти ако си ја имаш мувата на капата...
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Не знам шо е чудно...
После веселите математики на Рашковски и изјавата од пред некој ден на Бочварски за патариниве, ова дека ако работиш 12 саати ќе имаш шал од 300 евра е многу логичен след на настаните у државава :)
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.794
Поени од реакции
21.205
Член од
12 мај 2020
Мислења
91
Поени од реакции
55
Јас сум последниот што за овие не викаше дека се луди, ама сега дефинитивно го мислам тоа.:eek:
Прегледај го приврзокот 281145
Исто ко ВМРО шо правеа. И тогаш имаше вакви фаци ко овој и ги бранеа вмровците за нивните срања. Со Диме Спасов шо направија тогаш друг возел, па Спасов возел. А Влатко Васиљ ми е најак. Какви срцепатални статуси пишуваше во време на вмро а сеа демек добро е
Автоматски споено мислење:

Автоматски споено мислење:

Sega e totalno nebitno deka kako i mnogu drugi kasno palis.
Ти па си нашол да збориш. Да беше некој од Грујо ќе го бранеше, ќе тропаше зелени.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.794
Поени од реакции
21.205
Исто ко ВМРО шо правеа. И тогаш имаше вакви фаци ко овој и ги бранеа вмровците за нивните срања. Со Диме Спасов шо направија тогаш друг возел, па Спасов возел. А Влатко Васиљ ми е најак. Какви срцепатални статуси пишуваше во време на вмро а сеа демек добро е
Автоматски споено мислење:

Автоматски споено мислење:


Ти па си нашол да збориш. Да беше некој од Грујо ќе го бранеше, ќе тропаше зелени.
Abe uzivaj, so penkalo rezim srusivte. Sega kapata na krivo i krckaj si.
P. S ti ne bese istiot onaj so se izglupira za site pari okolu procentot na nevrabotenosta. Ako si istiot, a mi e maka da proveram dali si, odi skri se nekade ziti se. Dovolno se izblamira za 2021. Povekje srekja 2022.
 
Член од
12 мај 2020
Мислења
91
Поени од реакции
55
Abe uzivaj, so penkalo rezim srusivte. Sega kapata na krivo i krckaj si.
P. S ti ne bese istiot onaj so se izglupira za site pari okolu procentot na nevrabotenosta. Ako si istiot, a mi e maka da proveram dali si, odi skri se nekade ziti se. Dovolno se izblamira za 2021. Povekje srekja 2022.
У што се избламирав? Дека сме биле 2ри во невработеност у Европа?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom