Блам држава

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.794
Поени од реакции
21.204
Па да де. Се смеша изгледа со некој друг член. Се дешава.
Ne, ne te smesav. Samo ni togas a sigurno ni sega imam namera da ispravam krivi drini so zakasnet saren kurton. Tagni go @Inglourious Basterd ,mozi toj ima vreme I nervi da vi objasnuva ocigledni raboti za koi I na originalnite sareni kurton denes im e nezgodno da se prisekjaat kolku gluposti imaa treskano I si velat sami na sebe poooo kolku sme bile glupi.
 

Mundell

тој со бројките
Член од
24 септември 2014
Мислења
622
Поени од реакции
1.059
Кај се на власт па и лути се. Пцујат. Па ќе бидат бе, имаат право да бидат. Ама нека се лутаат на самите себе, не на другите!

Црпко ги минира до бесвест! хахах. Ќе се пцујат и жалат сега ко овој погоре и Дел Бој во „Драга кајгана“, дека им бил тежок животот, црнчеле по цел ден на работа, дека немале што да гушкаат, до 45 шешир да ставеле на глава и тн... Обично така оди тоа!

Јас се прашувам само која дрога им ја даваа тогаш за да серат на сите страни демек нешто ќе се смени на подобро, па дури и за самите нив како членови на СДС?! ПростоЌа!

Живи луѓе викаа ќе јадат, живи луѓе и јадат!
 
Последно уредено:
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.822
Поени од реакции
2.913
Све тоа виновни се шарените будали,а кога треба да се држат до Грујо кога се работи интересот на Македонија ама Грујо испадна глуп и заебан требаше да го избрка Мијалков и другите штетници како оние 8 пратеници ,сепак требаше да му се даде 63 гласови кога бараше . Но ете шарените будали станаа амеби на сдс хунта

Sent from my SM-N986U using Tapatalk
 
M

Macedon1um

Гостин
Све тоа виновни се шарените будали,а кога треба да се држат до Грујо кога се работи интересот на Македонија ама Грујо испадна глуп и заебан требаше да го избрка Мијалков и другите штетници како оние 8 пратеници ,сепак требаше да му се даде 63 гласови кога бараше . Но ете шарените будали станаа амеби на сдс хунта

Sent from my SM-N986U using Tapatalk
Да Грујо ќе го избркал братучедот кој преговараше со Вице за негова слобода и му осигура сигурен пат до Унгарија
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Само јас не ножам да постирам една интересна фотографија? Ми јавува некоја грешка
Упс! Настана проблем!
The upload failed because the file could not be written to the server. The site administrator will need to resolve this before any files can be uploaded.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.822
Поени од реакции
2.913
Да Грујо ќе го избркал братучедот кој преговараше со Вице за негова слобода и му осигура сигурен пат до Унгарија
Да бе,мешаш поим за временски рамки

Sent from my SM-T720 using Tapatalk
 

Mundell

тој со бројките
Член од
24 септември 2014
Мислења
622
Поени од реакции
1.059
Да Грујо ќе го избркал братучедот кој преговараше со Вице за негова слобода и му осигура сигурен пат до Унгарија
Што трескаш глупости бе, тие да можеа жив ќе го запалеа, не па да му прават пат. А таа хиената што ја спомна си преговараше сама за себе, ако не ти е јасно провери убаво пред да паѓаш на рекла казала муабет.
 

Борат

Сагдиев
Член од
22 јули 2019
Мислења
1.129
Поени од реакции
453
Што трескаш глупости бе, тие да можеа жив ќе го запалеа, не па да му прават пат. А таа хиената што ја спомна си преговараше сама за себе, ако не ти е јасно провери убаво пред да паѓаш на рекла казала муабет.
Не треска он ти си во заблуда. Сдс и вмро се исти. Грујо и Заеф се исти.
 
M

Macedon1um

Гостин
Што трескаш глупости бе, тие да можеа жив ќе го запалеа, не па да му прават пат. А таа хиената што ја спомна си преговараше сама за себе, ако не ти е јасно провери убаво пред да паѓаш на рекла казала муабет.
Мисли си така ако ти е подобро на душата ама реалноста е сосема друга, тој Грујо ниту еднаш не се огради од потезите на Мијалков ниту пак да го искритикува за ова што го прави во моментов. Тој патриотот Грујо ги фалеше и капацитетите на Катица Јанева кога се договорија за јавен обвинител на СЈО така да..
 

Mundell

тој со бројките
Член од
24 септември 2014
Мислења
622
Поени од реакции
1.059
Мисли си така ако ти е подобро на душата ама реалноста е сосема друга, тој Грујо ниту еднаш не се огради од потезите на Мијалков ниту пак да го искритикува за ова што го прави во моментов. Тој патриотот Грујо ги фалеше и капацитетите на Катица Јанева кога се договорија за јавен обвинител на СЈО така да..
Уживај во идилава тогаш.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.086
Поени од реакции
19.962
Не знам шо е чудно...
После веселите математики на Рашковски и изјавата од пред некој ден на Бочварски за патариниве, ова дека ако работиш 12 саати ќе имаш шал од 300 евра е многу логичен след на настаните у државава :)
Тука е и Мира Дизел, госпожата која лапа по 15-20,000 евра годишно за патни трошоци, со нејзината легендарна изјава и аргумент дека зголемувањето на цената на акцизата и дизелот нема да ги погоди сиромашните, бидејќи тие немаат автомобили. :icon_lol:

 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Така викаш?
Па батка, ако нешто личи на патка, оди како патка и квака како патка, големи се шансите дека е патка!
Изреката е така, нема врска со одењето на грујче :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom